Volkan’ın transferi ve Madalyonun iki yüzü!

 

‘Volkan Vakası’, başlıklı yazımda, bu oyuncunun Bursaspor’dan transferinde teknik patron Şenol Güneş’in görüşü alındığını yazmıştım.  TS eski asbaşkanlarından biri sosyal medyada  bize de gönderme yaparak, bu transferden Şenol Güneş’in haberi olmadığını, başkan Şener’in transfer olayını Güneş’e aktardığında TV’de alt yazı olarak Trabzonspor’un Volkan’ı transfer ettiğinin geçtiğini yazdı.

Eski asbaşkan, bu bilgileri muhtemelen ya Şenol Güneş’ten ya da üçüncü bir kişiden aldı.

Bilgilerin, Şenol Güneş’ten ve ya bir başkasından alındığı çok da önemli değil. Önemli olan, bu bilgilerin doğdu olup olmadığıdır.

Ben de bilgileri eski asbaşkan ve o dönem teknik adam olarak görev yapan bir isimden aldım.  Volkan’ın Bursa’dan gönderilmesinin gündeme gelmesinden sonra mutlaka birileri devreye girmiş ve bu oyuncuyu büyük kulüplerin birine pazarlamak istemiş olabilir. Hattabu birileri, direk veya dolaylı yoldan belki de başkan Şener’e de, ‘Bu Volkan’ı alın’ demiş olabilirler.

 Eski asbaşkan Şakar, Başkan Şener’in Volkan’ın transferi için Şenol Güneş’in görüşünü aldığını söylüyor.  Hatta, Güneş’in yakınındaki Turgut Hocaya, ‘Hoca, Volkan konusunda ısrarlı mı’ diye sorduğunu, Turgut hocanın da, ‘evet ısrarlı, alınmasını istiyor’ dediğini aktarıyor.  Volkan transferiyle ilgili başkanın da görüşünü de aldık. Şener, ‘Hocamız istemiyorum, demedi. Alın dedi. Biz de aldık’ dedi.

Trabzonspor da her dönem hata ve yanlış yapıldı, hala daha yapılıyor.

Burada önemli olan yapılan hata ve yanlışlardan ders çıkarmak.

Ne yazık ki, yeni gelen hiçbir yönetim , ‘önceki yönetimler şu şu yanlışları yaptı, biz yapmayalım’ demiyor.  Kimi parayı pul gibi dağıtıyor, kimi racon kesiyor!

İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimi, önceki yönetimi har vurup harman savurmakla suçladı.
Ki bu suçlayanlardan biri de Kuzey Ekspres yazarı şimdiki yönetici Prof. Dr. Yakup Arslan’dı.

Sadri Şener’in Trabzonspor’un paracıklarını ‘Hiç’ ettiğini yazan Prof. Dr. Arslan, içinde bulunduğu yönetimin yaptığı yanlışlar karşısında sesini çıkaramıyor, tepki veremiyor.

Trabzonspor yönetimi, ‘ata erkil’ bir yönetim!

Ara sıra Çakıroğlu bir açıklama yapıyor. Başka da konuşan, görüş belirten, yönetimde yaptırım gücü olan yönetici yok denecek kadar az.  Görüntü bu şekilde!

Başkan herhalde, yöneticilere konuşma yasağı getirmiştir!

Gerçi başkan seçim sonrası kendisine de konuşma yasağı getirmişti ve ‘Trabzonspor başkanı zırt pırt konuşmaz vs.’ demişti.

Başkan, İstanbul’da 3- 4 TV kanalı ve bir iki gazetenin dışında diğer yayın organlarına pek konuşmuyor.

Başkan Hacıosmanoğlu, Fanatik’ten bir muhabiri ve bir de TV 8’de Galatasaraylı Serhat’ı çok seviyor! Kamuoyuna mesaj vermek istediğinde ilk işi bu gazetecileri aramak oluyor.

Başkan, ‘Ben İstanbul’da oturuyorum. Benim için önemli olan İstanbul’daki gazeteciler. Zaten suyun başında da onlar var’ diyebilir.

Başkan, kendi açısından haklı olabilir!

Ama madalyonun bir de öbür yüzü var!

Başkan, ’madalyonun diğer yüzünü’ görünen o ki pek dikkate almıyor!

Trabzonspor’u 40 yıla yakın bir süredir takip eden bir gazeteci ve yazar olarak madalyonun öbür yüzünü de dikkate almasını tavsiye ederim.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.