YERİN KULAĞI

Akşener’in gözdesi Mustafa Bıyık!aksenerin.jpg
Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Karadeniz bölgesindeki en başarılı belediye başkanlarından biri olarak gösteriliyor. İYİ Parti’nin bölgedeki tek belediye başkanı olan Mustafa Bıyık’ı, geçenlerde Trabzon’a gelen İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu da ziyaret etmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de gözdesi olan Mustafa Bıyık’ın, İYİ Parti’den yerel seçimde Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve genel seçimde milletvekili adayı olacağı konuşuluyor. Mustafa Bıyık ise, ‘Yomralılar bana Yomra’yı daha yaşanabilir, eksikleri aksaklıkları düzeltmem için oy verdiler. Benim bu aşamada önceliğim Yomra’yı güzelleştirmek, ilçe halkıma daha iyi hizmet sunmaktır’ dedi.

Muhammet Balta’ya Devlet Nişanı!

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, AKP Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, TBMM’de aynı zamanda Pakistan-Türkiye dostluk grubu başkanıdır. Pakistan İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Dr.Arif Alvi, Balta’ya Türkiye ile Pakistan arasındaki dostluğun geliştirilmesine verdiği katkı nedeniyle, Sitae-Quade.Azam devlet nişanına layık gördü. Balta’ya Pakistan devlet nişanı 14 Ağustos günü törenle takdim edilecek. Balta, kendisine bu ödülü layık görenlere teşekkür etti.

Kemeraltı, Bakırcılar Allah’a emanet!

Trabzon’da hava karardıktan sonra tenhalaşan ve geceleri ise karanlığa boğulan bölgelerin başında, gündüzleri kentin en işlek bölgesi olar Kemaraltı, bakırcılar bölgesi gelir.

Burhan Öztürk geçenlerde bölgeye dikkat çekti ve şöyle dedi;

‘Trabzon’un en önemli çarşısı, alış veriş bölgesi (İstanbul Mahmutpaşa muadili) Kemeraltı’ndan geçtim geçen akşam. Çarşı camiinden Bakırcılar’a kadar zifiri karanlık. Sıfır ışıklandırma. Hırsıza, gaspçıya, tecavüzcüye resmen davetiye! İnsanlar cep telefonlarının fenerlerini yakıp yürümeye çalışıyorlar. Ama işte, halâ inşaat halinde olan protokol camii, molozda ışıl ışıl. Kunduracılarda işten çıkıp alelacele, molozda dolmuşa yetişmeye çalışan kadınların başına gelebilecek saldırıların hesabını kim verecek?Bir hırsız mesela hiç sıkıntısız herhangi bir dükkana girebilir. Ara sokağa sinen bir gaspçı seni soyabilir. Bunca “ mahalle bekçisi” kentin en ışıl ışıl meydanında gezmek için mi alındı? Eminim bekçiler bile korkar o karanlık sokaklardan. Ne diyordu belediye başkanı;” dolmuşları bordo-mavi yapalım” Al sana hizmetin kralı...!’

Burhan Öztürk, muhalif kimliğiyle tanınan bir isim. Söyledikleri kimilerine abartılı gelebilir. Ancak, gece Kemeraltı, Bakırcılar, Çarşı camisi çevresi gerçekten zifiri karanlık. O bölgenin aydınlatılması o kadar da zor olmasa gerek. Ve onun ötesinde, aydınlatmanın bedeli de bölgedeki esnaftan da alınabilir. Ki, dükkan başına ayda 10 bilemediniz 20 liradır. Bir sigara parası! Büyükşehir veya Ortahisar belediyesi bu olayı mutlaka gündemlerine almalıdırlar.

Bahattin Köroğlu ve fotoğrafın öyküsü!

İşadamı Bahattin Köroğlu, Trabzon genelinde sevilen bir isimdir. Köroğlu, siyasete ANAP’ta başlamıştı. Köroğlu, dün sosyal medyada yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafını paylaştı ve altına da şunları yazdı:

‘Bir dönem ANAP ta il genel meclis üyeliği yaptım. 2 dönem il başkanlığı, beni 2. sıraya koyacaklarını söylediler. Köye gittim ya 1’inci sıradan gelirsin ya da bağımsız tek başına. Öyle oldu. Seçimler için İnci Color’a resim çektirmeye gittim. Mütevazi poz verirken, stüdyoda tiyatrocu bir çocuk, ‘abi biraz artistik olsun’ dedi ve ellerimi, koynuma koydu. Köyde, Bahattin elleri koynunda geldi dediler, hepsi bana sarıldı. Türkiye’de o dönem tek bağımsız meclis üyesi seçtiler beni. Bu vefa benim onlara sorumluluğumu daha da arttırdı. Köyde Ahmet amca bana bir şey sordu. Tatmin edici cevap alamadı ki biraz da esprili ‘Bi daha ellerin koynundan gelirsin’ dedi. İşte bu fotoğrafın hikayesini de böyle paylaşmak istedim.’

Bahattin Köroğlu, dosttur, arkadaştır. Kendisine sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz.

TÜRK olmak!

Ali Bülent Gümüştekin, önceki gün sosyal medyada Emekli Öğretmen Binvar Kurbanoğlu ‘Türk olmak’ başlıklı yazısını paylaştı. İşte Kurbanoğlu’nun o yazısı:

"Türkiye'de neden hiç kimse; Hun Torunuyuz, Göktürk torunuyuz, Uygur torunuyuz,

Avar, Hazar torunuyuz demiyor da, Sadece Osmanlı torunuyuz diyor..!

Yani mesele Türklük ise ilk Türk devleti Hunlar.. Yok eğer mesele hükümdarlık ise Uygurlar hükümdarlığın kralını yaptı..

Herkes neden sadece Fatih'in, Selim'in torunu oluyor..? Neden hiç kimse Teoman Han'ın torunuyum demiyor.. Osmanlı'dan başka devlet mi bilmiyorlar yoksa..?

Bu Osmanlı torunuyum diyenler arasında!

Kavimler göçü sonrası Avrupa'da kurulan ilk Türk devletini bilen var mı..? Balamir Kağan'ı tanıyan var mı aranızda eyyy Türkçü geçinen Osmanlıcılar.. zYani mesele tarihe sahip çıkmaksa Göktürk devletinden büyük devlet var mı..?

Neden sadece Osmanlı?

Saltanat ile yönetildiği için mi?

Avarları, Hazarları tanıyan var mı aranızda.? Hazar Türk devleti bugünkü Rusya'dan daha büyüktü..

Belki adını bile duymadınız? Niye ille de Osmanlı?

Devlet yönetiminden; Türkleri dışladığını,

Sadrazamların 3te 2sinin Devşirme ve dönmelerden olduğunu,

Türk Milleti için "ETRAK-I Bİ İDRAK " dediklerini,

yani akılsız Türk, pis Türk diye aşağıladıklarını biliyor musunuz?

Ses bayrağımız Türkçeyi ; Farsça ve Arapçaya bulamaç yaparak devletin resmî yazışma dilini ağdalı bir ucubeye döndürülmesi ,

Harfleri arapçayı anımsatıyor diye mi?Sizin Türklükle, Tarihle ilginiz yok..

Sizin, yobazlıkla ilginiz var..

Geri kalmışlıkla, Sizi yönetenleri şatafatlı hayatlarıyla, Yalakalıkla ilginiz var...

Mesela tarihe sahip çıkmaksa Osmanlı'dan daha büyük devletlerde var tarihimizde... Oğuzlar, Türğişler, Karluklar hiç duydunuz mu hiç..?

Neden hiç Karahanlı, Kıpçak, Gazne, Selçuklu torunuyuz diyen yok.. Memluk Türk devletini duyan var mı aranızda?

Siz sadece takke, cübbe, sakal seviyorsunuz.. Bu yüzden Osmanlı torunuyuz diyorsunuz..

Tarihte övünülecek çok daha büyük devletler varken neden sadece Osmanlı..?

Siz Türk milletinin tarihini okumaktan korkuyorsunuz. Bu yüzden sadece Osmanlı'yı biliyorsunuz..

Hunlardan haberiniz yok, . Göktürklerden haberiniz yok.. Nereden haberiniz olsun ki..!

Niye haberiniz olsun..! Cesareti METE HAN’dan,İntikamı ATİLLA’dan, Destanı BİLGE KAĞAN’dan,

Gücü ALP ER TUNGA’dan, Umudu KÜR ŞAD’tan, İnancı ALPARSLAN’dan,

Kararlılığı FATİH’den, Mücadeleyi ATATÜRK’ten öğrenen yiğitlere selam olsun...!

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar