Yayladan akacak, raflara dolacak

Yayladan akacak, raflara dolacak

Trabzon'un Yomra ilçesinde bin 800 rakımlı Üçpınar yaylasında çıkan doğal kaynak suyu, yörede kurulan 10 milyon dolarlık tesiste işlenerek Total Su adıyla 2008 yılından itibaren halkın tüketimine sunulacak

YILBAŞINDA MARKETLERDE

Trabzon'un Yomra ilçesinde bin 800 rakımlı Üçpınar yaylasında çıkan doğal kaynak suyu, yörede kurulan 10 milyon dolarlık tesiste işlenerek Total Su adıyla 2008 yılından itibaren halkın tüketimine sunulacak.  Total Su Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Metin Durmuş, Yomra ilçesine bağlı Demirciler köyünün Üçpınar yaylasında çıkan ve adı seyahatnamelerde geçen meşhur doğal kaynak suyunu kurdukları işletmeyle halkın hizmetine sunacaklarını söyledi. Total Su adını verdikleri işletmenin Trabzon merkeze uzaklığının 42 kilometre olduğunu anlatan Durmuş, ilk hazırlıkları 2005 yılında başlayan işletmede 2008 yılı itibarıyla seri üretime başlanacağını söyledi.

 

AB STANDARDI

İşletmedeki makinelerin son sistem olduğunu ve üretimin AB standartlarına uygun yapıldığını belirten Durmuş, şöyle konuştu: "Suyun değeri bozulmasın diye Avrupa'daki kliniklerde kullanılan ve özenle seçilen borularla su işletmeye ulaşıyor. Bu nedenle suyun kalitesi ve özelliği bozulmuyor. Su, çok doğal ve leziz bir şekilde işletmeye geliyor ve aynı şekilde işleniyor. Ayrıca suyun bulunduğu alanın yakınında bir yerleşim yeri bulunmuyor. Suyun en büyük özelliği, doğal mineralli kaynak suyu olması.Yıllardır yörede çok meşhur olan adı seyahatnamelerde geçen bu leziz suyu insanlar birbirlerine hediye olarak götürürlerdi. Şimdi kurduğumuz işletme sayesinde suyu yurt genelindeki bütün insanlarımızın hizmetine sunacağız."

 

300 TON ÜRETİM

Durmuş, şu an 300 ton üretim kapasitesine sahip işletmenin Mart ayı sonu itibarıyla gelecek yeni makinelerle birlikte bin ton üretim kapasitesine ulaşacağını söyledi. Durmuş, tesisle ilgili şöyle konuştu: "Bin 800 metrekaresi kapalı, 5 bin 600 metrekaresi açık alan olmak üzere toplam 7 bin 400 metrekare alan üzerinde faaliyet gösteren işletmemiz, 10 milyon dolara maloldu. Yeni yapılacak yatırımlarla bu rakam 15 milyon doları geçecek. İşletmemizde ayrıca 60 kişiye de iş imkanı sağlıyoruz. 2008 yılındanitibaren seri üretime geçmeyi ve yurt genelinde vereceğimiz bayiliklerle Total Suyu ülkedeki bütün vatandaşlarımızın kullanımına sunmayı planlıyoruz."

 

4 AYRI EBAT

Ürün yelpazesinin 0,5 litrelik bardak, bir buçuk, 5 ve 8 litrelik şişe, 19 litrelik damacana ile tetrapak sudan oluştuğunu anlatan Hasan Metin Durmuş, damacana makinesinin Sağlık Bakanlığı'nın normlarına uygun bir şekilde 70 derece buharlı suda yıkandığını ve üretimin bütün kademelerinde hijyen kurallarına titizlikle riayet edildiğini ifade etti. Trabzon'a yatırım yaparak ilde bir ilki gerçekleştirmek istediklerini belirten Durmuş, başta Trabzonlular olmak üzere herkesin suya sahip çıkmasını beklediklerini söyledi. İşletmenin yapılma aşamasında kredi kullanmadıklarını ve kendi öz kaynaklarıyla çalışmaları sürdürdüklerini anlatan Durmuş, işletmenin bulunduğu köyün yolunun yapılması için de yetkililerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.