YERİN KULAĞI

Özkan Sümer:‘Hüseyin doğru Newton yanlış’

Trabzonspor’da Ünal’ın biletinin kesilmesinden sonra, teknik direktörlüğü kimin getirilmesi tartışılmış. Özkan Sümer’e yakın isimlerden biri olan Hasan Al, geçen sezon devre arasında yaşananları şöyle anlattı;

‘Hüseyin Çimşir ile devam kararını Trabzonspor yönetim kurulu hiç kimseye sormadan aldı. Yeni hocayla ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Hüseyin, teknik direktör olduktan sonra genişletilmiş bir toplantıydı bu. Başkan Ahmet Ağaoğlu, Ünal Karaman'ın neden gönderildiğini anlattı. Divan Başkanı Ali Sürmen bir konuşma yaptı. Özkan Sümer de konuyla ilgili iyi dileklerini iletti, "Hüseyin çalışma ortamı sağlanırsa doğru seçim" dedi. Ve uyardı. Özel olarak Ahmet Ağaoğlu ve Mehmet Yiğit Alp'e yabancı yardımcı alınması durumunda takım bütünlüğünün bozulacağını ve bir takımın performansı doğrultusunda en sakıncalı durumun bu olduğunu söyledi. Ancak futbol profesörü Ağaoğlu, Newton'u görevlendirdi. Ve skandal bir şekilde yardımcı olarak yardımcısıyla çalışmasına izin verdi...’

ozkan-sumer-1.jpgozkan-sumer-2.jpg

Hasan Al’ın anlattığı olay üç aşağı beş yukarı bilinenler. Hüseyin, teknik direktörlüğü getirilmesinden sonra ilk ziyareti Özkan Sümer’e yapmıştı. Beşirli’de Özkan Sümer ile uzun uzadıya konuşmuştu. Hüseyin’in Özkan Sümer ile görüşmesi normal karşılanabilir. Kimileri, Hüseyin’in Özkan Sümer ile görüşmesini teşekkür ziyareti olarak yorumlamıştı. Bu kesime göre Hüseyin’in teknik direktörlüğü getirilmesini Sümer önerdi…

Hüseyin’in teknik direktörlüğe getirilmesini biz de olumlu karşıladık ve destekledik. Sonuçta oyuncuları tanıyan ve Ünal’a yardımcılık yapan bir isimdi.

Newton’un yardımcı hocalığı!

Hasan Al, Newton’u yardımcı hocalığa Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun getirdiğini söyledi. Al, Özkan Sümer’in Hüseyin Çimşir’e, ‘Yabancı yardımcı hoca kabul etme, çift başlılık olur. Yabancıların hocası Newton, yerlilerin sen olursun, dedi. Dinlemedi’ dediğini belirterek, ‘Hüseyin hem de utanılacak şekilde kendinin 45 bin TL, Newton’un 245 bin TL almasına göz yumdu. Trabzonspor’u şampiyonluktan etti. Kendini de bitirdi’ dedi. Al, Sümer’in, Ahmet Ağaoğlu ve Mehmet Yiğit Alp’e de Newton konusunda görüşlerini ilettiğini ve yardımcı hocalığa getirilmemesini istediğini söyledi.

Sümer’in ısrarla karşı çıkmasına rağmen Ahmet Ağaoğlu ve Mehmet Yiğit Alp, Newton’u yardımcı hocalığa getirdi. Burada tahminimiz o ki, Newton’un Ağaoğlu’nu birileri önermiş ve aracı olmuştur.

Eşinin akrabasını getirdi!

Newton, Hüseyin Çimşir’e yardımcı hoca olduktan sonra, İsviçre’de yaşayan eşinin akrabasını apar topar Türkiye’ye getirdi ve kendisine yardımcı antrenör yaptı. Hüseyin’in yardımcısı Newton, Newton’un yardımcısı Fatih Dinçer... Dinçer’in ne kadar ücret aldığı açıklanmadı.

Fatih Dinçer, yeni sezonda görünen o ki birinci yardımcısı olacak. Newton’un eşi Konyalı… Newton, geçtiğimiz günlerde kayınpederi ve kayınvalidesini ziyaret için Konya’ya gitmişti. Konya’da Newton’a bir de kuranı kerim hediye edilmişti.

Newton, Trabzonspor’da önümüzdeki sezon başarılı olur mu, olmaz mı, şimdiden bir şey söylemek ve onun ötesinde Newton üzerinden yönetime ve Trabzonspor’a yüklenmek doğru değil.

Bizim yaptığımız iş, gelişmeleri aktarmak ve görüşlerimizi açıklamak.

Rahmetli Mehmet Tan, ikide bir, ‘İki yanlış bir doğru etmez’ derdi!

Çoklarının yanlış bulduğunu, görünen o ki Ağaoğlu ve yönetim doğru buldu. İnşallah yönetim haklı çıkar ve sezon sonunda Trabzonspor şampiyon olur.

Şükrü Kuleyin hesap soracak!

sukru-kuleyin.jpgTrabzonspor eski Ankara temsilcisi ve önceki Divan genel kurulunda Divan Kurulu başkanlığına aday olan İYİ Parti GİK üyesi Şükrü Kuleyin, partisinin il kongresinde yaptığı konuşmada, ‘Trabzonspor’un Avrupa Kupalarına neden, niçin katılmadığının hesabını sormaya başladım. Önce eski asbaşkanımızla görüşeceğim sonra Divan Kurulu Başkanı ile. Siyaseti Trabzonspor’a teslim edenler Trabzonspor’u geri verecekler. Siyasetin emrinde olan değil siyaseti yönlendiren Trabzonspor için elimden geleni yapacağım’ dedi.

Kuleyin, bu konuşmadan birkaç saat sonra eski asbaşkanlardan Hayrettin Hacısalihoğlu ile bir araya geldi. Görüşme gece geç saatlere kadar devam etti.

Şükrü Kuleyin’in, Trabzonspor’un Avrupa Kupalarına neden niçin katılmadığını soracağı adres, Trabzonspor’u yönetenlerdir.

Şükrü beyin eski yöneticilerle görüşmesi, yakında yapılma ihtimali yüksek olan kongrelerle ilgili olabilir.

*****************

Naim Süleymanoğlu’nun filmini izlemediyseniz izleyin. Orada göreceksiniz ki Türklük kavgasını veren Süleymanoğlu’nun Türkiye’deki karşılığı sadece siyasi kazanımlardır. ANAP iktidarının Türklükle ilgili bir tavrı bile yoktu.

Turgut Özal’ın Türklük derdi yokken Naim Süleymanoğlu ile ilgili uğraşıları sadece siyasi kazanımlardır. Daha beteri Türk Milliyetçilerinin olaya bakışı sadece magazinseldir. Siyasi bir derinlik olmadığı gibi bir bilinç de yoktur.

Bu filmi izlemeden dünya Türklüğünün yaşadığı gerçekleri kavrayamazsınız; bırakın Uygurları Azerbaycan’ı, Irak’ı, Suriye’yi Türkiye Türklüğünün sendromlarını bile kavrayamazsınız. Türklüğün Türkiye’de bile nasıl aşağılandığını anlayamazsınız.

Bu ne demektir biliyor musunuz? Atatürk’ten sonra Türkiye’yi Türklerin yönetmediğidir! (Temel Kahveci)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar