YD Platformu ve Başbakan’a destek!

Türkiye’de olup bitenler insanın midesini bulandırıyor!  Rüşvet, yolsuzluk diz boyu! Çalan çalana! Kamuoyu ve muhalefet rüşvet ve yolsuzluk iddiaları üzerine hükümete yükleniyor!

Diğer yandan İmam- Hatiplilerin öncülüğünde cami derneğinden, dini vakıflara, iktidardan beslenen dernek ve sendikalara çok sayıda STÖ, gazetelere ilan veriyor ve Başbakan’a ‘Dik duran Erdoğan Millet seninle’ diye ilan veriyor.

YD Platformu, bildiride özet olarak  ‘Başbakan, rüşveti, yolsuzluğu görme millet seninledir’ diyor..

Demokratik ülkelerde, demokrasi ile yönetilen ülkelerde, iktidarı destekleyen gruplar bile rüşvet, yolsuzluk iddiaları karşısında hükümetlere bu denli bir destek vermeleri mümkün değildir.

Demokratik ülkelerde;  Başbakan’a, ülkeye yönetenlere ‘Yolsuzluğu, rüşveti yapanları, bu işlere bulaşanları ortaya çıkar, cezalandır, ülke halkı senin arkandadır.’ Denir.

Ki; bizde öyle söylüyoruz.

Sayın Başbakan, bu yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üzerine git, suçluları cezalandır. İktidarından nemalananlar değil tüm ülke halkı senin arkandadır.

‘Yolsuzluk yapanın, rüşvet verenin ve alanın mel’un olduğuna iftira atmanın da zulüm olduğuna inanan bir medeniyetin  mensubuyuz ,yolsuzluğu ve hırsızlığı savunanın, yetim hakkı yiyenlere arka çıkanın Allah’ın lanetine uğrayacağını bilenlerdeniz’ diyenler, Türkiye’de olup bitenler karşısında susmayacak, kıvırmayacak, tepkisini ortaya koyacak.

Ama ne gezer, Türk halkının büyük bölümü, siyasi ve ideolojik tercihlerinin, ekonomik kazançlarının ve beklentilerinin, sosyal kazanımlarının esiri olmuş.

İnsanımız; ülkede cereyan eden olayları objektif, tarafsız, bağımsız ve bağlantısız değerlendiremez oldu!

Bunun ana nedeni, yönlendirmedir.

Türk halkının yarısından fazlası okumaz, irdelemez, incelemez, teslimiyetçidir, oy verdiği partinin veya içinde yer aldığı derneğin, grubun vs. tavrı ne ise, aynı tavrı gösterir!

‘Dik dur Erdoğan Millet seninledir’ başlıklı açıklamaya imza atan dernek, vakıf, sendika, temsilciliklere bakıyorum hepsi aynı kulvarda.

Bu kentin Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği başta olmak üzere meslek odaları, sendikalar, dernekler nerede? Açıklamada hiçbirinin imzası yok.  Borsa Meclis Başkanlığının imzası da dandik!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başbakanı Recep Tayip Erdoğan; yalnız İmam- Hatip Mezunları Derneğinin mi, Yavuz Selim Vakfının mı, Elif Kültür Derneğininin mi, Medine Vakfınının mı, Ayasofya  tarihi cami’ne yardım derneğinin m, Kul- Der’in mi, Cihannuma Derneğinin mi, Mazlum- Der’in mi, İHH’nin mı, MÜSİAD’ın mı, ASKON’un mu, Hak- İş’in mi, Memur- Sen’in mi Başbakanı!

Başbakan’ı; rüşvet ve yolsuzluk iddialarının üzerine gidiyor, diye kimse eleştirmiyor. Muhalefetin eleştirisi, başbakanın iddialar karşısında farklı söylemde bulunmasıdır.

Başbakan Erdoğan, yolsuzluk ve rüşvet iddialarını hükümete ve kendisine karşı düzenlenmiş bir operasyon olduğunu iddia ediyor. Ve, bu operasyonu da  içte cemaatin gerçekleştirdiğini öne sürüyor, hatta cemaatin dıştan da destek aldığını öne sürüyor. Bu işi yapanların inlerine kadar gideceklerini söylüyor.

AKP ve Hükümetin bir çok bakanı bu olayla büyük yara aldı. Başbakan, seçim öncesi bu yarayı pansuman etmenin telaşı içinde! Bu yara, koalisyon içindeki bir grubu hedef yapmakla, içte ve dışta suçlu aramakla kapanır mı, tedavi edilir mi?

Bize göre zor!

Başbakan, içte, dışta orada burada suçlu arayana kadar önce rüşvet ve yolsuzluk iddialarına adı karışanları kenara alacak, kamuoyuna güven verecek, sonra siyaset yapacak.

Başbakan’a dik dur diyenler,  Başbakan’a önce Ertuğrul Güney gibilerin dediği gibi ‘iddiaları temizle, gereğini yap Erdoğan’, demeliydi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.