En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Yanal: 2011'den sonraki geçişleri çok düzgün...

SPOR 14.09.2017, 12:52

"Burada yaşamaktan mutlu olan oyuncu kitlemiz var" 

Kadroda ciddi bir temizlik yaptıklarını belirten Yanal, "Çok fazla oyuncu transferinden ziyade gerekli olan takviyelerin yapılmasından yanayım. Bu konuda çok ciddi bir şekilde dirayetli durduk. Çok yazıldı çizildi. Oyuncu alınabilir ama doğru oyuncuyu almak önemli. Trabzon'da oyuncuları tutmak zor. Ama Trabzon'un bir taraftan farklı bir yüzü var. Trabzon futbolda çok önemli bir güç. Burada yaşanmaya başlanıldığındaki o sıkıntılı anlar, oyuncuların kalmasından ciddi engeller teşkil ediyor. Bunların hepsini aşılabilecek bir duruma getirdiğimizi düşünüyorum. Burada yaşamayı seven ve burada olmaktan mutlu olan bir oyuncu kitlemiz var" dedi. 

"Ayaklarımız biraz daha yere bassın istiyorum" 

Trabzonspor'da başarı gelmediğinde tekrar yeniden bir yapı kurmaya çalıştığını ve olmadığından tekrar yaptığını belirten Yanal, "Trabzonspor'un doğru yönetilmeye ihtiyacı olduğu çok açık. Hepimizin konuştuğunda ortak fikri olan şeyler. Ama iş eyleme geldiğinde herkes kendini tutamıyor. Hemen her şey olsun bitsin isteniyor. Biraz daha ayaklarımız yere bassın istiyorum. Hem mali yapısı hem takım içindeki oyuncu kalitesi yavaş yavaş artık aklın idare edilmesine doğru götürüyor. Umarım önümüzdeki dönemde hem oyuncularımızın değerinin arttırılmasını, takıma katkı sağlayacak oyuncu bulunduğunda onların doğru bir şekilde takıma katkı sağlamasını ön görecek planlar yapmak gerekiyor. Yapıyoruz da" diye konuştu. 

"Elimizde çok değerli oyuncular var" 

İstikrarlı bir şekilde takım kurmak ve onu oynatmak için biraz daha zamana ihtiyaçları bulunduğunu belirten Yanal, "Sonuçlar bu süreci hızlandırabilir ama sağlıklı bir şekilde düşündüğümüzde elimizdeki çok değerli oyuncu kadrosunu daha da değerli hale getirmek ve bunlarla beraber zirvede yarış yapmak hepimizin vazgeçmeyeceği önemli bir konu olmalı. Futbol piyasası içerisinde herkesin sahip olmak istediği oyuncu tipleri. Bunu yapan ve istikrarlı bir şekilde sergileyen takımlara baktığımızda çok güzel sonuçlar alıyor. Bu sonuçları aldıkça Türk futbolu adına ben de gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı. 

"Türk sporunun tartışılması gerekiyor" 

Yabancı oyuncu konusunun tartışılması gereken sorunların başında geliyor ama esas Türk sporunun tartışılması gerektiğini vurgulayan Yanal, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu sezonki başarı kriteriniz nedir?" sorusuna ise Yanal, "Benim istediğim ve hayal ettiğim şey kalıcı ve herkesin sevebileceği bir kadronun öncelikle burada olduğunu, insanların hissetmesi gerekiyor. Evet ya bizim kadromuz. Bunun için adımlar atıldı. Genç ve yetenekli oyuncularımızın başarılı olması. Ne olur ise olsun Trabzonspor takımının zirvede kalması gerekiyor. Trabzonspor 4 büyükler içinde hep olmak zorunda. Burada tutulması gerekiyor. Trabzon futbolunun kültürünün, yatırımlarının karşılığını almak adına. Bu araya Başakşehir girdi ve o da bu zirvenin takımı. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe yaptıkları kadro ve bütçelerle zirveyi zorluyorlar. Bizim mutlaka her yıl olmamız gerekiyor. Biz 2011 yılından sonraki geçişleri, çok doğru yapamadık veya aksaklıklar oluştu. Tekrar toparlanıp o aksaklıkları giderip, düzgün bir zemine bu takıma oturtmak gerekiyor. Bence temellerini attık. Bir kaç rötuş yaptığımız da artık sorunumuz kalmayacağını düşünüyorum ve artık zirveye oynamak gerekiyor ve bunu yaparken de istikrarlı, düzenli, sistemli bir şekilde planlayarak, bu takımın istenilen şampiyonluğa ulaşacağı, bu yolculuğun ısrarlı bir şekilde kovalanmasına iş kalıyor. Öncelikle bu kadronun sabit ve coşkulu bir şekilde oturtmasıyla olur. Zamanı doğru değerlendirmeliyiz. Bizi bekleyen çok çekişmeli ve güzel bir lig var. Biz her şeye hazırlıklıyız" ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)