YETERSİZ BAKİYE!

Trabzonspor açısından ligde iddialı duruma gelmek için kritik bir müsabakaydı. Galatasaray açısındansa eksiklerine rağmen liderlik koltuğuna yükselme müsabakasıydı. Hedefi ile gücü arasındaki ilişki daha gerçekçi olan takım Galatasaray’dı.

Galatasaray oyunu domine ederek başladı. Nwakaeme’yi kritik yerde indirdiler. Hakem Meler ve yapımcı kuruluş dönüp bakma gereği bile duymadı. İlk yarı boyunca oyun amatör bir düzende dar bir alanda kümelenerek oynandı. İki takımın da sahanın bütününü kullanmaktan kaçındı.

Trabzonspor’da Ekuban’ın yokluğunda hücum Nwakaeme’nin omzuna bindi. Yusuf Sarı arzu edilen performanstan uzaktı. Galatasaray ilk yarıda Arda ile amatör çaplı bir gol buldu.

Galatasaray’ın Oğulcan’la bulduğu golde VAR çizgiyi çekerken top Ömer Bayram’ın ayağından çıkmış değildi. Ve o pozisyonu sadece üç saniye gösterdiler.

Müsabakanın son bölümünde Trabzonspor Afobe, Djaniny ve Abdülkadir Parmak ile net gol pozisyonları buldu. Ama Trabzonsporlu futbolcular mental olarak son vuruşa hazır değildi. Bu kadro yapısıyla Trabzonspor’un ciddi bir rakip karşısında yapabileceği ancak bu kadardı. Kısacası Abdullah Avcı’nın teknik direktörlüğündeki Trabzonspor ligde ilk mağlubiyetini alarak kadro zaafiyetini gözler önüne serdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar