YENİ NESİL ÇOCUKLAR DİJİTALİ GELECEĞE TAŞIYOR

YENİ NESİL ÇOCUKLAR DİJİTALİ GELECEĞE TAŞIYOR

Ata İlkokulu’nun 1. sınıf öğrencileri gerçekleştirdikleri proje çalışmasıyla dijital dünyayı daha yakından tanımaya başladı.

Asanoğlu: Projemizin amaçları arasında internetin güvenli kullanımı, siber zorbalık, aşırı bilgisayar kullanımının sağlık üzerindeki etkileri ve sahte haberlerin ayırt edilme yöntemleri yer alıyor

HAZİRANA KADAR SÜRECEK

Trabzon’un Ortahisar ilçesindeki Ata İlkokulu’nun 1. sınıf öğrencileri başladıkları “ALL ABOUT DIGITAL” proje çalışması ile birlikte dijital dünyayı daha yakından tanımaya başladı. Projeyi yürüten sınıf öğretmeni Hacer Asanoğlu, planlanan tüm etkinliklerin haziran ayına kadar sürdürüleceğini belirtti.

ata-ilkokulu-4.jpg

İTALYA, POLONYA, ROMANYA VE TÜRKİYE

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Asanoğlu, “All About Dıgıtal projesi 2021 yılı eTwinning yıllık teması ‘medya okuryazarlığı ve dezenformasyon’ içeriğine göre planlanmış 7-15 yaş grubunu kapsayan bir eTwinning projesidir. Projemiz İtalya ve Polonya’dan bir, Romanya'dan üç, Türkiye'den sekiz olmak üzere toplamda 12 okul ortaklığıyla çalışmalarına başlamıştır” dedi.

ata-ilkokulu-3.jpg

GELECEĞE YATIRIM

Asanoğlu, “Projemizin amaçları arasında internetin güvenli kullanımı, siber zorbalık, aşırı bilgisayar kullanımının sağlık üzerindeki etkileri ve sahte haberlerin ayırt edilme yöntemleri yer alıyor. Bu projede Güvenli İnternet Günü çalışmalarına öncelik verilmekte, medya okuryazarlığının çağımızın birincil ihtiyacı olduğu bilinciyle öğrencilerin dijital bir birey olarak yetişmelerinin önü açılmaktadır” dedi.

Haber:Ali Osman YÜRÜK

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.