Ünal Karaman gerçekleri!

 unal-002.jpgÜnal Karaman... Bu camianın adam gibi adamlarından birisi. Çizgisinden asla taviz vermeyen, Trabzonspor’u hayatının her alanında yaşayan efsanesi! Trabzonspor’a gelirken herkesin kafasında soru işaretleri vardı! Ama o bunların neredeyse tamamımı ortadan kaldırdı. Zaman zaman eleştirildi lakin dedik ya; bunlar olur! Zaman zaman Ünal Hoca da hatalar yaptı; özellikle oyuncu tercihleri ve teknik bazı konularda. Bunlar da olur! Kolay değil arkadaşlar o işler. Ünal Karaman, hatalar yaparak yetişecek. Hatalar yaparak hoca olacak. Sabredeceğiz ki olalım. Başka yolu yok.

Hüseyin Çimşir’in geleceği!

huseyin-cimsir.jpegDedik ya, sabredeceğiz! Önce Ünal Karaman gemiye kaptanlık yapacak. Pişecek, yetişecek! Sonra peşinden Hüseyin Çimşir gelecek. Ve diğerleri... Neden Hüseyin diyoruz! Ünal Karaman’ın arkasında bir emniyet sübabı gibi duruyor. Onu koruyor kolluyor. Ünal Karaman yetişirken o da arkasından yetişiyor. İşte biz bunu yapmalıyız dostlar. Sadece futbolcu değil, teknik direktör de yetiştirmeliyiz. Yetiştirmeliyiz ki ne olduğu belirsiz çapsızlara milyonlarca Euro ödeyerek Trabzonsporumuzu namerde muhtaç etmeyelim! 

Muzaffer Bilazer’in geleneği

muzaffer-bilazer.jpgİşte o gelecek vaat edenlerden biri de eski futbolcumuz Muzaffer Bilazer. Senelerce Tolunay Kafkas’ın yanında yardımcı antrenörlük yaptı. Şimdi Türkiye U20 takımının teknik direktörü. Gelecekte Trabzonspor neden olmasın? Evet, olsun ama Bilazer’i önce bulunduğu yerde değerli hale getirmek gerekiyor. Sahip çıkmamız da gerekiyor. İstanbul lobisinin çocuklarına onu yem etmemeliyiz. Gerçi Trabzonspor lobisi ayağa kalktı. Kolay değil artık o işler! 

Teknik ekip ne olacak?

trabzonspor-ekibi.jpgTrabzonspor’dan arandık! Dediler ki; “Ünal Karaman kalıyor, ekibi değişiyor! Ekip konusunu nereden çıkarttın!” Biz de dedik ki: “Ünal Karaman’ın arkasındaki bir iki kişi hariç geri kalanı hiçbir iş yapmıyor. Onlara kusur bulmuyoruz. Çünkü kapasiteleri bu kadar. Sadece teknik ekip değil sağlıkçısı, fizyoterapisti ve masörü de dahil yeniden bir yapılanmaya gideceğinizi biliyoruz.” Dedi ki “Yok öyle bir şey!” Dedik ki: “Bugün için tabi ki yok. Lakin sezon sonu olacakları biliyoruz. O yapıyı güçlendirmezseniz, yetersiz insanları orada saklarsanız Trabzonspor’a yazık edersiniz. Gelecek yılı da kaybedersiniz. Acırsanız acınacak hale düşersiniz. Burası kocaman bir kulüp! Kimsenin gününü geçirip maaşını ve primini alacağı yer değil!”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.