Ümit Özdağ bırakıyor mu?

umit-ozdag.jpgİYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ, önce partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Fetö’nün yurt dışındaki örgütlerinden biri olan Kazakistan Türk İş Adamları Derneğinde başkan yardımcılığı yaptığını, genel başkan Meral Akşener’i uyardığını söylemiş, daha sonra Meral Akşener’in Buğra Kavuncu’yu kendisinden sonra genel başkanlığa taşımak istediğini öne sürmüştü. Özdağ bu iddiaları ile yetinmemiş, ‘2018 genel seçimlerinden önce İYİ Parti’den iki kişiye talimat vererek divandan ve GİK’ten habersiz CHP, Saadet Partisi ve HDP’liler ile birlikte oturup 4 ay boyunca seçimlerin ikinci tura kalması durumunda açıklanacak bir anayasa hazırlatmıştır’ demişti. Özdağ, İYİ Parti ile AK Parti arasında anayasa değişikliği ile ilgili gizli görüşmeler yapıldığını iddia etmişti.

Özdağ’a ilk tepki Buğra Kavuncu’dan gelmiş, iddiaları yalanlamış ve Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylemişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, ‘Biz ne HDP ile ne CHP ile ne SP ile herhangi bir anayasa çalışması yapmadık. Nokta! Bilgim içinde veya dışında bu kadar geniş söylüyorum, genel başkan olarak. AK Parti ile de oturup bir anayasa çalışması yapmadık!’dedi.  

İYİ Parti milletvekili Musavvat Dervişoğlu ise, tvetter hesabından, ‘Önüne gelene kara çalıyorsun. Yalancısın diyorum. İYİ Partiye, HDP ile oturup anayasa hazırladılar iftirasını atmak için akıldan vareste olmak lazım. Hastasın diyorum. Kendini pazarlamak için siyasi işportacılık yapıyorsun. Tüccarsın diyorum. Daha ne diyeyim ki’ diye tepki gösterdi.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik ise sosyal medya hesabından, ‘Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş. İsmimi anarak AK Parti ile İYİ Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçeğe dayanmayan açıklama yapmıştır’ demişti.

Ümit Özdağ; partisinin İstanbul İl Başkanı ve partisi ile ilgili iddiaları üzerine Disiplin kuruluna verilmişti. Özdağ, büyük bir ihtimalle bugün yarın partisinden ihraç edilecek.

***

Ümit Özdağ’ın hedeflerinden biri tahminim o ki İYİ Parti Genel Başkanlığı idi. Partide kendisine hiçbir görev verilmedi. Mesela, Genel Başkan kontenjanından GİK üyesi olsa idi, genel başkan yardımcılığı veya Grup Başkan vekilliği verilseydi bu çıkışı yapar mıydı? Partideki tüm yetkililer ve milletvekilleri, Ümit Hoca’nın Partide kolu kanadı kırıldığı için, ‘Bana yar olmayan onlara da yar olmasın’ mantığı ile bu çıkışı yaptığını söylüyorlar. İddiaların ne denli doğru veya yanlış olduğu önümüzdeki süreçte ortaya çıkar.

İYİ Parti’den ihraç edilecek olan Ümit Özdağ’ın bundan sonraki siyasi yol haritası nasıl olacak?

İYİ Parti GİK üyelerinden biri, ‘Önceki gün Ümit Hoca’yı ziyaret ettim. Telefonu hiç susmadı. Gazeteciler, TV’ciler ve yakın arkadaşları. Hoca ile enine boyuna konuşmadım. Kendisini moralsiz gördüm. Bundan sonraki siyasi yol haritası nasıl olur bilemem. MHP’ye geçer mi? MHP’den kavgalı ayrılmıştı. MHP; hocayı kabul eder mi? Bu soruların cevabı önümüzdeki günlerde belli olur’ dedi.

Ümit Özdağ’ın siyaseti noktalama ihtimalinin daha yüksek olduğunu iddia eden İYİ Parti GİK üyesi şöyle devam etti;

‘Kimileri AK Parti’ye yeşil ışık yaktığını bile söylüyor. Ancak, AK Parti sözcüsü Ömer Çelik’in kendisi hakkında söyledikleri yenilir yutulur değil. O nedenle AK Parti’ye geçme ihtimali yok gibi. Bana göre MHP kapıyı açarsa oraya gider, açmazsa Ümit Hoca siyaseti bırakır. Siyaseti bırakma ihtimali daha yüksek. Benim gözlemim bu şekilde’.

 

Doktorunuz diyor ki!

doktorunuz.jpg
Pandemi artarak devam ediyor. Hastanelerde yer bulmak çok zor. Korona hastaları eve gönderiliyor. Korona olursak büyük ihtimalle evde tedavi olacağız. Evinizde korona hastası varsa ne yapacaksınız?

-Devlet ilaç veriyor. Takip edin ve ilacı alın.

-Hastaya ayrı bir oda ayırın.

-Hastanın yemeğini ve diğer ihtiyaçlarını tepsiyle kapının önüne koyun.

-İmkan varsa hastanın tuvaletini ayırın.

-Hasta odasını ve evi sık sık havalandırın, dezenfekte edin.

-Yastık yüzlerini her gün, çarşafları ve diş fırçasını üç günde bir değiştirin.

-Evde herkes maske taksın.

-Tüm bardak, tabak, çatal, kaşık mutlaka bulaşık makinesinde yıkansın.

-Evdekiler Korona testi yaptırsın.

(Dr. Kemal Küçükali)

 

**************

ayse-sucu.jpg

Sözde Müslüman üç şeye takılır: Başörtüsü, içki, namaz. (Üçü de bireyin tercihine bırakılmıştır, suç değildir, sevabını-günahını Allah takdir eder.)

Ancak;

Cinayet, hırsızlık, şiddet, zulüm, liyakatsizlik, hakaret, ötekileştirme gibi kul hakları, toplumsallık içerir ve zararı bir türlü herkese dokunur. Hukukta suçtur; suç teşkil eden her şey, Tanrı katında da suçtur ve günahtır. Kul haklarının af edilmeyeceği (hak sahiplerine bırakılacağı) bilinmelidir.

Şekilci Müslüman (herkesin saçına başına karışanlar) ikinci şıkta lâl olur! Ne dili işler ne kalemi.

Başörtüsü ve namazla cennete gideceğini zanneder! Gaflet böyle bir şeydir.

(Ayşe Sucu)

 

*****************

atilla-dilaver.jpg

-2014 yılında Fenerbahçe’nin avukat Asbaşkanı basın toplantısında benim için ‘twitter’dan yazmasın gelsin TV’de tartışalım’ dedi. Anında cevapladım, ‘FB TV’ye bile gelirim, tek şartım canlı yayın’. 6 yıl geçti, ses yok.

- 2012 Mayısında A Haber’de Ersan Şen ile ikimiz bir programda tartıştık. Bir daha karşımıza şikecilerin avukatları çık(a)madı. Çünkü hilafı hakikat sözlerini anında belgeleriyle yüzlerine vuracağımızı çok iyi biliyorlar.

- Ne dinlemeler hukuksuzdur ne de sahte/üretilmiş, itiraz edilen delil vardır. Eğer soruşturmayı yapanların fetocu olması bir davayı yok edecekse, bu kişilerin soruşturmaları sonucu mahkum olan on binlerce insana niçin bu hak verilmiyor.

(Av. Atilla Dilaver)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar