Volkan abi sahada!

  CHP Trabzon eski belediye başkanı ve eski milletvekili Volkan Canalioğlu, dün Akçaabat’ta idi. Anavatan Partisi’nde uzun süre siyaset yapan ve İYİ Parti’nin kurulması ile bu partiye geçen, yerel seçimde de millet ittifakından CHP listesinde belediye meclis üye adayı olan Hasan Kandaz, İstanbul’da Volkan Canalioğlu’na ‘Trabzon’da bize neden destek vermiyorsun’ şeklinde eleştiri getirmiş, Canalioğlu da ‘İstanbul ülke Trabzon il’ demişti.

volkan-abi-005.jpg
Volkan Canalioğlu’na İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs, Millet İttifakının büyükşehir belediye başkan adaylığı teklif etmiş, Canalioğlu ise teklifin genel başkanlardan gelmesini beklemişti. İstanbul-Trabzon arasında mekik dokuyan Volkan Canalioğlu,  dün İYİ Parti Akçaabat adayı Osman Akbulut ile bir araya geldi. Objektiflere poz verdi. Canalioğlu’nun Büyükşehir ve Ortahisar başta olmak üzere millet ittifakı belediye başkan adayları ile seçim çalışması yapacağı bildirildi.

 İmamoğlu’na tam destek!

İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile Mega kentin sokaklarını arşınlayan Volkan Canalioğlu, ‘Ekrem bey İstanbul’da tahminlerin çok üzerine hatta rekor sayılabilecek bir oyla başkan seçilecek gibi görünüyor. İstanbul’daki yalnız Trabzonlular değil tüm Karadenizliler ayrıca Anadolu’nun her köşesinden İstanbul’a göç etmiş bu kentte yaşayanlar Ekrem beye destek veriyor. Bunu bizzat gördüm ve yaşadım’ dedi. 

imamoglu-002.jpg
Canalioğlu, Ekrem İmamoğlu’nun dünden bugüne Trabzonluları istismar etmediğini belirterek, ‘Ekrem bey, Trabzonspor’da yöneticilik yaptı, İstanbul sokaklarında Trabzonspor bayrağı ile yürüdü. Ben inanıyorum ki farklı partilerde olsalar bile İstanbul’da yaşayan Trabzonlular ve Karadenizliler Ekrem beyi tercih edeceklerdir. Zaten ettikleri de net bir şekilde görülüyor’ dedi.

Zorluoğlu’na peynirli!

Eski bakanlardan Fahrettin Kurt, birkaç gün önce Trabzon’a geldi. Murat Zorluoğlu’nu kaymakamlık yıllarından bu yana tanıdığını söyleyen Fahrettin Kurt, ‘Murat Zorluoğlu, başarılı bir bürokrat ve düzgün bir isimdir. Başkan seçilirse Trabzon’a güzel hizmetler yapacağına inanıyorum’ dedi. 

zorluoglu-026.jpg
Kurt, TS eski yöneticilerinden İskender Önal ve Murat Zorluoğlu ile birlikte Moloz’da Osman Pişiren’in fırınında peynirli yediler, sohbet ettiler.
 
Ahmet Metin Genç’in teşekkürü!

Ortahisar Belediye Başkanı ve AK Parti belediye başkan adayı Ahmet Metin Genç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’da, Trabzon’a yakışır bir şekilde coşkuyla ve heyecanlar karşılandığını söyledi. Genç, Erdoğan’ın büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarı olduğunu belirterek, ‘Cumhurbaşkanımız için meydanları dolduran Trabzonlu hemşerilerime gönül dolu selamlar ve saygılar sunuyorum’ dedi.

ahmet-metin-002.jpeg
Yerel seçimde bir sıkıntı yaşayacaklarını düşünmediğini kaydeden Ahmet Metin Genç, ‘Bizim gibi vatandaş da endişe taşımıyor. Endişe taşınsa onbinler Cumhurbaşkanımız için meydana akın eder miydi?’ diye konuştu.

Salih Akyüz’e  destek artıyor!

Millet İttifakı’nın CHP’li Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz, önceki akşam Zorlu Otel’de ‘beyaz saçlıların’ özel konuğu idi. Eşi ile birlikte geceye katılan Salih Akyüz’e, ilgi fazla idi. 

salih-akyuz-008.jpg

İYİ Parti milletvekili Hüseyin Örs, önceki gün Salih Akyüz ile birlikte çarşı pazar dolaştı. ‘Trabzon’a mutlaka mimar eli değmeli’ diyen Hüseyin Örs, ‘Salih bey, belediye başkanlığı için bulunmaz bir kumaştır, donanımlıdır, bilgilidir. Ortahisarlı hemşerilerimin kentin geleceği için Salih beyi destekleyeceklerini düşünüyorum’ dedi. Akyüz, dün ise CHP’nin eski ağır topları ile bir araya geldi. 

‘Vaatlerim hayal değil gerçektir’

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Atakan Aksoy, ‘Seçim vaatlerim hayal değil gerçektir.

vaat.jpg

Hepsinin kaynağı ve projesi hazırdır’ dedi.  Seçildiğinin ilk günlerinde suya yüzde 50 indirim yapacağını söyleyen Prof.Dr. Aksoy, ‘Her mahalleye bir kreş açmak o kadar zor mu? Öğrencilere ücretsiz ulaşım, il genelinde geliri olmayan ailelere ayda bir kumanya dağıtmak ve diğer sosyal projelerimin hepsinin hesabı kitabı yapılmıştır’ diyor. 
Prof. Dr. Aksoy, 5 bin kişiye iş vaadinin de kuru söylem olmadığını belirtti. 

Sağıroğlu markası!

Rize’de yıllar önce belediye başkanlığı yapan merhum Ekrem Orhon için o yıllarda ‘denizi kara, karayı para yapan başkan’ denilirdi. Yomra’da üç dönemdir belediye başkanlığı yapan ve yeni dönemde de aday gösterilen İbrahim Sağıroğlu’nun, ‘Yomrayı Yomra yapan başkan’ olarak tarihe geçeceği söyleniyor.

sagiroglu-015.jpg

AK Parti’nin Yomra belediye başkan adayı İbrahim Sağıroğlu, ‘Yomra 15 yıl önce nasıldı, bugün ne duruma geldi. Yarın bizimle daha da iyi olacak. Yomralılar bu mukayeseyi yaparak oy verecekler’ diyor.

‘Yomra’nın geleceği için yola çıktık!

Millet İttifakı’nın İYİ Partili adayı Mustafa Bıyık, Yomra’da şehircilik kurallarının hiçe sayıldığını, ilçenin her geçen gün taş yığınına döndüğünü ileri sürerek, ‘Parkı, bahçesi, çocukların oyun alanı olmayan, düzensiz yapılaşmanın, plansızlığın adresi maalesef Yomra olmuştur.

yomranin-gelecegi.jpg

Biz, Yomrayı gerçek Yomra yapmak için hemşerilerimizin onayı ve desteği ile göreve talip olduk. Biz Yomraya sevgiyi barışı getirmek için aday olduk. Mustafa Bıyık ve ekibinin olduğu yerde vatandaşa hizmet, barış, kardeşlik, adalet, huzur, sevgi ve samimiyet vardır’ diyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar