YAVUZ SELİM VAR MI YOK MU ?

YAVUZ SELİM VAR MI YOK MU ?

AMATÖR SPOR HAFTASI BÜYÜK BULUŞMA İLE TAÇLANDI

 amator1-001.jpg ASKF ile Gençlik ve Spor Müdürlüğünün birlikte düzenlediği Amatör Spor Haftası etkinlikleri ödül töreni ile sona erdi.Bir hafta boyunca salon sporlarında çeşitli spor müsabakaları ve turnuvalar düzenlendi Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğünün belirlediği başarılı olan sporcular ile ASKF’nin belirlediği yılın EN lerine ödüller verildi. 

ASKF başkanı Cahit Erdem’in açılış konuşmasından sonra eski spor bakanı Faruk  Nafiz ÖZAK, Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU ve  Büyükşehir Belediye Başkanı Murat ZORLUOĞLU konuşmalar yaparak Amatör Sporun karşılıksız yapılan gönül işi olduğunu  gençlerin beden ve ruh sağlığının gelişmesinde  sağladığı büyük katkıları belirttiler.
ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
    amator4.jpgSpor Taban Birliklerinin temsilcilerinin başarılı sporcuların ve dünya şampiyonu Busenaz SÜRMENELİ’nin de  annesinin katıldığı  ödül töreninde; ASKF Yönetim Kurulu, Spor yöneticisi olarak Faruk Nafiz ÖZAK’ı , antrenör olarak Sadi Tekelioğlu’nu , basın mensubu olarak Cevat OCAK’ı , hakem olarak  Hamza MISIR’ı  futbolcu olarak Selim ŞENER’i bu yılın ENLERİ olarak belirleyerek şiltlerini takdim ettiler.
ÖZAK İÇİN EN ANLAMLI PLAKET
  Eski Spor Bakanı Faruk Nafız ÖZAK ödülünü alırken “Yavuz Selim Futbol Sahasında yetiştikleri  bu sahanın  efsanelerin yetişmesinde çok önemli rol üstlendiğini mutlaka Yavuz Selim ruhunun yaşatılması gerektiğini belirterek “Ben yıllarca milletvekilliği, bakanlık yaptım çeşitli ödüller aldım, bu ödüller içerinde en anlamlısı amatörün bana verdiği bu ödül olmuştur.” ifadelerini kullandı.
BAŞKAN ZORLUOĞLU’NDAN MÜJDE
amator3.jpg  Trabzon’da Amatör Hafta çeşitli etkinliklerle tamamlanırken,  önceki akşam organize edilen ödül gecesine Yavuz Selim Sahası’nın geleceği damga vurdu. Millet Bahçesi projesinde Avni Aker Stat’ının yerine yapılması planlanan Yavuz Selim Sahası için ortaya atılan iddialar kafaları karıştırdı.
  Trabzon Butuksehır Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ‘’ Bu projede hiç kimse eski Yavuz Selim’i beklemesin’ derken,  Amatör Futbola ciddi anlamda ödenek ayırdıklarının müjdesini verdi . Zorluoğlu,  ASKF Başkanı Cahit Erdem’e ‘’ Listeni yap getir. Her türlü desteği vermeye hazırım’’ dedi.

amator10-001.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.