"ULAŞIMDA ZİHNİYET  DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK"

"ULAŞIMDA ZİHNİYET DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK"

Taksi, Dolmuş, Minibüs ve S Plakalı Hatlı Araçlar Toplu Taşıma Yönetmeliği ile ilgili titiz bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Zorluoğlu “Yeni sistemle zihniyet, yönetim anlayışı değişikliği getiriyoruz” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi temmuz ayı toplantılarının 4’üncü oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu Başkanlığında yapıldı. Başkan Zorluoğlu, Meclis toplantısına İstanbul Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladı.

İNİSİYATİF ALIYORUZ

Başkan Zorluoğlu daha önce temmuz ayı Meclis toplantısında görüşüleceğini işaret ettiği; Taksi, Taksi Dolmuş, Minibüs ve S Plakalı Hatlı Araçlar Toplu Taşıma Yönetmeliği ile ilgili de değerlendirmede bulundu. Yönetmelikle ilgili titiz bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Zorluoğlu “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızı konforlu şekilde evlerine, iş yerlerine ulaştırmakla mükellefiz. Bu manada ticari anlamda asla bakmayız ama verimlilik alanında hat modernizasyonu ve optimizasyonu yapıyoruz. Ortahisar’daki dolmuş modernizasyonunu açıkladığımızda, bu modernizasyonun kıymetli kısmının bundan sonraki süreçte çıkaracağımız yönetmelik çerçevesinde ortaya koyacağımız yeni sistem olduğunu vurgulamıştık. Yani zihniyet, yönetim anlayışı değişikliği getirmeye çalışıyoruz. Bir sistem oluşturuluyor ve Büyükşehir Belediyesi Trabzon’da ilk kez olmak üzere, dolmuşlar, taksiler ve servis araçları ile ilgili olarak inisiyatif alıyor” şeklinde konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Kurulan yapı ile bir taraftan standartları koyarken diğer taraftan da bu standartları denetleyebilir imkana kavuştuklarını da vurgulayan Başkan Zorluoğlu “Yani bir minibüste, dolmuşta, takside olması gereken minimum standartları yönetmelikte düzenliyoruz ve bu standartlara uyum noktasında yapılması gerekenleri belirtiyoruz. Yapacağımız denetimlerle de bu standartlara uymayan ticari araçlara uygulayacağımız müeyyideleri de yönetmeliğe koyuyoruz. En önemli değişiklik de eğitim noktasında. Önceliğimiz eğitim. Yani tüm şoför esnafımıza dönük bir sertifikasyon programını bu yönetmeliğe koyduk. Tüm şoförlerin Büyükşehir Belediyesinden bir sertifika almaları gerekiyor. Bu sertifikayı almayanların bir süre sonrasında araçları sürme imkanı olmayacak. Dolayısıyla bu yönetmelikle, dolmuşlarda her gün şoför değişikliği gibi bir dönem sona ermiştir. O işi yapabilecek vasıflarda kardeşlerimizin o hizmeti vermesini sağlamak durumundayız. Bu yönetmelik titiz bir çalışma neticesinde hazırlanmıştır. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.