Havva  Lakutoğlu

Havva Lakutoğlu

Yahudilere “Tanrı" Katili Denilirdi!

Hayat bize en çok hatırlamayı öğretir. Tekrarlarla dolu koridorlarda zamanı, senaryoya yapılan küçük rötuşlarla harcarız. Başroller hep değişir.

Ama Ortadoğu’da başroller hep aynı. Ortadoğu’ya biçilen rol ise kan ve gözyaşı.

Yenidünya düzeni savsatası ile Ortadoğu’da istediği her şeyi yapan gözü dönmüş caniler, en son yine Filistin’i kana boyadı.

Ortadoğu’da mağdur olanların sayısı her geçen gün kat be kat artıyor. ABD’nin ve yandaşlarının Afganistan’da, Irak’ta, Libya’da, Mısır’da yaptıklarını sanki bilinçaltımız temizlemiş, belleğimiz yitirmiş. Oysa senaryo Ortadoğu’da hep aynı ”Sözde Demokrasi” vaadi ile verimli topraklara sahip olmak. 

Allah rahmet eylesin bir röportajımızda Ömer Lütfi Mete:

“İslâm’ın karşısında Kompleks duyan batının gerilemeden silkelenerek doğduğunu”, “ Batının var olmasında en önemli unsurun Hıristiyanlık kadar İslâm olduğunu” söylemişti.

İslâm bir yaşam biçimidir. İslâm toplumu bir bütündür, kendi aralarında bir dayanışma içerisindedir. Batı insanı ise; yalnızdır ve yalnız başına yaşar. Bugün batı Müslümanları acımasız, insanları katleden, kendi dışında hiçbir millete, ırka, kavme hoşgörüyle bakmayan insanlar olarak tanıtıyor. Hatta yine batı, Müslümanları kendi içindeki mezheplere bile tahammülü olmayan insanlar olarak fişliyor tüm dünyaya. Ve Türkiye’de bu rolü layığı ile oynuyor.

İslâm’ın karşısında acizlik hisseden batı, bu kompleksten silkelenerek doğmuştur. Bu kompleks de, “öteki” dürtüsünü uyandırmıştır. “Öteki”ler ise İslâm’ı yaşayanlardır. Batıyı “ben” ve “öteki” ayırımına getiren bu süreç ise “Kapitalizm”i doğurmuştur.

ABD Sömürgecilik, Kolonizatörlük, Siyonizm ruhuyla, Ortadoğu’yu parselliyor. Başta İsrail devletinin mevcudiyetini korumakla birlikte, Arap sermaye sahiplerinin güvenliğini ve saltanatını da korumaktadır.  Bu sayede de demokrasi, ambalajı ile sunulan pastanın tabanını oluşturmaktadır.

Yatırım ve tüketim hastalığına kapılmış olan ABD ve İsrail bu hastalıkla cebelleşirken önüne çıkan her engeli döküyor, yıkıyor, yakıyor ve ortadan kaldırıyor…

Bugünlerde sosyal medyada sıkça gördüğümüz Adolf Hitler’in, “Bir gün Yahudilerin hepsini öldürmediğim için benden nefret edeceksiniz” sözüne karşılık yine değerli Hocam Allah rahmet eylesin Aytunç Altındal’ın bir araştırmasını aktaracağım.

Avusturya’da Yahudi düşmanlığı 17. Yüzyılda başlar. Avusturya Anti Semitizm’in başlangıç noktasıdır. Yahudilerden en çok nefret edenler Avusturyalılardır. Biliyorsunuz Hitler’in anavatanı da Avusturya’dır.

Bu dönemde Avusturya’da bir kampanya başlatılır. “Yahudilerin yok edilmesi” kampanyası. Peki Katolik Kilisesi de dâhil olmak üzere Avusturyalılar neden Yahudilerden kurtulmak istediler? Çünkü Yahudiler tembel, iş yapmayan ve halkına sahip olmayanlardı. Vatandaştan bile sayılmıyorlardı. Yahudilerin Statüleri çok korkunçtu.

En tepede Tanrı, onun altında Kral, Asilzadeler, Burjuvalar, Zanaatkârlar, İşçiler, Askerler, Sokak kadınları, Erkek fahişeler bir çizgi ve altında Yahudiler.

Daha da kötüsü Yahudiler şehre Hıristiyanların girdiği kapıdan giremez. O dönemde Yahudiler Teocid diye ifadelendirilirdi. Peki nedir Teocid?

Teocid  “Tanrı Katili” demektir. Yahudilerin şehre girerken yer altından sürünerek geçmeleri için bir tünel yapılmıştır. Belli günlerde şehre giriş, çıkışları yasaktı. Hatta pazar günleri sokağa çıkamazlar, görülen Yahudi o gün katledilirdi.  Çünkü pazar Hıristiyanların ibadet günüdür.

Dünya büyüklüğünü ve gösterişini kaybetmeye başladı. İnsanlar yeryüzü dışında başka yerlerde uzayda, yıldızlarda hayat bulmaya çalışıyorlar. Peki ama neden? Bunun adı bilim mi? Hayır bunun adı Globalizm. Yani azınlıkların büyük dünyayı ele geçirme savaşı.

Bu arada İsrail’e kalkan olan bir zihniyet bugün nasıl gözyaşı döker ve emperyalizm ile işbirlikçilerine kafa tutar anlamakta inanın çok güçlük çekiyorum.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.