Ülkemde işler iyi gitmiyor!

  Ekonomide belirsizlik sürüyor. İşsizlik had safhada. Vatandaş geçim derdinde. TV’ler ve gazetelerin bir kaçı dışında hemen hepsi, ‘vur patlasın çal oynasın’ havasında. Hükümeti, icrasını şişirmeye, desteklemeye devam ediyor.
İşin ilginç yanı, iktidara oy veren ve hatta yerel seçimde aday adayı olanların da büyük çoğunluğu ülkede olan biteni görüyor, kabul ediyor ve söylüyor.
Türkiye işte böyle bir ortamda yerel seçime girecek.

Geçenlerde gazetemizi ziyaret eden eski bir milletvekili, “Bizim dönemlerimizde böyle bir tablo olsa yer yerinden oynardı. Şimdi bakıyorum da ağlayan, sızlayan kesimin en az yarısı yine iktidarla birlikte. İktidar partisindeki belediye başkan aday adaylık yarışı bunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Kasap et, koyun can derdinde desem öyle bir durum yok. Kasap da koyun da halinden memnun” dedi.
Eski vekil ilginç bir değerlendirmede bulundu. Esnaf, gerçekten havlu atmak üzere. İki üç ay önceye göre ciroları yüzde 30-40 oranında düştü. Diğer yandan masrafları arttı. Sabit gelirli günü kurtarmanın peşinde. Asgari ücretliler, sabah akşam ekmek, peynire talim. Bu gidişle ekmeği katıksız yiyecekler. Hatta ekmek bile alamayacak duruma gelecekler.
Toplum sistemli olarak tüketime yönlendirildi. Bireysel masraflarımız ve özel harcamalarımız arttı. Eskiden tutumlu olmak diye bir olay vardı. Şimdi bırakın tutumlu olmayı, borçlanma ilke edindi. Günümüzde eğitim dahil her şey paralı oldu. 
Hafta arası bir avukat abimiz, ülke genelinde cinsel istismar suçlarında patlama yaşandığı söyledi. Avukat abimizin söylediği adliyeye intikal edenler. Ya etmeyenler. 
Sözün kısası, ülkemizde işler iyi gitmiyor. Dileğim ve temennim, ülkemin en kısa süre içerisinde bu girdaptan kurtulmasıdır.

 


Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.