Yemeksepeti işçilerinin 'aşılanamayacağız' iddialarına Nevzat Aydın'dan yanıt geldi

Yemeksepeti işçilerinin 'aşılanamayacağız' iddialarına Nevzat Aydın'dan yanıt geldi

Sağlık Bakanlığı'nın, taşımacılık sektöründeki işçiler ve kuryeleri de aşılama takvimine eklemesinin ardından Yemeksepeti İşçi Komitesi, "Patron sendikalı olmamamızı istemediği için aşılanamayacağız" iddiasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre geçtiğimiz günlerde kuryeler aşı programına dahil edildi. Ancak Yemeksepeti çalışanı kuryelerin,  işkolu değişikliği nedeniyle büro çalışanı olarak gözüktükleri için aşı olamadıkları iddia edildi.  

Yemeksepeti İşçi Komitesi Twitter'dan şu açıklamayı paylaştı: 

"Sağlık Bakanlığı'na göre taşımacılık sektöründeki işçiler ve kuryeler aşılanacaklar. Ama biz 4 ay önce sendikalaştığımız için Nevzat Aydın iş kolumuzu değiştirdi. Bu yüzden artık e-devlette büro çalışanı gözüküyoruz. Patron sendikalı olmamızı istemediği için aşılanamayacağız. Açıklık getirmek gerekirse, bundan yaklaşık 4 ay öncesine kadar taşımacılık sektöründe faaliyet göstermekteydik. Fakat çalışma şartlarımızı iyileştirmek ve insanca iş, insanca ücret talebi ile sendikal örgütlenmeye başladıktan sonra işverenimiz iş kolumuzu değiştirerek sendika üyeliklerimizi düşürdü ve işçilerin anayasal hakkını çiğnedi. Biz mücadeleye devam etmekte ısrar eden işçiler olarak susmadık. Sesimizi emekçilerin sesine ses veren herkese duyurduk. Hakkımızı almadan durmayacağız da. Yalnız sadece bununla kalmadı. Hem toplum sağlığı, hem de kurye ve depo çalışanlarının hayati riski açısından çok önemli olan aşılama hakkımız da belirsizlik içindedir. Yemeksepeti sadece işçilerin sendikal haklarını değil, sağlık hizmetlerine ulaşma hakkını da gasp etmiştir!"

Bu açıklama üzerine Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan yanıt geldi: "Yine yalan konuşuyorsunuz. Yemeksepeti saha çalışanlarının öncelikli olarak aşılanması ile ilgili herhangi bir problem yoktur. Saha çalışanlarımızın listesini Sağlık Bakanlığı ile Cuma günü paylaştık. Aşılamanın en kısa sürede başlayacağını öngörüyoruz."

Nevzat Aydın ayrıca, hakkındaki bu iddialarla ilgili çıkan haberlere tepki göstererek şu açıklamayı yaptı: 

"Ne hikmetse bizimle ve benimle ilgili yalan haber bitmiyor. Yemeksepeti saha çalışanlarının öncelikli olarak aşılanması ile ilgili herhangi bir problem yok. Saha çalışanlarımızın listesini Sağlık Bakanlığı ile Cuma günü paylaştık. Aşılamanın Pazartesi başlayacağını öngörüyoruz."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.