Havva  Lakutoğlu

Havva Lakutoğlu

YANLIŞ ATA OYNAYAN BAHİSÇİLER

Türk Bayrağı kanununun amacı, bayrağımızın ismi, şekli, rengi, değeri ve korunma şartları ile ilgili esas ve usulleri belirler.

Türk bayrağına sözle, yazı veya hareketle hiçbir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yere atılamaz, yakılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.

Bugün bayrağımızı diline dolayan bazı kendini bilmezler, bayrağın amacını saptırmaya çalışıyorlar.

Türkiye Cumhuriyetinin bayrağı al, yıldızlı Türk bayrağıdır. Dili Türkçedir. Daha kaç kere yazacağız ki, sizin gibiler anlasın.

Alt kimlikleri kaşıyarak gündemi karıştıran ve insanları birbirine düşüren sığ kafalılar siz neyin ürünüsünüz.

Siz kimin kuklasısınız? Sizi kim kuruyor? Ayarlarınızla kim oynuyor? Ölçüyü çok kaçırdınız. Değeriniz ise her konuştuğunuzda yerlerde sürünüyor.

Sizler kendinizi neden toplumun as olan fertlerinden ayırıyorsunuz? Neden kendinize farklı kimlikler yakıştırıyorsunuz?

Her insanın kendine has bir tarzı, konuşması, yazısı, imzası vardır bu onu Üst olan kimliğinden ayırmaz ki. Neden illa farklı bir kimlik arayışı içerisindesiniz?

Türkiye’nin bir kimliği var. Türk kimliği.

Sürekli kirli çamaşırları ortaya döküp gündemi değiştirme isteğinizi anlamakta zorlanıyorum. Gazetecilik, yazarlık istediğin gibi at koşturmak demek değildir. Gazetecilik kalemini satmak hiç değildir.

Tarihle yüzleşmek ya da gerçekle yüzleşmek adı altında, Anadolu’yu sanki zorla Türk hakimiyeti altına sokmak isteyenler var imajı yaratarak oyun oynuyorsunuz. Sanki aidiyetleri azalmış, azınlıklar ve mezhepler üzerinden yapılan oyunlarınız aslında Türkiye’yi parçalama oyunudur.

Türkiye’nin çıkarları ya da ulusal stratejik çıkarlar sizin hiç umurunuzda değil. Sizin umurunuzda olan tek şey kaşımak ve kendi çıkarlarınız. Nasılsa kaleminiz var; istediğin gibi şekil ver ve yaz.

Neden düşüncemizi, kültürümüzü hatta inancımızı etkilemeye çalışıyorsunuz?

Ülkemizde bir oyun oynanıyor. Yapılmak istenen aşikarı ortadadır. Bu oyunun parçası olmayalım.

Biz milli değerlerimizi koruyup, kolladığımız ve saygı duyduğumuz için sizin gibiler tarafından faşist diye sıfatlandırılıyoruz. Peki insanları parçalara ayırıp, bölen sizlerin tanımı nedir?

Ülkemizin bağımsızlık sembolünün adının değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Şekillere bağımlı yaşayan bir toplumun şekilci provokatörleri Hilali kendilerine ait bir simge sayarken yıldıza başka anlamlar yüklüyorlar. Yıldızı Türklüğü temsil ettiği için ötekileştiriyorlar. Yıldız adalettir, medeniyettir, ışıktır, üstün başarıdır. O yüzden de Türklüğü temsil eder.

Ay-yıldızlı bayrak ilk Osmanlı devleti tarafından kabul görmüştür.

Amacınız Cumhuriyete saldırmak ama bayrağımızın Osmanlı tarafından kabul gördüğünü dahi bilemeyecek kadar da cahilsiniz.

Haklısınız zordur Türk olmak; vatanına, milletine, bayrağına ve hatta tarihine sahip çıkmaktır.

Türk olmak; Anadolu’da ekin olabilmektir;  Peki Karadeniz’i, Doğusu, Ege’si için oynanan bu oyunların kuklası olmak ne demektir?

Bende gazeteciyim ama haddimi bilirim. Hadsiz insanlar sınırını ve derecesini bilemez. Ağzına geleni söyler, konuşur ve yazar. Haddini bilmeyen insan keskin diliyle insanın canını acıtırken, sivri kalemiyle de değerlerimizi silmeye çalışır.

Bayrak efsanesinin oluşumundaki değerlerde mi sizin için önemli değil. Sahi siz nasıl bir insansınız; Sizlerin içinde dalgalanan bayrak nedir?

Bayraktaki simgeler de dini ritüeller aranmaz. Bayrak vatanı ve bağımsızlığı temsil eder.

Bayrağımızın Bizanslılardan alıntı olduğunu düşünen sığ beyinlilere ithaf ederim. Bu simgeleri Türkler kullandıktan sonra, İslam ülkelerinin bazıları da bu güzel iki simgeyi kullanmıştır. Bazılarında güneş figürü de vardır.

Birilerinin ortaya çıkıp, bayrağımıza atıfta bulunması, abuk subuk tartışmalar ortaya atması bayrağımızın değerini düşürmez. Hadlerini aşan bu insanlara kimin torunusun diye sormak isterim?

Türk yıldızlarını şikâyet edip çocuğunu uyutamayan kadına Türk yıldızları Türkiye’nin unuttuğu gerçeği şu sözlerle dile getirdi:

“Çocuklarınız bu topraklarda rahat uyutabilsin diye biz o gürültüleri yapıyoruz.”

Rahatsızlığı sırf Türk ve yıldıza olan hanımefendi, acaba sizi başka şeyler rahatsız etmiyor mu?

Türk bayrağı sizi neden bu kadar rahatsız ediyor? Nedir sizler ve sizin gibi olanların sıkıntısı?

Tarih mezarlığı, yanlış ata oynayan bahisçilerle doludur. Sonuçta hepimizin gideceği yer belli. Orada da mı inkâr edeceksiniz?

Hepimiz sizler de dahil unutulmaya yüz tutmuş birer anı olarak kalacağız. İsimlerimiz kimimiz için hemen, bazılarımız için zamanla silinmeye yüz tutacak. Geçmiş üzerimizi örtecek. İsminin silineceği bu dünyadan neden faydasız olarak gitmek istersin bende bunu anlamıyorum. Nedir bu kardeşi, kardeşe kırdırma sevdanız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.