Yapılan en adice saldırı

Yapılan en adice saldırı

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, iddialar çok kızdı. İki gazeteye dava açtı. Paşa çok kırgın ve kızgındı...

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la Dolmabahçe'de yaptığı görüşmenin içeriğiyle ilgili iddialar konusunda, ''akıl almaz bir suçlamayla karşı karşıya kaldığını belirterek, bugün bu konuda dava açıldığını bildirdi.

 

Orgeneral Büyükanıt, davaların ''Genelkurmay Başkanlığı ve kişisel olarak ceza ve tazminat davası şeklinde iki gazeteye açıldığını'' söyledi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçiliğince düzenlenen ''Azerbaycan Milli Günü'' resepsiyonuna katıldı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Orgeneral Büyükanıt, bir gazetecinin ''Yargı ve Hükümet arasındaki gerginliği nasıl değerlendirdiği'' sorusu üzerine şunları söyledi:

KAPATMA DAVASINA SUSTU''Benim bu konuda hiçbir şey söylemem mümkün mü asker olarak? Şimdi 'kapatma davası' diyeceksiniz. Yargıya intikal etmiş konuda konuşmak olmaz. Şemdinli olaylarında beni suçladılar, bir astsubayı tanıyorum diye ve neredeyse yargılamaya kalktılar. Ben o lafı söylediğim zaman daha yargı süreci başlamamıştı. Şimdi, yargıya intikal etmiş bir konuda ne söyleyebilirim ki?

DOLMABAHÇE'DEKİ GÖRÜŞME

''Akıl almaz bir suçlamayla karşı karşı karşıya kaldım, bugün itibariyle konu yargıya intikal etti'' diye konuşan Büyükanıt, bir gazetecinin ''Dava mı açtınız efendim?'' sorusu üzerine, hem kendisinin hem de eşinin dava açtığını belirtti.

''Dava konusunun, Dolmabahçe'deki görüşme olup olmadığı'' yönündeki soruyu ise Orgeneral Büyükanıt, ''Yargıya intikal etmese söyleyemem. Gereken dava bugün açılmıştır. Kurumsal olarak ceza, şahsi olarak tazminat'' diyerek yanıtladı. EN ADİ SALDIRIOrgeneral Büyükanıt, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Birçok saldırıya uğradım bu kadar adisine uğramadım. Çok adiliklere uğradım da bu kadar adisi olmadı. Bu da yargıya intikal etti. Dava sürecinde gerekeni avukatlarım yapacaktır.''

Orgeneral Büyükanıt, Dolmabahçe'deki görüşmede nelerin gündeme geldiğine ilişkin bir soruyu yanıtlarken şunları kaydetti:

''Konuşmuyorum, dava konusu, ama orada olmayan kişilerin 'efendim kulislerde bunlar konuşuluyor...' O zaman dava açıldı. Onları getirirler, mahkeme karşısına çıkarken, onları da anlatırlar, tabii doğruysa... Bir genelkurmay başkanı bu kadar adi şekilde suçlanamaz. Ben şahsen çok üzüldüm. Yargının kararını bekleyeceğiz. Karara saygılıyız.''

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Büyükanıt, davaların Genelkurmay Başkanlığı ve kişisel olarak ceza ve tazminat davası şeklinde iki gazeteye açıldığını söyledi.

Haber Kaynağı:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.