Yavuz Karan da büyük iş başardı!

CHP Parti Meclisine Trabzonlu tam 4 isim girdi. Akif Hamzaçebi, Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Haluk Pekşen ve Yavuz Karan… Akif Hamzaçebi, CHP için önemli bir isim. TBMM Başkanvekilliği, parti grup başkanlığı gibi önemli görevlerde bulunmuş. Kılıçdaroğlu’nun yakın ekibinden. PM’ye de Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinden girdi. Trabzonlu ikinci isim Kılıçaslan, siyasi özgeçmişini şöyle özetledi;
‘1970’li yılların sonundan bu yana emekçilerin sosyal ve sendikal mücadeleleri içinde bulunum. Halen SES üyesi olarak kamu emekçilerinin ve taşeron işçilerin hak mücadeleleri içinde çalışıyorum. 1978 yılından beri çeşitli sosyalist hareket ve partilerde çalıştım. 2006-2010 yıllarında İşçi Kardeşliği Partisi genel başkanlığını yaptım.2010 yılında Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) kurucusu ve genel başkan yardımcısı oldum. 2013 yılından bu yana Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Küçükçekmece üyesiyim. Partimizin İstanbul Emek Bürosu ve Sağlık Politikaları Çalışma Grubunda görev aldım. Son kongremizde Parti Meclisi Üyesi seçildim.’
***

Haluk Pekşen’in başarısını dün yazmıştık.
CHP Parti Meclisine giren 4. Trabzonlu Yavuz Karan oldu. Yavuz Karan, CHP Gençlik Kollarından gelen bir isim. İl Başkanı ve milletvekili adayı oldu. Partiden hiçbir zaman kopmadı. İlçesinde kaybetmesine rağmen küsmedi. Ortahisar ilçe başkanlığı seçiminde Ömer Hacısalihoğlu’na, il başkanlığında Güzide Uzun’a destek oldu, kazanmalarında katkı sağladı. Kurultay delegesi olarak Ankara’ya gitti. Parti Meclisi adayı olduğunu açıkladı. Çalıştı, çabaladı. Doğu Karadeniz illerinin teşkilatından destek aldı. Hatta bir iddiaya göre, bölge delegeleri Yavuz Karan’ı ortak aday gösterdi. Bir başka iddiaya göre, Kemal Kılıçdaroğlu’nun listesinde yer almasını Akif Hamzaçebi sağladı. Sonuçta Yavuz Karan, 60 kişilik parti meclisine girdi. Kılıçdaroğlu’nun ve diğer listede yer alıp, PM ye giremeyen isimler var. Karan, sevilmeseydi, mutlaka çizik yerdi ve PM’ye giremezdi.
Yavuz Karan’ı da başarısından ötürü kutluyoruz.
***
PM’ye giren isimlerin milletvekili olacağının garantisi yok. Daha önce Volkan Canalioğlu, Sevgi Pekşen’de PM de idiler. Ancak, Parti Meclisi üyeleri, partinin en üst düzey organında görev yaptıkları için her yönüyle avantajlıdırlar. PM’nin getirisi olmasa 400’e yakın partili bu meclise girmek için uğraşmazdı. Trabzonlu bu 4 parti meclisi üyesi, partiyi yöneten, yönlendiren, karar alan kadro arasında yer almışlardır. Bu dört isim, vekil ve belediye başkan adaylarını belirlemede de artık etkin bir konuma gelmişlerdir. Bu dört ismin bundan böyle yapacakları iş, seçim bölgelerinde partilerinin oyunu arttırmak olmalıdır. Artıracaklarına da inanıyoruz.
Hasan KURT

*****************

EMİTT ve
Ayvazoğlu’nun
açıklaması!

İstanbul’da düzenlenen EMİTT turizm fuarına, Trabzon’dan üst düzey bir yetkilinin katılmadığını belirttikten sonra, bir işletmecinin eleştirilerini köşemize taşımıştık.
Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu aradı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte Trabzon Koordinasyon Kurulu’nun maddi ve manevi desteklerini aldıklarını söyledi. EMİTT’e Trabzon’dan 23 otel ve acente temsilcisinin iştirak ettiğini söyleyen Ayvazoğlu, ‘EMİTT başta olmak üzere yurt dışında ve içinde düzenlenen turizm fuarlarına yıllardır katılıyoruz. Turizm Koordinasyon kurulumuzda, fuarlara katılım konusunda karar alınıyor ve bu doğrultuda firmalarımızla birlikte, fuarlarda stant açıyoruz. İstanbul’daki EMİTT fuarında tam 2 bin metrekarelik bir alan aldık. Kültür ve Turizm il müdürlüğü ve 23 firmadan oluşan standımızı, fuar süresince 2 binin üzerinde kişi ziyaret etti. EMİTT fuarında en fazla ziyaretçi bizim standımıza oldu. Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere Ticaret ve Sanayi Odamız, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı, Türsab, Tesob, KTÜ, Avrasya Üniversitesinden maddi ve manevi destek aldık’ dedi.
Vali Yücel Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun EMİTT’i boykot etmelerinin söz konusu olmadığını belirten Ayvazoğlu, ‘Trabzon ve bölge turizmi için bize her tür desteği veren sayın valimiz ve belediye başkanımıza minnettarız. Bize her türlü imkanı sağlıyorlar’ diye konuştu.

****************

‘Cima’* meselesinin merkezinde olduğu bir paradigma bir ülkeyi, o ülkenin milletini, o ülkenin devletini yıkar.
Böyle bir zihin yapısı taşıyan erkekler yetiştiren bir eğitim sistemini kurumlaştıran bir devlet çöker. Bunun şakası yok. Bir ülkeyi o ülkedeki milleti o milletin devletini uluslararası küresel camiada itibarlı kılacak bir zihne sahip olmayan bir klik iktidarda o ülkeyi sanki düşmanlar işgal etmiş gibi tahribat yapabilir. Yukardaki zihniyet aklını fikrini cima ile bozmuştur. Kadının erkekler tarafından cinsel tatmin, üreme ve hizmetçi statüsünde tutulması için kurumsallaştırılmış kurallar kümesi kainatın ardında yatıyor olabilen bir Rabb-ul Alemine uzanan bir din olamaz. Türkiye'nin başı beladadır. Çağdaşlık arayışı içinde olup siyaset yapan insanlar bu gerçekleri seçmene anlatmaya, söylersek bize dinsiz der ve oy vermezler gerekçesi ile cesaret etmezlerse o ülkede iktidarda olan çağ dışı erkek hakimiyetine dayanan aşiret kültürünü kullananlarla aralarında fark kalmaz.
Bu zihne sahip insanlar sekso-manyaktır. Beyinleri ile "p…."leri yer değiştirmiştir.
Cima* : Kadın ve erkek arasında cinsi münasebeti ifade eden fıkıh terimi.
(Yahya Sezai Tezel)

***

Süleyman Demirel, gerçekten büyük ve zeki adamdı. Taaa o zamanlardan bugünler için ne demişti: Dün dündür, bugün bugündür.
Dün, "Bu, hilalle haçın savaşıdır" derken, bugün gider haça saygı ve bağlılıklarını sunarsın.
Rahmeti bol olsun, büyük adamdı Demirel.  
(Temel Kahveci)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar