Havva  Lakutoğlu

Havva Lakutoğlu

YENİ FENOMENLERİMİZ

Önceden anlaşılmayan hatta doğaüstü olayların gerçekleşmesi mümkün mü?

Soyut olan şeylerin somut hale dönüşmesi mümkün mü?

Sıradan bir insanın ilahi bir güç haline gelmesi mümkün mü?

Bu söylediğim şeylerin oluşmasına tezahür diyebilir miyiz?

Yani birden ortaya çıkma ve var olmak mümkün mü?

Neden bunları yazıyorum biliyor musunuz? Başka bir boyutta yaşayan meleklerin bizimle dünyaya geldikleri söylenir. Yaşanan bunca kötülüğe, haksızlığa karşı bu meleklerin bütün bu olanlara dur demesi gerekmez mi? İlahi güç yaratan, her şeyi görüp, bilen ve sabreden bu konuda onlara buyurmamış. Çünkü insanlık şaşmış ve bir o kadar da acayip bir hal almıştır.

Meleklerle bazen konuşur onlara dua ederiz. Dileklerde bulunuruz.

Meleklerin her yerde olduğu söylenir.

Bir yerde okumuştum çok hoşuma gitmişti melekler aslında bizmişiz.

Yani melekler bizim kim olduğumuzdur.

Bugünlerde meleklerin yerini Fenomenler aldı.

Sanki doğaüstü bir varlıkmış gibi, hatta ulaşılmaz zannedilen, neredeyse bir görünüp, bir görünmez statüsüne koyulacak, daha fenası da insanları hakir görenler halkın nezdinde Fenomen

Hayranlık uyandıracak derecede dikkat çeken Fenomenler bu günlerde moda.

Melekler unutuldu! Fenomenler aldı başını yürüyor.

Sahte benlik yaratmanın en kestirme ve tek yolu Fenomen.

Oysa doğru olanı yapma kararıdır, doğru insan olmamızı işaret eden. Hayranlık duyduğun değildir doğru olarak işaret edilen.

Fırsatları değerlendiren değil, doğru olanı yapan olmalıdır Fenomen.

Bu sporda, siyasette, sanatta, şirketlerde her yerde böyledir. Değerlerini kaybetmeyen, değerlere sahip çıkandır melek gibi insan.

Politika eğer küçük zenginlerin kimseye ödünç vermedikleri bir oyun ise politikacılar bu durumda neden Fenomen?

İnsanlar neden ünlülerin peşinde koşar, oysa ünlülerin tanınmış olması şanı, şöhreti kendine. Fenomenliği de kendine. İyilik namına ne yapmıştır bu adı var olup, sanı olmayanlar.

Sanat bir yaşamadır evet ama bizim bilmediğimiz ritimde atan bir yaşamdır. O zaman neden bu insanları baş tacı yapıyoruz?

Bizlerin boş işlere ve boş kahramanlara ihtiyacı yok.

Huzur denilen şey aslında hepimiz için geçerli olandır. Sadece Fenomen olarak sıfatlandırdıklarınız için değil. Onları baş tacı yaparsanız onları saatlerce kırmızı ışıkta, tiyatroda, sinemada, konferansta her yerde beklemek zorunda kalırsınız. Çünkü onlar kendilerini bir lütuf zannederler. Hatta doğaüstü zannederler.

Kalabalıklar Fenomen olarak bellediklerine hiç kızmazlar. Onlara hep hayranlık duyar, sever ve beğenirler. En tehlikelisi de onların saf olduklarına inanırlar.

Onlara fantastik Misyon yüklerler.

Onların dürüst, iyi kalpli, iyi niyetli, mütevazi, saygılı olduklarını düşünürler.

Oysa bu özelliklerin çoğu yoktur onlarda. Sadece hayaldir bu Misyon. Uzun boylu, yakışıklı ya da güzelse ağzı da laf yapıyorsa işte size Fenomeni takdimimdir.

Çoğunluğu kibirli, küstah ve bencildir fenomenlerimiz.

Onlar bizlerden biri. Ne Fenomen, ne melek?

Ne bir başyapıt yazdılar, ne savaştılar, nede mücadele ettiler. Sadece bugünün deyimiyle güçlü oldular. Yani niteliğinden çok bol parası olan oldular.

İlginç olan Fenomen olarak sıfatlandırılanlar kendilerini özel, benzeri olmayan, çok zeki ve üstün nitelikli kişiler olarak görürler.

Kendilerini vazgeçilmez olarak zanneden bu tarz şahıslar kimsenin başarısını da kabul etmezler. Her şeyi onlar çok iyi bilir ve yapar.

Ne ilginçtir ki bu tarz vakaların hemen hemen hepsi erkektir. Çünkü onları fenomen yapan kadınlardır.

Hiçbir eleştiriyi kabul etmeyen bu şahıslar ne melek ne de tezahürle gelen varlıklarıdır. Sadece kendilerini çok kıymetliymiş gibi zanneden ölümlülerdir aslında…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.