Ünal Çeviköz’ün açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dış işleri başdanışmanı, İstanbul milletvekili Ünal Çeviköz, kendisine yönelik eleştirilere ve karalama kampanyasına sert tepki verdi. Çeviköz; ‘Bir televizyon kanalında naklettiğim bazı iddia ve haberler çarpıtılarak hakkımda iktidar partisi tarafından bir karalama kampanyasına dönüştürülmüş bulunmaktadır. Asıl üzücü olan, bu kampanya ile benim ve partimin Azerbaycan’ın yanında olmadığımız şeklinde yaratılan algıdır’ dedi.

Çeviköz şunları söyledi;unal-cevikoz.jpg

‘Elbette can Azerbaycan ile dayanışmamızı destekliyorum, destekliyoruz. Aksini hayal ve iddia etmek, sözlerimi çarpıtmak, yalnızca iddia sahiplerinin gaflet ve cehaletini ortaya koymaktadır. Devletimi çok önemli noktalarda temsil etmiş, ülkemizin menfaatlerini savunmuş ve bugün de ülkemizin kurucu partisinde siyaset yapan bir siyasetçi olarak, hakkımdaki asılsız iddiaları esefle kınıyorum.

Bizim geldiğimiz devlet terbiyesi ve yönetim geleneğinin, iktidarın şeffaflıktan uzak ve yanlış politikalarını eleştirmeyi ve onları ulusal çıkarlarımızın doğru bir savunucusu olma yoluna davet etmeyi gerektirdiğini kimse unutmasın.

Maalesef Türkiye hakkında çeşitli iddialar yazılıp çizilmekte ve ülkemizi son derece kötü bir duruma sokmaktadır.

Elbette bu Türkiye Cumhuriyeti'ne büyük bir haksızlık olur. İktidarın bu iddiaları ivedilikle açıklığa kavuşturmasını ve geçersiz kılmasını bekliyoruz. 

İktidar, dış politikada attığı adımlar hakkında Gazi Meclisimizde temsil edilen siyasi partilere bilgi vermemekte ve istişare etmemektedir. İktidarın bizlerin ve kamuoyunun gözlerinden kaçırmaya çalıştığı nedir?

Muhalefet olarak dış politikada, tüm ülkeyi bağlayan, her vatandaşımıza maliyeti olan ve bize danışılmadan atılan her adımı sormak, sorgulamak bizim muhalefet olarak doğal hakkımız ve daha önemlisi, tarih önündeki sorumluluğumuzdur.

İktidar ve yandaşları, bu tür ucuz kampanyalarla, sözlerimizi çarpıtmaya çalışarak saldırsalar da, tarihin bize yüklediği bu sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz.

İktidarı, Gazi Meclisimizi yok saymaktan vazgeçmeye davet ediyorum. Kendilerinin hep ortaya attığı yerlilik ve milliliğin ölçüsü budur.

Türkiye Cumhuriyeti, her kim olursa olsun, iktidar partisinden büyüktür. İktidarı bunun bilinci ve sorumluluğu içinde hareket etmeye davet ediyorum’.

 

Baro seçimlerinde saflar netleşiyormuş!

Trabzon Barosunun önümüzdeki günlerde yapılacak olan genel kurulunda, Baro başkanlığı için iki aday yarışacak. Adaylardan biri mevcut başkan Sibel Suiçmez, rakibi ise Mahmubaro-2.jpgt Yazıcı. Baro seçimlerini yakından takip eden gazetemiz yazarlarından Levent Ustabaşı, ‘Mahmut bey F​​​​​​​ETÖ’cüdür demiyoruz. Ancak, FETÖ nedeniyle AKP yönetiminden ayrılan bir isimdir. Yazıcı, o günlerde FETÖ soruşturması kapsamında bir sendikaya üye idi. Sonra o sendikadan ayrıldı. Yazıcı hakkındaki dosyadan berat etti, suçsuzluğunu ispat etti ve şimdi de Baro başkan adayı oldu’ dedi.
Levent Ustabaşı, bir internet sitesinde program da yapıyor.

Ustabaşı, önceki gün Mahmut Yazıcı’yı aradı ve ‘Baro Başkanlığına neden aday olduğunu, o süreçte neler yaşadığını, canlı yayında anlatır mısın?’ dedi.

Yazıcı, önce ‘hayır’ cevabı verdi ve ardından, ‘arkadaşlarıma sormam lazım’ diye ekledi.

Levent, daha sonra Sibel Suiçmez’i aradı. ‘Sibel Hanım, Mahmut beyi canlı yayına davet ettik. Siz de yayına gelir misiniz’ dedi.

baro-1.jpg​​​​​​​Suiçmez, önce, ‘yalnız mı gelece​​​​​​​ğim’ dedi.

Levent, ‘Hayır, Mahmut beyle birlikte yayın yapacağız’ derken, Suiçmez, ‘olsun, gelirim’ cevabını verdi.

Mahmut Bey, Sibel hanımla yayına çıkar mı, çıkmaz mı?

Herhalde çıkar, diye düşünüyoruz.  Çıksa ne kaybeder ki!

 

Beşirli sahili sivrisinek üreme alanı oldu!

Beşirli Sahil dolgu alanı ile iki yol arasında kalan ağaçlandırılmış bölge ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Sahil dolgu alanındaki dışkı kokusu, deniz rüzgarı ile çevreye yayılırken, orta bölgedeki ağaçlandırılmış alan da sivrisinek üreme alanı oldu.

Önceki gün sabah saatlerinde Aksular Otelde idik. Otelin yol kenarındaki açık lobisinde kahvaltı yapan yabancı turistlerden biri, garsona kızgın bir şekilde kollarını ve yüzünü göstererek bir şeyler söylüyordu.

Garsona, ‘ne diyor’ dedik.besirmli-001.jpg

Garson, ‘Abi, sivrisinekten uyuyamadıklarını, vücudunun açık olan her tarafını sinek ısırdığını söylüyor’ dedi.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin zaman zama​​​​​​​n, eski dolgu alanının güney bölgesini ilaçladığını görmüştük. Ekipler demek ki bölgeyi tam anlamıyla ya ilaçlamıyorlar ya da geçiştiriyorlar. Büyükşehir veya Ortahisar Belediyesi’nde bu sivrisinek ilaçlama işine kim bakıyorsa, ilaçlamanın doğru dürüst yapılm​​​​​​​asını kontrol etmesi gerekiyor. Sivrisineklerin, sıtma hastalığının kaynağı olduğu ve Sıtma hastalığı insanlara esas olarak parazit taşıyan anofel cinsi dişi sivrisineklerin sokmasıyla bulaştığı unutulmamalıdır.

 

Yavuz Atalay’ın başarısı!

ABD’deki genç Türk gazetecilerden biri olan Yavuz Atalay, Beyaz Saray’ın şef muhabirlerinden biridir. Trabzonlu olan Yavuz Atalay, ABD’de Akşam ve 24 TV’nin de temsilciliğini yapmaktadır. Yavuz Atalay, birkaç gün önce ABD Başkanı Donald Trump’un Beyaz Saray’daki basın toplantısını takip eden gazetecilerden biri idi. Atalay, toplantının son bölümünde Trump’a, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırmasını ve görüşünü sordu. Başkan Donald Trump, Atalay’a ‘Çatışmaları durdurabilecek miyiz, bakalım’ dedi.

Yavuz Atalay, Beyaz Saray’da Donald Trump’a son dönemlerde soru sorabilen tek Türk gazetecisi oldu. Atalay’ın bu başarısı Trabzon’da takdirle karşılandı.

yavuz-atalay-001.jpgİşadamı Celil Hekimoğlu, ‘Sevgili dostum, kardeşim hemşehrimiz Yavuz Atalay, ideallerinin peşinde koşarak gittiği Amerika’da kardeş Azerbaycan’ın yanındaki duruşuyla örnek gazetecilik yapmaktadır. Yavuz’un başkan Donald Trump ile ilk diyalogu. Yakında inşallah Trump ile de bir röportaj yapar’ dedi.

Bir ara Kuzey Ekspres’te de yazan Yavuz Atalay’ı, tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

******************

 

Başta kendim almak üzere herkese acizane tavsiyemdir aklınızı ve vicdanınızı siyasetten özgürleştirin.

(Harun Çelik)

Önceki ve Sonraki Yazılar