Rasim Efendioğlu

Rasim Efendioğlu

VATAN HAİNİ VE VATAN SEVERİ EN BOL OLAN ÜLKE

BU GÜNLERDE VİRÜSTEN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNMEZKEN

   Evde kaldık,evde kalmayı sevenlerdendim iyiki .Pek sıkılmıyorum. Balkondan kimi kez  yemyeşil Karadenizi ,gri gökyüzünü ve Oftan Araklıya   ruhsuz bir sahili seyredriyorum gözlerim açık.  Kitaplığımdan   yıllardır hiç açmadığım kitaplarımı,kitaplarımın arasında  kalmış mektupları anılarımı  gözden geçiriyorum .. Yatak odamdada başucumda kitaplarım .Çok kitap okuyorum  diyemem,çünkü fırsat yok. Neyse bilgisayarım da var.radyolarım da var..yani sizin anlayacağınız vakit geçirmeye  araçlar var. Tv haberleri çok sıkıcı ,ürkütücü nefret ettirici. Bu günlerde daha çok birlik daha  çok umut ve daha çok sevgi vermek gerekirken  ne yazıkki kimi devlet adamları  EDEBALİ nin öğretisinden  çok uzak.Kin nefret,korku,bölme,parçalama ile  meşgul. Hala seçimi  düşünüyorlar.  Her gün ölenler,testte  pozitif çıkanlar ,güneydoğudan hala şehit haberleri  ve  devleti yönetenler  bilmem ne  düşünüyor. Suratlar  asık ,gergin. Bir yandan virüs bir yandan da bunlar insanları öldürmeye çalışıyor. Yazık.

Bu tablo karşısında,  gelin canlar bir olalım  münkir münafik i  bölücüyü  haini çıkarcıyı  kovalım  aramızdan . Yunusun  Mevlanan  dili ile  kucaklaşalım bu kucaklaşma virüs bulaştırmaz virüs öldürür.

Evet Tv de güzel ,mutluluk ,umut verici haber ararken, İNTERNETTE dost ararken  zaman zaman  virüs mü bulaşıyor yoksa başka bir şey mi.  Bir  hain  bir yüzsüz .b ir cahil diyemeyeceğim, cahil bilmeden  saldırır bunlar yarım yamalak  çıkarı için bir şeyler bulur ve havayı bulandırır. İşte bunlar virüsten beter.İNTERNET

Ekranında dolaşırken bu  günlerde hiç rastmamam gerekken bir görüntüye rastladım. Abdülhamit hayranıymış,yine  Atatürk'e saldırıyor   bulaşmış ağızı ile.  Bir çok kez rastladığım söylemler,ilk bakışta pek  dikkate almadım. Ancak  arkadaşlarım  çok sert tepki gösterdiler haklı olarak.  Tekrar baktım .  Nasıl yanıt vereyim .Onun ağızı ile yanıt versem benim ağızım kirlenir.

 PADİŞAHLIĞIN ÖZLEMİ İLE  ATATÜRK'E  SALDIRIYOR

   Padişah bir soyun  temsbilcisi ile bir ulusu yönetmeye çalışıyor.  Halkı tebaa olarak kabul ediyor . Halkı bir sürü  kendisini de  havalı bir çoban görüyor . Sürü olmayı kabul edenler  bu halkı onurlu bir ulus ve bu ulusu  egemen kılmak isteyen ve sadece bu ulusun  onurlu bir oğulu olduğunu söyleyeni karalamaya çalışıyorlar. Ki o padişahlar bile bu büyük insanı kabul etmiş  ordusunda subay  yapmış,general yapmış komutan yapmış ki  son padişah  onu yaver yapmış ,yabancı ülkelerde ataşe yapmış ve  bu padişahlardan II.Abdülhamit de Vahdettin de  ona hayran . İstedikleri gibi yapamayınca idam fermanını çıkarmışlar .  Bu hainler bu eşşis insanın yine  ailesi üzerinden özel yaşamı üzerinden  karalamaya çalışıyor. Oysa o soyu ile sopu ile çok onurlu bir insan .  O hayran oldukları padişahların  kaçının annesi Türk ve müslüman . Ki onların analarının Türk ve müslüman olmayışı  onları aşağılamaz bana  göre.   Kişinin kendisi kendisinden sorumludur.Anneyi babayı tercih hakkı olmaz  bir kimsenin . Bakın bir zamanlar Almanyanın en ünlü  Başbakanı Vilibrant  gayrimeşru bir çocuktu yanılmıyorsam . Ki bu durum onu  hiç bir zaman aşağılamamıştı.

Ki Büyük Atatürk ün  anası babası dedeleri ataları  soyu sopu çok soylu insanlardı . Bu söylentileri ortaya atanların anası babası  belli olsa  bile  onlar şerefsiz insanlardır.

YURTSEVERİMİZ DE ÇOK HAİNİMİZ DE ÇOK

Evet her taşı bir yakut olan bir vatanımız var. Uğruna sayısız  can verdik. Taşı toprağı kanla sulanmış bir  ülke.  Hala uğruna can verdik veriyoruz . Ancak bir salatalık uğruna bir bostan venler örneği  küçük bir çıkarı için yurdunu satanlar var.

Büyük ozan NAZİM  Kurtuluş Savaşı Destanının başında

Onlar ki uyup hainin iğvasına sancaklarını elden yere düşürürler Ve  düşmanı meydanda koy kaçarlar evlerine ..diyor bunlar için.Kurtuluş Savaşı başında  yurt severler   dağlarda  örgütlenir birleşirken    birkısmı da isyanda  düşmanla işbirliği yapıyor,yıkıcı bölücü örgütler kuruyordu.  İşte böyle  bir ortamda   birleştirdi yürekleri Mustafa Kemal Paşa  ve  düşmanı katıp önlerine   Maraştan ,Antepten  ,Karstan sürerken 9 Eylülde İzmirde denize döktü. Bu masal mı uydurma mı ..Bu olaya çok üzülenler oldu elbet .Yunanlıları  Anadoluya salan İngilizler  bu olaya çok bozulurken  Yunanla işbirliği yapan  sözde  Osmanlılar  bu olaya çok üzüldü. Onlar Yunanla işbirliği yapıp Kuva-i Milliyeyi  Anadoludan söküp  Osmanlıyı kurtaracaklardı.  Yunanın  mezalimine ortak olanların uzantıları hala yaşıyor ne yazıkki.  “Keşke yunan galip gelseydi” diyenler   yurt sever mi ? Atatürk'ün soyu ile sopu ile hala uğraşanlar  burdan bir delik delmeye çalışıyor . Demekki hala hainler var  ona güveniyorlar. Ancak biz inanıyoruz ki  KUVA-i Milliye ruhu  hala dip diridir,Mustafa Kemal' maddi varlığı  toprak olsa da  ATATÜRK olarak o dip diri bu ulusun  gönlündedir .

ATATÜRK'Ü KORUMA YASASI  VARMIŞ

Kanuna ,yasaya ne gerek var diyenler  var. Doğrudur  o kendisini Türkün ATASI olarak  kabul etmiştir . Ona kalkan her el ,ona uzanan her dil bu yüce ulusun evlatlarınca kesilmelidir. Şimdi soruyorum  hangimizin dedesine,ninesine  dil uzatılsa,hakaret edilse sesiz kalabiliriz . Dedemiz için atamız için asılsız yalanlar ortaya atılsa hakaret  edilse ne yaparız ? Ya  bireysel karşıkoyarız yada yasal hakkımızı ararız . Peki Türkün büyük atası ,Türkün tarih sahnesinden silinmesine karşı çıkan  onun yeni bir yurt  edinmesine ve ulusal egemenliğe kavuşmasına   neden olan bu değere sahip çıkmak görevimiz değil mi ?

Elbette bu söylentiler asılsız,yalan .  Ancak nerde bu ülkenin  Tarih Kurumu ,nerde tarih  fakülteleri ,onurlu  bilim adamları  bu alçakların  ağızının payını  neden vermez.  Evet yüzlerce tarihçi bilim adamı  gerekli yanıtı veriyor da  kurduğu devletin yasal kurumları nerde .Onlar sahip çıkmayacak gereğini yapmayacak mı ?  İkide bir buna benzen söylemler. Nerden yüz buluyorlar .Evet büyük bir devlet adamımızın dediği gibi  “BU ÜLKEDE, NAMUSLU OLAN İNSANLAR NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA  BU ÜLKEDE NAMUSTAN SÖZ EDİLEMEZ..... Evet atamız dedemiz bu  yur için canını kanını verdi bize bu ülkeyi bıraktı  ve atalarımızın manevi mirasinı bıraktı onu korumak ve kollamak bizim görevimizdir

  Sözün sonunda bu  sıkıntılı günlerde  halkımızın ,ulusumuzun  yine birlik ve beraberlikle  bilimin ışığında onurla  bu hastalıkla da savaşıp sağlıklı günlere kavuşmamız dileğimle...

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.