Volkan abi aday olur mu?

volkan-abi-004.jpg

  CHP Trabzon teşkilatının muhaliflerinin bir kısmı Volkan Canalioğlu’nun Ortahisar Belediye Başkan adayı olmasını istiyor. Muhaliflerin bir diğer kısmı ise Volkan Canalioğlu’nu defterden silmiş. İl teşkilatı ise Canalioğlu’nun Büyükşehir adayı olmasını istiyor. CHP eski il yöneticilerinden bir isim, ‘Volkan bey, Büyükşehir adayı olursa AK Parti’deki küskünlerin oyunu alır. AK Partililerin önemli bir kesimi Büyükşehir adaylarına oy vermeyeceklerini söylüyor. Bu durumu değerlendirmemiz gerekir’ dedi. Volkan Canalioğlu ise bugünlerde gelişmeleri takip ediyor.

Ahmet Metin Genç’in hamlesi!

ahmet-metini-(1).jpgOrtahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in hedefi Büyükşehir başkan adayı olmaktı. Aday adayları arasındaki çekişme soncunda Büyükşehir başkan adaylığına Van Valisi Murat Zorluoğlu getirildi. Büyükşehir belediye başkan adaylığından devre dışı kalan Ahmet Metin Genç, Ortahisar’ı kaybetmemek için var gücüyle çalışıyor.

Aydın ve Revi beklemede!

aydin-ve-revi-(2).jpgAK Parti’de Trabzon’un ilçe belediye başkan adaylarının büyük bir ihtimalle bu hafta sonu açıklanacağı bildirildi. AKP il yönetiminden bir isim, Ortahisar, Akçaabat ve Beşikdüzü ilçe belediye başkan adaylarını belirlemede sıkıntı yaşandığını belirterek, ‘Bu üç ilçede büyük bir çekişme var. Ortahisar’da her ne kadar Ahmet Metin önde görünse de Ergin Aydın veya Haydar Revi de aday gösterilebilir. Akçaabat’ta başkan adaylığı Mustafa Uzun ile Emre Akgün arasında gidip geliyor. İlçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinde milletvekilleri ortak isim üzerinde birleşse sorun çıkmaz’ dedi.

Beşikdüzü  kördüğüm!

besikduzu-(1)-002.jpg    besikduzu-(4).jpg  besikduzu-(3)-001.jpg

CHP’nin Beşikdüzü belediye başkan adayının kim olacağı henüz netleşmedi. Aday adaylarından Ramis Uzun, Cemil Bozbaş ve Cahit Erdem, hemen her gün ilçenin mahalle ve köylerini dolaşıyor, vatandaşlarla görüşüyor. Beşikdüzü’nde yapılan kamuoyu anketlerinde Cahit Erdem ile Ramis Uzun’un isimlerinin öne çıktığı bildirildi. 

Gedikli’nin morali bozuk!

gedikli.jpg

MHP’den istifa edip AKP’den Akçaabat belediye başkan aday adayı olan Söğütlü eski belediye başkanı Metin Gedikli’nin bu aralar moralinin bozuk olduğu söyleniyor. Metin Gedikli’nin, AKP’den aday adayı olduktan sonra yakın dostlarına, ‘Aday olmam istendi, ben de aday oldum’ dediği iddia edilmişti. Metin Gedikli, önceki yerel seçimde Akçaabat’ta oy patlaması yapmıştı. 

Salih Cora’ya sevgi seli!

salih-cora-005.jpgAKP Trabzon milletvekili Salih Cora’ya her gittiği yerde büyük ilgi gösteriliyor. AKP’nin genç milletvekili Salih Cora, ‘Sokağa indiğimizde partili partisiz tüm vatandaşlarımız bize büyük ilgi gösteriyor. Kimileri talepte bulunuyor kimileri hal hatır soruyor. Biz de üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz’ dedi. 

Sürmen’e oy verecek mi?

ozbekistan.jpgMHP’den Ortahisar belediye başkan aday adayı olan Ayhan Sürmen hız kesti. Aday adaylığını açıkladıktan sonra Ortahisar sokaklarında boy gösteren Ayhan Sürmen, bugünlerde adaylığının resmileşmesini bekliyormuş. Gazeteci Hakkı Emiroğlu ile Ayhan Sürmen iki eski arkadaş. Geçenlerde Hakkı Emiroğlu’na, Ayhan Sürmen MHP’den aday gösterilirse oy verecek misiniz, diye sorduk. Emiroğlu, ‘Önce adaylığı kesinleşsin ondan sonra bakarız’ demekle yetindi.

Özbekistan  izlenimleri!

Trabzonlu ihracatçılar ve işadamları geçenlerde Özbekistan’da idi. Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği başkan yardımcısı Ahmet Hamdi Gürdoğan, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Erkut Çelebi ve gazeteci Murat Taşkın’ın da yer aldığı heyet Özbekistan’da 5 gün kaldı. Kafile ile birlikte Özbekistan’a giden gazeteci Murat taşkın, bugünlerde izlenimlerini yazmaya başlamış.

 

Sakız çiğnemeyi severim! 

Yıllar önce kulak-burun-boğaz uzmanı bir doktor büyüğümüzün de tavsiyesi ile sakızın sağlığa yararlı olduğuna da inanıyorum.
Genelde sakız 4 nedenle çiğnenir;
1. Keyif
2. Sağlık 
3. Özenti 
4. Panik

Bendenizin çiğneme sebebi ilk 2 maddeyi kapsıyor. 
Ama sakızı asla geviş getirir gibi çiğnemem. Hatta karşımdaki insan bazen hissetmez bile. 
Özellikle uçaklarda ve sosyal alanlarda öyle sakız çiğnemeye tanık oluyorum ki anlatılır gibi değil. 
Mesela gençler;
Genellikle eşofman giyerler. Kafalarında ters takılmış bir şapka olur. Adımlarını bacaklarını dizlerinden parantez yaparak atarlar. Sanırsınız ki hepsi birer Messi ya da pop yıldızı. Ağızlarında özenti olduğu her hâlinden belli ve boylarından büyük sakız. 
Mesela kadınlar;
Şapırdatarak müthiş bir özgüvenle çiğnerler. Sanırsınız ki uçak Onların. 
Mesela erkekler;
Bir gün bir erkeğin sakız çiğnerken çenesinin çıktığına tanık olursam şaşırmayacağım. Bir uçak yolculuğunda her an böyle bir durum adına doktor anonsu bekliyorum. Yarab bu nasıl çiğnemedir böyle. Gevişgiller kıskanırlar. 
Son söz;
Sakız milletimizin çene ve gen yapısına uygun bir alışkanlık değil.
(Gürol Ustaömeroğlu)

 

Lojman muhabbeti!

Av. Yaşar Ramazanoğlu: Memlekette, savurganlık kaynaklarından birisi de kamu lojmanlarıdır. Devrimci bir devlet adamı olduğundan hiç kuşkum olmayan Merhum Özal dahi lojman saltanatını yıkamadı. Az sayıdaki istisnaî devlet görevlerinde bulunanların lojmanları hariç, bunların hepsi satılabilir, içinde oturanlara yarı değerine verilebilir ya da yoksul vatandaşlara bağışlanabilirdi.
Hatta dozerleri takıp yıkılmaları dahi kârdı. Peki ne oldu? Özal'dan sonra sayıları ikiye katlandı! 
Prof. Dr. Burhan Sadıklar: İçinde oturanlara yarı değerine satılmaları pek hakkaniyetli olmaz! Onlar tüm vatandaşların vergileriyle yapıldılar, dolayısıyla kamunun ortak malıdırlar! Rayiç bedeliyle satılır ve gelir hazineye devredilir!
Av. Yaşar Ramazanoğlu: Sayın Hocam, ben de ilk sırada satışını söyledim. Elbette hakka uygun olanı rayiç değeriyle satılmasıdır. Biraz daha ileri gittim ben; olmadı yarı değerine içinde oturanlara bırakılsın, daha da olmadı bedelsiz olarak yoksullara verilsin, o da mümkün değilse dozeri takıp yıkılmaları daha iyiydi diyorum. Ülkemizde devlet yöneticilerini de parmağının ucunda oynatan üst düzey bürokratlar varken bu lojman saltanatını yıkamayız.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar