Yeni rektör kim olacak?

yeni-rektor.jpgCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yarın ülke genelinde tam 17 üniversitenin rektörünü atayacak. Rektör atanacak üniversitelerin aday adayı rektörlerinin dosyaları Cumhurbaşkanına sunulmuş. Rektör aday adaylarının dosyalarına göz atacak olan Erdoğan’ın YÖK, milletvekilleri ve bazı sendikaların görüşlerini alacak ve nihai kararını verecek.

Rektör atanacak üniversiteler arasında yer alan KTÜ’de, Rektör yardımcısı, Farabi Hastanesi eski başhekimi Prof.Dr. Asım Örem’in adının öne çıktığı bildirildi. Örem’in yanısıra Eğitim-Bir sendikasının desteklediği aday ile Ankara’dan bir başka ismin de şanslı olduğu söyleniyor.

 

Balta’nın yayla keyfi!

baltanin.jpgTBMM Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, birkaç gün önce ailesi ve yakın dostları ile Kadırga Yaylasında idi. Yaylada konaklayan Balta, ‘Benim çocukluğum bu yaylalarda geçti’ dedi. Yaylada, kemence eşliğinde türkü de söyleyen Muhammet Balta, duygusal anlar yaşadı.

 

Nikahtan nikaha koşuyor!

nikahtan.jpgİYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, hemen her akşam bir nikahta şahitlik yapıyor. Vekillik öncesi KTÜ’de hocalık yapan Örs’ün, nikahlarda şehitlik yaptığı çiftler, genelde eski öğrencileri oluyor. Hüseyin Örs, gündüzleri ise ilçe ve köylerde vatandaşla sohbet toplantıları düzenliyor. Vatandaşın, ekonomik olarak büyük sıkıntı yaşadığını belirten Hüseyin Örs, ‘Halinden memnun olan vatandaş yok gibi’ dedi.

 

Salih Cora’nın teri!

salih-cora.jpgTrabzon’da köy köy gezen bir başka vekilde AKP milletvekili Salih Cora… Yaz günü takım elbiseyi sırtından çıkarmayan Salih Cora’nın günde birkaç atlet değiştirdiği söyleniyor. AKP’nin en çalışkan ve koşuşturan vekillerinden biri olan Salih Cora ile konuşan vatandaşların çoğu sohbet sonrası mutlaka Cora’ya bir kağıt parçasına yazılı not iletiyor. Cora da, vatandaştan gelen talepleri, danışmanlarına iletiyor ve daha sonra takip ediyor ve ettiriyor.

 

Fındık bahçesine girdiler!

findik-001.jpgOrtahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile CHP milletvekili Ahmet Kaya’nın iyi bir fındık toplayıcıları olduğunu sosyal medyada paylaştıkları görüntüler ortaya çıkardı. Üreticilerin sıcak ve nemli havada fındık topladıklarını belirten Ahmet Kaya, ‘Emeklerinin karşılığı alabildikleri, bolluk ve bereketli bir fındık sezon olmasını diliyorum’ dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ise, ‘Büyüklerimiz, “tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz” derler. Hamdolsun üreticilerimiz bu seneki fındık hasadına bismillah dedi. Üreticimizin yanında olan kıymetli Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Rabbim tüm üreticilerimize hayırlı kazançlar nasip eylesin’ şeklinde konuştu.

Trabzonspor’un kontrollü Divanı!

Trabzonspor Divan Kurulu üyesi Hasan Fehmi Bayraktar, sosyal medyada Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’e bir çağrıda bulundu ve ‘Kulübümüzün yüksek menfaatleri için ilk Divan Kurulu toplantısına; Trabzonspor Başkan Yardımcılığından istifa eden, Önder Bülbüloğlu'nu davet ederek, UEFA ile, yapılan son uzlaşma, anlaşma metnimize neden, nasıl sadık kalmayarak, aleni yoldan çıkarak, aleyhimize bir bir geliştirilen mantıksız olayların sebebi, sorumlusunu bilmek ve uğradığımız çok büyük manevi zararın yanında, tarihimize kara leke olarak geçecek olan büyük maddi zararımızı da hesap edip, öğrenmek adına, kendisinden istifa sebeplerini bizzati açıklamasını, hizmetlerinden ötürü teşekkür edilmesini Divan Kurulu üyesi olarak istiyor ve öneriyorum. Hiç bir şey gizli kalmasın!’ dedi.

Hasan Fehmi Bayraktar, Trabzonspor Kulübü Derneğinin tüzüğünün bazı maddelerinin son yapılan genel kurulda gale-gulleye getirilerek değiştirildiğini bilmiyor.

Trabzonspor’da Divan Kurulu Başkanı ve kurulun yönetiminin en az yarısı, Divan kurulunda görev alabilmeleri için kulüpte en az üç yıl yöneticilik yapma şartı var.

Yani Hasan Fehmi Bayraktar ve onun gibi yüzlerce divan üyesi, daha önce kulüpte yöneticilik yapmadığı için Divan Kurulu Başkanı olamıyor.

Mesela, önceki Divan Kurulu seçimlerinde Başkan adayı olan Şükrü Kuleyin, Divan Kurulunun yeni kongresinde başkan adayı olamıyor. Çünkü, değişen tüzüğe göre Divan Kurulu Başkanı ve yönetiminin yarısının daha önce kulüpte yönetici olma şartı getirildi.

Bayraktar, hukuk adamı olarak Ali Sürmen’den Önder Bülbüloğlu’nu Divan kurulunda konuşturmasından önce, tüzükteki bu antidemokrat maddenin değiştirilmesini istemeli.

Gerçi, bu maddede delinir! Eski yöneticilerden biri Divan Başkan adayı gösterilir, seçildikten sonra da istifa eder, yönetim içerisinde kulüpte daha önce yöneticilik yapmayan biri başkan olur. Olacağı da budur.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar