Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

Yerli ve milli imam Eğitimi

   Ey trabzonlular, çocuklarınızın eğitimi için büyük önem taşıyan değerlerin birer birer yok olduğunu görmez misiniz ?


  Yıllardır verdikleri eğitimle, kaliteli öğretmenleri ile öne çıkmış okullarımızın teker teker tarihe gömüldüğünü görmez misiniz ?


  Tarihi başarılarla dolu Trabzon Lisesi’nin sistem kurbanı olmamak için önce Anadolu sonra Fen lisesi derken ne hale geldiğini, Yunus Emre Lisesi tam bir çıta yakalamışken önce yeri sonra ismi değişerek oldu bittiye gelişini, dünya şampiyonu olmuş Erdoğdu Lisesi’nin isminin değiştirilerek 15 Temmuza alet edilmesini, birçok başarılı okulun İmam Hatip liselerine çevirilerek eğitimin imamlaştırılmasını, yapılan lüks, teknolojik okulların etrafında eğitimli, kültürlü, elit insanların yaşıyor olmasına, tüm yapılan ısrarlara, mahalle referandumlarına rağmen anadolu lisesi değil imam hatip lisesi olarak eğitim vermesini, saymakla bitmeyecek derecede milli eğitim bakanlığı ve müdürlüğü imzalı Trabzon eğitim seviyesini ayaklar altına alacak kararların çıkması derken şimdi bir yenisinin daha eklenmesini, görmez misiniz ?


 Görür de ses mi çıkarmazsınız ?


 Tarihi binası, başarıları, kalitesi, konumu, idarecileri, öğretmenleri kısacası herşeyiyle Trabzon eğitimine damgasını vurmuş, nam yapmış bir okul;


 Trabzon Kanuni Anadolu lisesi. 90lı ve 2000 li yılların tüm öğrencilerinin gıpta ile baktığı, okumak istediği, kazanmak istediği bir lise. İngilizce eğitim verebilecek kadar kapasiteli ve kaliteli bir devlet okulu. Gelin görün ki; şimdi birileri eğitim politikasını bitirmek, eğitimi imamlaştırmak, eğitim seviyesinin düşürülerek, düşünmeyen, okumayan, araştırmayan, bilmeyen toplumlar yaratmak için çabalarken elini Kanuni Anadolu lisesine bulaştırıyor. Proje okul, bilmem ne okul bahaneleriyle önce kaliteli öğretmenleri oradan oraya savurdukları yetmiyormuş gibi şimdi de kaliteli okulları sınavsızlaştırarak öğrenci kalitesini düşürmeye çalışıyor. Koskoca Kanuni Anadolu Lisesini sınavla giriş yapılan okullar arasına almıyor. Yapmayın efendiler, yapmayın..! Bu okullar bizim milletimizin, vatandaşlarımızın okulları. Bugün bu okullardan birçok kaliteli vatandaş, birey yetişmiş, ülkenin önemli noktalarına gelmiş, vatanına milletine faydalı olmuştur. Bu okulları bitirerek bilime, ilime, sanata, kültüre, eğitime, matematiğe, fiziğe, kimyaya ve ülkemize ihanet edersiniz. Eğitimi imamlaştırmak, sadece dine dayalı eğitim vermek, bu ülkenin önünü tıkamak, muhasır medeniyetler seviyesinin altına çekmek, yozlaştırmak, geriye getirmekten başka bir fayda sağlamaz. Bu ülke zaten müslüman bir ülke, bu ülke zaten dinine, peygamberine, Allahına bağlı bir ülke. Bırakın bunları içimizde yaşayalım, özümüzde yaşayalım. Bunları bize siz dikte etmeyin, siz öğretmeyin, siz zorlamayın, biz sizden önce de müslümandık, Şimdi de müslümanız.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.