Yabancıya satıyor!

Yabancıya satıyor!

Uzunalioğlu şirketler grubu yönetimi yok bir kararla Forum Alışveriş Merkezi karşısındaki beş yıldızlı oteli yabancılara satma kararı aldı.

FEDAKARLIK YAPTIK

Trabzon’da yerli yatırımcının önünün kesildiği için bu şekilde bir karar aldıklarını söyleyen Uzunalioğlu şirketler grubu yönetim kurulu üyesi Ali Uzunalioğlu, ‘Yaklaşık 15 yıl bizimle uğraştılar. Bu gün gelinen noktada önümüzü kestiler. Bu şartlarda Trabzon’da yatırım yapma şansımızın kalmadığını düşünüyoruz. Beş yıldızlı oteli yabancılara sattığımızda kısa süre içersinde hizmete geçer düşüncesiyle böyle bir karar aldık’ dedi. Trabzon belediyesi’nin önceki yönetimleri döneminde imar sorunu yaşayan, mevcut belediye yönetiminde imar sorunlarını aşan ancak otel inşaatının üst bölgesinden geçen Kalkınma yolunun karşısındaki bazı binaların deniz manzarasını kestiği gerekçesiyle, mahkeme kararıyla durdurulan inşaatın sahipleri,  şimdilik otel yapımından vazgeçtiler. Uzunalioğlu şirketler grubu yönetim kurulu üyesi Ali Uzunalioğlu şunları söyledi;’ ‘Trabzon beş yıldızlı otel yapmak için büyük fedakarlıkta bulunduk. 10 bin metrekarelik arsamıza trilyonlar akıttık.

 

HAKSIZLIĞA UĞRADIK

Yıllardır engellendik. En son proje tadilatı yaptık ve 25 metre yani 8 katlık bir yükseklik talep ettik. Bizim talebimiz asgari bir talepti. Belediye, daha yüksek kat verebilirdi. Belediye İmar Komisyonu ve Belediye Meclisi talebimizi olumlu karşıladı. Mecliste tüm üyelerin onayı ile imar izni aldık. Yasa dışı iş yapmadık. Belediye Meclisi de yasal prosüdürü uyguladı. İmar iznini aldıktan sonra ek bina inşaatına başlayacaktık. Ancak, üst yolun karşısındaki vatandaşlar, deniz manzaralarını ve görüşlerini keseceğimiz gerekçesiyle mahkemeye gittiler.

Mahkeme bilirkişi raporuna dayanarak vatandaşları haklı buldu. Bizim bilirkişiye itiraz, üst mahkemeye gitme hakkımız var. Haksızlığa uğradığımızı düşünüyoruz. Deniz manzarasının kesilmesi nedeniyle büyük bir yatırım engellenir mi? Ayrıca, 25 metre yüksekliğin büyük bir bölümü kot farkı nedeniyle arkadaki binalardan daha alçak’ Uzunalioğlu, şirket yönetimi olarak bu koşullar altında yatırım yapmayı düşünmediklerini belirterek, ‘Yapacağımız tek iş kaldı. O da binayı satmaktı. Bizde yönetim kurulu olarak binayı yabancılara satma kararı aldık. Yabancı yatırımcı o binayı satın aldığında, kısa süre içersinde istediği yükseklikte inşaat yapar. Bunun açık örneğini Forum Alışveriş Merkezi’nin yapımında yaşadık. Ayrıca, bizim arsamızın imar yönünden sıkıntısı da yok. Türkiye’de özellikle de Trabzon’da yerli yatırımcının önünün kesilmesi için her yola başvuruluyor’ diye konuştu. Uzunalioğlu şirketler grubunun Forum Alışveriş merkezi karşısındaki beş yıldızlı otel inşaatını yabancılara satma kararı alması, Trabzon’da şok etkisi yarattı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.