Vali yangın bölgesinde

Vali yangın bölgesinde

Trabzon Valiliği örtü yangınları için kriz masası oluşturdu. Vali Nuri Okutan, Of ve Sürmene ilçelerindeki yangın bölgelerinde incelemelerde bulundu.

KRİZ MASASI OLUŞTURULDU

Trabzon Valiliği’nde Of ve Sürmene ilçelerinin yanı sıra diğer ilçelerde de zaman zaman yaşanan örtü yangınlarına yönelik olarak bir kriz masası oluşturuldu. Vali Nuri Okutan’ın talimatı sonrasında Vali Yardımcısı Vural Demirtaş başkanlığında toplanan kriz merkezi tüm yangın bölgelerini tek tek ele alıp değerlendirdi. Söndürme çalışmaları için koordinasyon belirlendi. Merkez ilçe, Araklı, Arsin, Çarşıbaşı, Köprübaşı, Of, Sürmene ve Yomra ilçelerinin yerleşim yerlerinin uzak kesimlerinde meydana gelen örtü yangınlarının bazıları söndürülürken, bazılarında ise söndürme çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Yangın bölgesinde dün incelemelerde bulunan Trabzon Valisi Nuri Okutan, yangın bölgelerine giderek söndürme çalışmalarını yerinde takip etti. Sürmene ve Of ilçelerinde incelemelerde bulunan Vali Okutan, kuvvetli esen rüzgar ile arazinin kırık ve engebeli oluşunun söndürme çalışmalarını olumsuz yönde etkilendiğini söyledi.

 

GEREKLİ TEDBİRLER ALINDI

Yangın bölgesinde bir açıklama yapan Vali Nuri Okutan, meydana gelen ve yeni çıkabilecek yangınlar konusunda tüm ilgilileri ve vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek “Bölgemizde arazinin engebeli oluşu yangın bölgelerinde yolun bulunmayışı söndürme çalışmalarını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenle çok tedbirli olmalıyız. Yangına sebep olacak en küçük bir eylemden dahi kaçınmalıyız. Bu yangınlarda bu mevsimde kullanılmayan bir kaç mezre evi şeklindeki yapılar yanmıştır. Ama şükür ki can kaybı olmamıştır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum” dedi. Öte yandan yaşanan örtü yangınları ile ilgili olarak valilik tarafından bir genelge yayınlanırken, hava sıcaklığının yüksek seviyede seyretmesi ve rüzgarın etkisini devam ettirmesi nedeniyle, halen devam eden yangınların büyüyebileceği ve yeni yangınların çıkabileceği ihtimaline karşı ilgili tüm kurumların tedbir alınması istendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.