Usta ayrılır mı?

usta-ayrilir-mi-007.jpg

Trabzonspor’un borcu eski para ile bir katrilyona yaklaştı. Borcun üçte ikisi bankalara, piyasaya geri kalanı ise futbolculara! Bankalara olan borcun da önemli bir kısmı Ziraat Bankasına. Trabzonspor yönetimi öncelikli olarak futbolcu alacaklarını ödemek için plan yapıyor. Yönetim; maç naklen yayınlarının ipotekli olması nedeniyle umudunu Akyazı stadının isminin satılmasında elde edilecek paraya bağladı. Akyazı stadının sponsoru olan Medikalpark hastanelerinin vereceği 25 milyon doları, başkan Muharrem Usta’nın alma ihtimali de var. Usta’nın kulüpten yaklaşık 100 milyon lira civarında alacağı bulunuyor. Yönetimin bir başka seçeneği de Yusuf Yazıcı’yı iyi bir paraya satmak ve elde edilecek geliri, kadroda emekliliği gelmiş futbolcularla teknik direktör Ersun Yanal’a vermek. Trabzonspor’un eski bir yöneticisi, Başkan Usta’nın hükümetten destek almaması halinde Aralık ayında görevini bırakacağını ileri sürdü.

Başkanların üçte ikisi yolcudur!

baskanlarin-ucte-ikisi-007.jpg

Trabzon Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarının en az üçte ikisinin yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmeyeceği söyleniyor. Gazeteci Hakkı Emiroğlu, ‘Hangi başkanların yeniden aday gösterilmeyeceğini isim isim söyleyebilirim’ dedi.

Emiroğlu, ‘Sayın Cumhurbaşkanı ve partinin üst yönetimi Trabzon’da hangi belediye başkanının neler yaptığını çok iyi biliyorlar. Cumhurbaşkanımız Trabzon’a geldi, belediye başkanları kendilerini göstermek için çaba sarf etti. Ne yaparlarsa yapsınlar, gidecekler. Ben üçte iki diyorum bu oran daha da yüksek olabilir’ iddiasında bulundu.

İlçe belediye başkanları yeniden aday gösterilir mi gösterilmez mi, şimdiden tahmin yürütmek yanlış. Belediye Başkanları imkanları ölçüsünde çalışıyorlar.

Yeni parti, yine yeniden!

yeni-parti-(1)-004.jpgyeni-parti-(2)-002.jpg

MHP Trabzon büyükşehir belediye başkan adayı ve milletvekili adayı Hüseyin Örs’ün sosyal medyada ‘yeni parti, yine yeniden’ şeklindeki paylaşımını bir yerel gazete, ‘Koray Aydın, Akşener ile uzlaşıyor’ başlığı ile yorumladı.

Koray Aydın, Ramazan ayının son günlerinde Trabzon’da partililer ile bir araya gelmişti. İftar yemeğinde gazetemiz sahibi ve yazarı Hasan Kurt da vardı. Kurt, yemekte Aydın ile baş başa görüşmüş ve bir gün sonra Aydın’ın söylediklerini yazmıştı. Kurt’un haberi ulusal basında yer aldıktan sonra Aydın, sözlerinin çarpıtıldığını iddia etmişti. Kurt ise yazdıklarının doğru olduğunu söylemişti. Son gelişmeler Hasan Kurt’un haklı olduğunu ortaya çıkardı

Koray Aydın’ın gönlü MHP’de gözü ve kulağı ve mantığı Meral Akşener’de idi. Aydın’a MHP’nin kapıları kapanınca, tecrübeli siyasetçi Meral Akşener ile bir araya geldi. Aydın, Akşener ile mutabakat sağladı.

Hüseyin Örs ise bugüne kadar Koray Aydın’dan gelecek işareti bekledi. Aydın, önceki gün Trabzon’da idi. Şükrü Kuleyin’in kayınvalidesinin cenaze töreni için memleketine gelmişti. Cenaze defninden sonra Aydın ve Trabzon’daki ekibi bir araya geldi. Bu görüşmede Aydın, Meral Akşener ile birlikte hareket ettiğini söyledi. Bunun üzerine de Hüseyin Örs, sosyal medyada o paylaşımı yaptı.

MHP ilçe başkanı istifa etmiş!

MHP Ortahisar ilçe başkanı Derviş Çelenk, görevinden istifa etmiş ve kongrede de aday olmayacağını söylemiş. Derviş Çelenk, Koray Aydın’a yakın bir isim. Bugün çalıştığı kuruma Koray Aydın vasıtasıyla girmiş. Çelenk’in istifa etmesinin nedeni Aydın’ın Meral Akşener’in yanında yer alması olabilir.

7 bin 384 konut!

Toplu Konut İdaresi, AKP iktidarının ilk yıllarından bu yana Trabzonlu başkan ve yardımcılarının kontrolünde. Trabzon’a büyük hizmetler yapan Çevre ve Şehircilik eski bakanlarından Erdoğan Bayraktar, bakanlık öncesi TOKİ Başkanı idi. TOKİ’nin bugünkü başkanı Ergün Turan ve yardımcısı Orhan Yüce de Trabzon Çaykaralı. TOKİ’nin önemli bürokratlarından Ertuğrul Kurt da Trabzon merkezden. Kurt; başta Trabzon Akyazı spor kompleksi olmak üzere TOKİ’nin yaptırdığı çok sayıda stat ve tesiste kontrolör olarak önemli görevler üstlendi. Ertuğrul Kurt, ayrıca Cumhurbaşkanlığı Külliyesini başarıyla tamamladıktan sonra şu anda yapımı devam eden çok önemli bir devlet kurumunun binasının yapımından da sorumlu! TOKİ’de, Trabzonlu çok sayıda bürokratın olduğunu söyleyebiliriz.
TOKİ Başkanı Ergün Turan önceki gün Trabzon’a geldi. Turan, TOKİ’nin Trabzon’da önemli yatırımlara imza attığını belirterek, ‘Zağnos vadisi, Akyazı spor kompleksi ve çok sayıda hastane, sosyal tesis vs.nin yanısıra Trabzon’da tam 7 bin 384 konut yaptıklarını söyledi. TOKİ Başkanı Ergün Turan ve ekibine Trabzon’a yaptıkları hizmetten ötürü teşekkür ediyoruz.

Uzungöl’den çöp almak zor mu?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Doğu Karadeniz bölgesinin bir numaralı turistik bölgesi olan Uzungöl ve civarından haftada bir çöp topladığını ve bu işin özellikle yaz aylarında haftada ikiye çıkarılması gerektiğini yazmıştık. Dün, Çaykara Uzungöl’den arayan bir tesis işletmecisi, yol kenarlarının çöpten geçilmediğini söyledi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Uzungöl ve çevresindeki tesislerden aldığı çevre temizlik vergisini iki katına çıkarmalı ve bölgeye özel çöp toplama aracı ve personeli almalı.

Yunanistan’dan selam!

KTÜ Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Yavuz Tekelioğlu, izninin bir bölümünü Yunan adalarında geçiriyormuş. Türkiye’nin ve Avrupa’nın birçok ülkesinde çok sayıda dostu olan Yavuz Tekelioğlu, Yunanistan’a davetli olarak gitti. Tekelioğlu bir süre önce Kıbrıs’ta Murat Bozoğlu’nun otelinde kalmıştı. Murat Bozoğlu’nun Trabzon’da gazeteci Osman Başkır’dan sonra en yakın arkadaşının Yavuz Tekelioğlu olduğu belirtildi.

yunanistan-004.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar