YENİDEN VE YİNE MERHABA

Birkaç yıl önce bu gazetenin önceki sahibi sayın Hasan Kurt tarafından davet edilerek bir süre burada köşe yazıları yazmıştım. Sonrasında benim tembelliklerim nedeni ile ara vermiştik yazılarıma. Şimdi yeni yönetimden de böyle bir teklif gelince aslında mutlu oldum.

Gazetenin el değiştirmesine sevineyim mi, üzüleyim mi? Açıkçası bilemedim. Hasan abi bu şehrin basın hayatının duayenlerinden olmasının yanısıra Trabzon şehrinin yakın tarihine canlı şahit bir duayendir. Çok gayret etti ayakta ve dik durabilmek için. Aslında başarılı da oldu.

Ne var ki Dünyanın tamamı saman çöpü gibi savrulurken, üstelik de para kazandırmayan bir sektörün bundan etkilenmemesi mümkün değildi. Hasan Kurt'un bundan sonra Trabzon, Gazetecilik ve Kültürel yaşam adına daha verimli işlere imza atacağına eminim. Ticari sorunlarından arınmış bir Hasan Kurt’un bu şehre daha çok şey katacağı düşüncesindeyim.

Bir sevindirici durum da gazetenin yeni sahiplerinin bir Trabzon sevdalısı olmasıdır. Bize düşen; alana da, satana da hayırlı olsun demektir.

Bana verilen imkan ile bundan sonra kendi düşüncelerimi bu satırlardan sizinle paylaşmaya, eksik gördüğümüz konuları dile getirmeye, güncel konulara farklı bakış açıları ile yaklaşmaya çalışacağım. Çoğu zaman yerel ve güncel, zaman zaman da ulusal bazda fikirlerimi dile getireceğim.

İlk yazı olması münasebeti ile girişi biraz uzattığımın da farkındayım. Her zaman hoşgörü pencerenizin açık olmasını diliyorum.

***

Eskilerin deyimi ile ''Üç günlük Dünya'' nın yaşam süresi ''bir varmış bir yokmuş'' olarak güncellendi. Geçenlerde bir bankada herkesi maskeli olarak görünce kendime dedim ki bak şu dünyanın işine eskiden maskeli biri bankaya girse herkes tedirgin olurdu belki de içeri alınmazdı, şimdi maskesizler alınmıyor.

Eskiden camilerde imamlar safları sıklaştıralım derdi şimdi aradaki mesafeyi açalım diye anons yapıyorlar. Velhasıl dünya bildiğimiz alıştığımız dünya değil artık.

Önce sağlık, öncelik sağlık!

Gün geçmiyor ki bir yakınımızın, bir tanıdığımızın kötü haberi ile güne başlamayalım.

Her zamankinden çok desteğe ihtiyaç duyuyoruz. Okullar, fabrikalar, iş yerleri, ekmek tekneleri hatta ibadethaneler kapalı.

Tam da yardımlaşma zamanı. Eşe dosta akrabaya sahip çıkma, birlik olma zamanı. Gelin iyilik yapalım. Başımıza geldiğinde değil, önümüze geldiğinde de değil, arayıp sorarak kendimiz bularak iyilik yapalım. Taammüden iyilik yapalım.

Sağlıklı olalım, sağlık için kurallara uyalım. Bana bir şey olmazdan çıkıp, sana bir şey olmasın moduna geçelim.

MASKE, MESAFE ve TEMİZLİK kurallarına dikkat edelim.

Kalın sağlıcakla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum