Yenilikçi  Projeler  Tanıtıldı

Yenilikçi Projeler Tanıtıldı

Trabzon’da Konsept İnovasyon Ağı kapsamındaki Yenilikçi Projeler tanıtıldı.

Türkiye – AB İş Diyaloğu Hibe Programı (TEBD) kapsamında Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından yürütülen, eş başvuru sahipleri Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası ile Litvanya’nın Kaunas Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odası’nın ortağı olduğu Konsept İnovasyon Ağı Projesinin “Çevrimiçi Çalışma Turu” etkinliği kapsamında, Yenilikçi Girişimcilik Yarışması’nda dereceye giren projelerin sunumları gerçekleştirildi.

Webinar üzerinden gerçekleştirilen etkinliğe Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Kaunas Ticaret, Sanayi ve Esnaf Odası Başkanı Zigmantas Dargevicius, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov’un temsilcisi Uluslararası İşbirliği ve Uluslararası Örgütler Müdürlüğü Başkanı Gabriela Dimitrova, TEBD Proje Direktörü Oya Ersöz ve proje sahipleriyle diğer ilgililer katıldı.

TİCARİLEŞME GİRİŞİMİ

TTSO Başkanı Hacısalihoğlu, “Projenin esas amacı AB’deki ortaklarımızla birlikte özellikle teknolojik projelerin hayata geçirilmesi ve ticarileşmesidir. Amacımız somut sonuçlar elde etmektir. Ülkelerin özellikle kendi teknolojilerinin diğer ülkelere anlatılması da projenin önemli bir unsurudur. Kaunas’ın misafiri olduk, teknoloji ticaret merkezini, üniversiteyi ve teknokenti ziyaret ettik. Teknolojik yönden önemli çalışmalar olduğunu gördük. Bulgaristan’ı da ziyaret ederek proje kapsamındaki çalışmaları incelediler. Çalışmaların ticarileşmesi hedefimizdir. Bu proje sona erdikten sonra da ağımızı genişleterek işbirliğini sürdürmeyi hedefliyoruz. Kurduğumuz web sitesi üzerinden çalışmalarımızı tüm dünyaya açmak suretiyle sürdürülebilir ve kalıcı teknolojik ürünlerin hayata geçmesini sağlamalıyız” dedi.

Konuşmalarının ardından TEBD Proje Direktörü Oya ERSÖZ, TEBD’in amaç ve faaliyetlerine ilişkin sunumunu gerçekleştirdi ve projelerin tanıtımı yapıldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.