Vali Yavuz’un açıklaması!

vali-yavuz.jpg

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Yomra Kaşüstü’nde eski mezbahanın arkasında depolama alanı değil, acil servis çağrı merkezi kurulduğunu söyledi.

Vali Yavuz, Türkiye genelinde bazı illerin merkez için pilot iller olarak belirlendiğini kaydederek, ‘112 Acil servis aramanın dışında orada Jandarma, polis, itfaiye çağrı telefonlarını da bir merkeze topluyoruz. Orası komuta merkezi olacak. Tüm aramalar bu merkeze gelecek ve yönlendirme oradan yapılacak’ dedi.

Yavuz, merkezin binasının inşaatının bittiğini ifade ederek yakında hizmete gireceğini bildirdi.

Arsin’de büyük yarış!

arsinde.jpg

Eski bakanlardan Eyüp Aşık ile birlikte Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu ve Arsin eski belediye başkanı Ramis Sunguroğlu, birkaç gün önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret ettiler. Üçlünün bakan Soylu’yu ziyaret etmesi, AKP’de Arsin belediye başkan adaylarının moralini bozdu. Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, üç dönemdir başkan. Önümüzdeki yerel seçimde 3 dönem kuralı nedeniyle aday gösterilmeyecek. Erdem’in koltuğu için çok sayıda talipli var. Bu isimlerden biri eşi TKP il yönetiminde olan Şaban Bülbül, ikincisi Erdem Şen’in desteklediği Farabi Hacıhasanoğlu, üçüncüsü ise Arsin’in büyükşehir belediye meclisindeki temsilcisi Sait Gürsoy. Bu üçlü arasında büyük bir yarış var. Ancak, Arsin Belediye başkan adaylığı için eski başkanlardan Ramis Sunguroğlu’nun da aday olabileceği söyleniyor. Sunguroğlu’nun Aşık ve Sağıroğlu ile birlikte Süleyman Soylu’yu ziyaret etmesini çokları belediye başkan adaylığına bağlıyor. Arsin’de AKP’den başkan adayı olan kişinin banko seçimi kazanacağı söyleniyor.

Pekşen Göcek’te!

CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen, parti teşkilatlarını ziyaret, yakın dostlarını görmek ve dinlenmek için Ege bölgesinde. Haluk Pekşen, dün Göcek yakınlarında benzin istasyonu ve turistik tesisleri bulunan Mustafa Erdem’in misafiri idi. Erdem ile bir süre görüşen Haluk Pekşen, gezi ve incelemelerinden sonra Ankara’ya dönecek.

Diş Hastanesi bıktırdı!

diş-hastanesi.jpg

Trabzon Ortahisar ilçesi Yenimahalle sahilinde bir süre hizmete açılan Diş Hastanesi ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Hastanenin bodrum katındaki otoparkın, su birikintisi nedeniyle kullanılamadığı, hatta bazı aygıtların rutubet nedeniyle bozulmaya yüz tuttuğu söylenmişti.

Hastane bünyesindeki bu şikayetlerin dışında bir de çevrede yaşayan, hastanenin dışına kurulan soğutma sisteminin sesinden rahatsız olmaya başladılar. Makinelerin büyük bir gürültü ile çalıştığını söyleyen çevre sakinleri, ‘Normalde yüzde 5’lik bir sesle çalışması gereken makineler yüzde 60’lar düzeyinde bir ses çıkarıyor. Diş hastanesinin soğutma cihazlarından çıkan ses, uçak değil jet sesinden daha güçlü. Sağlık Bakanlığı, Valilik bu olaya mutlaka bir çözüm bulmalı. Mahalle yaşanmaz bir bölge haline geliyor’ dediler.

Yağmur yağdı yoldan boya aktı!

Dün Trabzon’da yağan yağmur, sahil yolunu beyaza büründürdü. Karayolları geçtiğimiz günlerde, sahil yolunda beyaz boya ile çizgi düzenlemesi yaptırdı. İşi yapan firma, görünen o ki kalitesiz boya kullandı ve yola sürülen boya aktı, gitti. Karayolları ilgililerinin dikkatine!

Altuntaş aday!

AKP Ortahisar ilçe başkanı Temel Altuntaş’ın, kongrede aday olmayacağı yazıldı, çizildi. Altuntaş, bugüne kadar hiç kimseye aday olmayacağı konusunda açıklama yapmadığını belirterek, ‘Üstlendiğim görevi layıkıyla yerine getirdiğime inanıyorum. Partimin yetkili kurulları, üyelerimiz ve partililerimizin onayı ile tekrar aday olmayı düşünüyorum’ dedi.

Ahmet Şener Parkı’nın yerine cami ve otopark mı?

ahmet-şener-(1).jpg

Trabzon Ortahisar ilçesinin Moloz mevkiinde sahil dolgu alanında yapılacak protokol cami ve otoparkının, belediye eski başkanlarından Volkan Canalioğlu döneminde yapılan Ahmet Şener parkının yerine yapılacağı ileri sürüldü.

Sahildeki dolgu alanına yapılacak cami, otopark ve külliyesinin projesinin, Ahmet Şener Parkı’nın bulunduğu bölgeye yerleştirildiğinin açık ve net olarak görüldüğünü belirten bir mimar, vatsaptan külliyenin nerede yapılacağının görüntüsü attı ve ‘Dünyanın hiçbir ülkesinde park ve bahçe yapılaşmaya açılmaz. Parklar ve yeşil alanlar ancak bizim gibi ülkelerde talan edilir’ dedi.

Mimarın gönderdiği projede cami alanı her ne kadar balık halinin bulunduğu bölgede olsa bile otopark ve diğer alanlar Ahmet Şener Parkının olduğu yerde.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, ya bu ince ayrıntının farkına varmadı ya da külliyeyi bilerek Ahmet Şener Parkının bulunduğu alana yerleştirdi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri herhalde bu olaya bir açıklama getirir.

 

Ben müdahale

etmedim!

 

Sağlık Bakanlığı eski müsteşarı, AKP Trabzon milletvekili adayı Nihat Tosun, Konyaspor maçı öncesi yaşanan olayla ilgisinin olmadığını söyledi. Tosun, ‘Araçta idim. Trafik yoğundu yol kapalıydı. Yanımdaki arkadaş polis memuruna, locaya gittiğimizi söylediğin duydum. Sonra polis memuru ile arkadaş bir şeyler konuştu. Ne konuştuğunu duymadım’ dedi.

Tosun, polis memurunun görevden alınmasını ve bir başka ilçeye atanmasını gazetede okuduğunu belirtti.

 

**************

 

*****

 

‘AKP iktidarı son anayasa oylamasında hile yaptı ve Türkiye’nin anayasasını çaldı. Fiili olarak başkanlık sistemine geçmiş olmasına rağmen resmiyette bunun adını koymaktan imtina ediyor. Ortada hem bir başkan hem de sağda solda konuşan hayalet bir başbakan var. Türkiye’de ciddi bir siyasi belirsizlik var ve bu giderek derinleşiyor. AKP iktidarının tek icraatı var; o da 15 Temmuz’da darbeye teşebbüs etmiş Cemaat üzerinden bütün muhalefeti şeytanlaştırmak ve politik meşruiyetini insanların teftişine kapatmak. (Metin Kondel)

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar