Yeni partiye Trabzon’dan kimler katılacak!

Yarın resmen kurulacak olan yeni partiye Trabzon’dan da farklı partilerden çok sayıda ismin katılacağı öne sürüldü. Yeni Partinin kurucular kurulu ise bugün Ankara’da bir araya gelecek. Yeni Partinin teşkilat sorumlusu Koray Aydın, ‘Partimize MHP’den ayrılan arkadaşlarımızın yanısına CHP ve MHP’den de çok sayıda isim katılacak’ dedi.
Koray Aydın, partilerine Trabzon’dan da sürpriz isimlerin katılacağını belirtti. Aydın, Trabzon’dan katılacaklarının isimlerini vermedi. Bu arada yeni partiye Trabzon’dan katılacağı öne sürülen bir muhalif ismin milletvekili adayı bile gösterilebileceği söyleniyor.

yeni-parti.jpg

Gümrükçüoğlu sokakta!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, ‘sokağa çıkmıyor, esnafın sesini dinlemiyor’ eleştirilerinden sonra sokağa indi. Trabzon’un farklı mahallelerinde, caddelerinde ve sokaklarında vatandaşla görüşen Gümrükçüoğlu, dün Kunduracılar Caddesinde idi. Kunduracılar esnafı ile görüşen Orhan Gümrükçüoğlu, yeni projeleri hakkında esnafı bilgilendirdi. Başkan Gümrükçüoğlu bu aşamada Maraş caddesini trafiğe açmayacaklarını tekrarladı.

gümrükçüoğlu-sokak.jpg

İstifalar Trabzon’a uzanır mı?

İstanbul, Nevşehir, Düzce, Bursa Belediye Başkanları istifa etti. Ankara ve arkasından birkaç belediye başkanının da istifa etmesi an meselesi…

istifalar.jpg
Dün Ankara’dan arayan Beştepe’ye yakın bir isim, Karadeniz Bölgesinde de birkaç belediye başkanının topun ağzında olduğunu iddia etti.  
Karadeniz Bölgesinde istifası istenen veya istenecek olan Belediye Başkanları var dense de, bu konuda bize veya AKP teşkilatına ulaşan henüz bir haber yok.

Gülcemal hafriyat deposu oldu!

Gülcemal projesinin ilk etabında deniz dolgusu tamamlanmasına rağmen düzenlemenin ve dolgu üzerinde nelerin yapılacağının henüz belli olmaması ve dolgu alanın hafriyat deposu olarak kullanılması, projeden vazgeçilip geçilmediği sorusunu gündeme getirdi.

gülcemal-(1)-001.jpg
Gülcemal projesinin ilk bölümüne dökülen hafriyatla ikinci bölümünün yarısının yapılacağını söyleyen Beşirli sakinleri, ‘Büyükşehir Belediye Başkanımız Gülcemal’in ikinci bölümünün dolgu işini, şu anda dolgusu tamamlanan ilk bölümün düzenlenmesine neden başlamıyor’ diye soruyorlar.
Bu arada Büyükşehir Belediyesi’nde üst düzey bir yetkili, Gülcemal projesine bugüne kadar 30 milyon liraya yakın para ödediklerini söyledi. Yetkili, doldurulan bölgede 10 milyon liralık daha bir işin olduğunu belirtti ve ‘Tahkimatta eksiklikler var. Koruma duvarı yapılacak. Yakında yeni bir ikmal ihalesi yapacağız. Eksik kalan işlerin tamamlanmasından sonra projenin uygulanmasına başlanacak. Onun için de yeni bir ihale yapacağız’ dedi.
Yetkili, Gülcemal projesinin ikinci etabı için kaynak arayışında olduklarına işaret ederek, ‘Kaynak bulursak ikinci bölümün dolgusuna başlarız’ dedi.

***

Trabzon havalisinde sabah kahvaltısında deniz kenarında "guymak yeme görgüsüzlüğünün tarihi" 25 yılı geçmez. Burada bir kent kültürü vardı. 60 sene önce piyano eşliğinde yemek yenen restoranlar, sahil gazinoları, plajları vardı, aileler gidip gelirdi, o zamanki gazeteleri karıştıran görür.
Şimdi bir şişe rakı olmuş 100 küsur lira içilip günah alınmasın diye turist bu fiyatlarla niye burada dursun. Paris’te otel daha ucuz, lahana kofisi yemeye gelecek İsveç'ten adam. Ne konuşabilirsiniz bu kafayla. Susup bitki çayımızı içelim güveç sobasının altını yakalım (Kemal Üçüncü)

***

Serdar Sezer’den!

Dün sabah misafirim, Ahmet Aksu abi idi. Uzunsokak’ta Aksu Pastanesini hatırlayan çoktur. Ahmet abiyi aylardır görmüyordum. Meğer trafik kazası geçirmiş. Sıkı durun; kaza Bahçecik Mezarlığında olmuş. Araba Ahmet abiye çarpmış. İnsanlar toplanmış; "ama abi bak kaçmadı" demiş. Mezarlıkta nereye kaçılır ki? İyi ki şöyle dememişler, "abi zaten sakatsın, hazır da mezarlıktayken....gömün gitsin".
Ahmet abi 1966 yılında TİP Trabzon yöneticisidir. Başkan Atilla AŞUT topal, rahmetli gazeteci Özgün BARAN çolak, Erdoğan GÖNÜLLER kördür. Trabzon siyasi literatürüne; PARTİMİ KURACAKSIN; SANA BİR TOPAL, BİR ÇOLAK, BİR DE KÖR LAZIM. SÖZÜ BÖYLE GİRMİŞTİR.

************

DOKAP Bölgesi Üniversiteler Birliği "Turizm Sempozyumu"nun ilk günü öğleden sonraki ilk oturumunda konuk konuşmacısı YÖK Başkanı Danışmanı Prof.Dr. Sezer Komsuoğlu Akil Şehirler konulu bir sunum yaptı.
İki detay haber tadındaydı. Bir ara salona baktı ve sordu:
"Turizm Öğrencisi var mı?"…
Bir tek öğrenci yoktu.
KTÜ 1955'de kurulmuş ama turizm bölümü halen MYO. Fakülte olsa acaba numunelik da olsa salona bir öğrenci gelir miydi?
İkincisi: Hoca, doğduğu İmaret Mahallesidir; küçüklüğünde kuran kursuna gittiği, hemen yanı başındaki türbede bir kadın ananın yattığı Gülbahar Hatun camisini ziyaret etmek istediğini ancak camiye alınmadığını söyledi.
Hoca, bu tutumun kabul edilemez olduğunu söyledi ve devamla; ‘Yanı başında bir kadın ananın yattığı camiye beni almayan zihniyeti şiddetle protesto ediyorum’ dedi. (Recep Ergenç)

 

 


    

 

Önceki ve Sonraki Yazılar