Yavru vatan Kıbrıs’ta seçim ateşi!

Yavru vatan Kuzey Kıbrıs’taki seçim yarışı iyice kızıştı. Başbakan adayları TV programlarında yapacaklarını vs. anlatıyorlar. Başbakan’ın bir programa çıkmaması muhalefetin tepkisine neden olmuş.  Gazeteci Sefa Karahasan, eleştiriler üzerine şu paylaşımda bulundu;

“Başbakan ‘kaçmış’ ‘programa çıkmamış...yavru-vatan.jpg

‘Bazıları’ öyle ağır laflar da yazıyorlar ki, kendi ailesi kendileriyle ilgili yazılsa; ‘ilk yapacakları’ iş kendilerinde olmayan ‘ahlak dersini’ verecekler!

Hatta tehdit dahi edebilirler.

Şu anda ülkede hükümet var mı, var!

Hükümetin maaşlardan tutun da tüm sorumlulukları yerine getirme zorunluluğu var mı, var!

Memur maaşlarının ödenmesi, belediyelerin katkılarının ödenmesi, hayvancının, çiftçinin, sütçünün vb. ödemelerinin yapılması gerekiyor mu, gerekiyor!

Peki, bunlar nasıl ödeniyor?

Bunların ödenmesi için Türkiye’ye uçmak gerekiyorsa, neden ortalık toz duman!

Bir Başbakan’ın program değişikliği yapması kadar normal ne olabilir hayatta.

TV programı; KUTSAL KİTAP mıydı ki Başbakan SORUMLUKLARINI dahi bırakarak katılmak zorundaydı?

Siz hiç BİREY olarak gün içerisinde program değişikliği yapmadınız mı?

BİREY diyorum!

Başbakan özel kanalda seçim programına çıkmamış olabilir, ama BRT’de TÜM adayların olduğu programa çıkar.

Bu nedir, isyan, öfke, hakaret...

 

 

*****************************************************************

 

Tabipler Birliği ve 250 liralık aidat!

İşadamı Yılmaz Şahin, önceki gün sosyal medyada KTÜ doktorlarından Celal Hoş’un açıklamasını paylaştı. Hoş, Türk Tabipler Birliği kongresine Trabzon Tabip Odası temsilcisi olarak katıldığını belirterek, “Türk Tabipler Birliğini küçük bir azınlık ele geçirmiştir. Bunun da sorumlusu 250 TL’lik aidat vermemek için üye olmayanlar ve istifa edenlerdir. Vebal onlarındır” dedi.

Celal Hoş şunları söyledi;

“Türk Tabipleri Birliği tüm hekimlerimizin meslek kuruluşudur.Başındaki TÜRK kelimesi kaldırılsın veya kapatılsın diyen fikir fukarası siyasetçiyi, bölücülük yanlısı söylemlerde bulunan yeni başkanı ve etrafındakilerini şiddetle kınıyorum.30 yıllık Türk Tabipler Birliği üyesiyim.Zaman zaman da Trabzon Tabip Odası temsilcisi olarak Türk Tabipleri Birliğimizin Ankara'daki çalışmalarına katılmış birisi olarak asla tasvip etmediğimiz küçük azınlığın Türk Tabipleri Birliği yönetimini ele geçirebilmesini ibretle izliyoruz.Yılda 250 TL aidat vermekten imtina edip üye olmayanlar ya da istifa edenler, 2 yılda bir yapılan genel kurullara katılmayıp oy kullanmayan umursamazlar, vebal sizindir!.. Çare, Türk Tabiplerinin hak ve menfaatlerini korumak, yapacağı bilimsel çalışma ve kamuoyu oluşturma, sağlığımızı korumak ve geliştirmek olan Türk Tabipleri Birliğini kapatılıp biz hekimlerin tamamen savunmasız hale getirilmesi değil, suç işleyen başkan veya yöneticilerinin hukuk yoluyla etkisiz hale getirilmesidir.”

 

*****************************************************************

 

 

Çebi ısınma turlarında!cebi-2.jpg

AKP İl Başkanı Haydar Revi, çok büyük bir sürpriz olmazsa, kongrede aday gösterilmeyecek. Haydar Revi’nin yerine aday olmayı düşünen çok sayıda isim var. Bu isimler arasında ismi öne çıkan üç kişi var. Bunlardan biri Selahattin Çebi, diğer ikisi ise Mehmet Karaoğlu ve Hasan Dilekoğlu… AKP’ye yakın gazetecilerden Ali Savaş ise Haydar Revi’nin yeniden il başkanı olacağını söylüyor. Bu arada Ortahisar ilçe başkanlığı için Ortahisar eski kent konseyi başkanı Dündar Ayyıldız’ın epey mesafe aldığı bildirildi. AKP’ye yakın ve partide etkili bir başka gazeteci ise Dündar Ayyıldız’ı destekliyor, hatta Ayyıldız’ın kesin başkan olacağını söylüyor.

AKP’nin perde arkası kurmaylarından İkram Sofrası patronu Mustafa Çolak Hoca ise, Hasan Dilekoğlu’nun Ortahiscebi-1.jpgar ilçe başkanlığını kabul etmesi halinde başkan seçileceğini söylüyor. Çolak, Dilekoğlu’nun hedefinin il başkanlığı olduğunu belirtiyor. Mustafa Çolak’a göre, il başkanlığı için birilerinin Mehmet Karaoğlu’nu hazırladığını, Selahattin Çebi’nin de şansının çok yüksek olduğunu belirtiyor. Çolak, Ortahisar ilçe başka​​​​​​​nlığı için Halil İbrahim Demirtaş ve önceki gün adaylığını açıklayan Yasin Aydın’ın şanslarının az olduğunu kaydediyor.

 

*****************************************************************

 

Çakıcı’yı kim ağırladı!

cakici.jpg

Trabzonlu ünlü kabadayı Alaattin Çakıcı, geçtiğimiz günlerde memleketine gelmişti. Giresun’dan Trabzon’a gelişte Akçaabat ilçesine uğrayan Çakıcı’yı burada büyük bir kalabalık karşılamıştı. Ünlü kabadayı daha sonra Trabzon Boztepe’deki Radisson oteline gitti ve geceyi burada geçirdi. Çakıcı’nın Radisson otelde olduğunu öğrenen hemşerileri Boztepe’ye akın etti. Çakıcı’nın, ertesi gün Arsin’deki köyüne gideceği ve kentteki tarihi mekanları ziyaret edeceği açıklanmıştı. Ancak, ertesi gün öğle saatlerinde Çakıcı ve beraberindekiler ani bir kararla Trabzon’dan ayrıldılar, önce Rize’ye oradan da İstanbul’a gittiler. Çakıcı ve arkadaşlarının konakladığı Radisson otelin tüm masraflarını kamuoyunun yakından tanıdığı Trabzonlu ünlü bir iş adamının karşıladığı öğrenildi.

 

*****************************************************************

 

 

Parçalardan ziyade bütüne,

Ayrılıktan ziyade ilişkiye,

Kibir yerine tevazuya,

Cevaplardan ziyade sorulara,

''Şu an ve şimdi'' yerine potansiyele,

Parçalamak yerine birleştirmeye,

Tek yol yerine farklı yollara da odaklanabilen

Kaç lider tanıyorsunuz? (İlham Süheyl)

 

**********************************************************************

 

Türkiye'nin Batı Asya ve Doğu Avrupa'daki siyasi ve kültürel ağırlığını anlayabilmek için Tebriz'de Güney Azerbaycanlı Türk İran vatandaşlarının Traktör Futbol Kulübü hadisesini ciddi ciddi öğrenmemiz ve anlamlandırmamız ve gelecekle ilgili muhtemel gelişmeler beklentilerimizde hesaba katmamız gerekiyor. (Prof. Dr. Yahya Sezai Tezel)

 

***********************************************************************

 

Bugün itibarıyla Suudi Arabistan Türk mallarının ülkeye ithaline yasak getirecek. 3.3 milyar dolarlık ihracat, ‘yandı gülüm keten helva’ olacak. Suudi kralının havaalanında karşılandığı günleri hatırlayanlar var mı? Ne oldu din kardeşliğine? Sizce biri çıkar, ‘yapma Salman din kardeşiyiz’ der mi? Dese bile alacağı cevap bellidir. ‘Din kardeşliği başka Müslüman kardeşlik başka’. (Ahmet Erozan)

 

 

***************************************************************************

 

İstanbul’un mahallelerindeki çocuklarımıza, online eğitimlerine rahatlıkla devam edebilmeleri için mobil araçlarımızla ücretsiz ve güvenli internet olanağı sağlayacağız. (Ekrem İmamoğlu)

…Darısı Trabzon’a!

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar