Veyis Ateş canlı yayında hakkındaki iddiaları yalanladı

Veyis Ateş canlı yayında hakkındaki iddiaları yalanladı

Sezgin Baran Korkmaz ile ilişkileri ve gündeme bomba gibi düşen ses kayıtlarının ardından Habertürk TV'deki görevinden istifa eden Veyis Ateş, Halk TV canlı yayınında İsmail Saymaz'ın sorularını yanıtladı.Ateş, hakkındaki iddiaları yalanladı.

Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz'a 10 milyon euro para karşılığında aracılık yapmayı teklif ettiği iddialarını canlı yayında reddetti. İsmail Saymaz'ın "Yalan söylüyorsun. Ben konuşma kaydını dinledim" demesi üzerine Veyis Ateş, "Neresi önü, neresi arkası bilmediğim bir konuşma. Ben 10 milyon Euro istemedim, böyle bir konuşmayı yapmadım" ifadesini kullandı.

Canlı yayına bağlanan Sezgin Baran Korkmaz, "Veyis, avukatım üzerinden benimle iletişim kurmaya çalıştı. Veyis Bey beni aradı, belli lobilerle görüştüğünü söyleyerek 10 milyon euro istedi. İnsanlar gözaltındayken, arkadaşlarım gözaltındayken sen benimle bu pazarlığı yaptın.Eğer ki Veyis Bey ben bu konuşmayı yapmadım diyorsa, ben ilk uçakla Türkiye'ye gelmeye namus ve şeref sözü veriyorum. " dedi.

Sezgin Baran Kokrmaz'ın iddialarını yenilemesi üzerine Veyis Ateş,  "Bakan bana 'Sana anlattığı gibi değil o işler' dedikten sonra bunun arkadaşları mı şey yapılmış, ben avukatını mı aramışım, 10 milyon euro mu istemişim, 1 dolarını, 1 Euro'sunu mu almışım? Az önce sana kaç TL'lik kirada oturduğumu, kaç paralık arabaya bindiğim, ne olduğunu, hepsini anlattım. Hepsi araştırılsın ki ben nasıl bir yalıda oturuyormuşum, nasıl bir harcamam varmış, nasıl bir para trafiği yönetiyormuşum..." şeklinde konuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.