Osman Cudi Yılmaz

Osman Cudi Yılmaz

YILDIRIMHAN KONUŞTUKÇA BATIYOR!

Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mazhar Yıldırımhan’ı eleştiren iki yazı yazdım. Bu eleştirilerden özellikle Bahçecik’deki yurt binasının mezbeleliği üzerine Trabzon’un en çok okunan internet gazetesi haber61.net’de Elif Çavuş, bomba gibi bir haber yaptı.


Öyle ki; Trabzon’da diğer gazeteciler haber kıtlığı çekerken, Elif, iyi bir gazetecilik örneği vererek satır aralarından fevkalade önemli bir skandal haberi Trabzon’a mal etti.


Neydi bu haber?


Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün Bahçecik’deki 5 katlı 300 kişilik yurdu çürümeye bırakıldığı yetmemiş gibi, bir de yağmalanmıştı.  


Elif Çavuş’un mezbele halindeki binayı fotoğraflayarak internet aracılığıyla dünyaya duyurması,  Yıldırımhan’ın beceriksizliğini ve aczini ortaya serdi.


Ben bu haberin üzerine konuşmayacağım. Asıl benim dikkatimi çeken, Mazhar Yıldırımhan’ın gönderdiği açıklamadaki skandal bir yana adeta skandallarıydı.


Şimdi size bizzat Yıldırımhan’ın açıklamasından bir bölüm alarak Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün kimlerin eline teslim edildiğini göstereceğim.


DÜNYADAN BİHABER!


Mazhar Yıldırımhan Elif Çavuş’un haberine gönderdiği cevabi yazıda şöyle diyor:


“Kurumumuz 02.05.2007 tarihinde binayı devralmış, ancak Milli Eğitim bina içerisindeki ranza, yatak v.b malzemeleri boşaltmadığı için bina fiilen teslim alınamamıştır. Bu süre içerisinde çevrede yaşayan çocuklar tarafından binanın cam, kapı vb. malzemelerine zarar verilmiştir. Bunların engellenmesi için Trabzon Emniyet Müdürlüğüne yazı ile müracaat edilmiş ancak sonuç alınamamıştır.”


Hani bir söz vardır. Allah yanlış yapan kulunun yanlışları insanlar tarafından görülsün de utancından bu yanlışları yapmasın diye ayağını taşa dokundururmuş ya… İşte Yıldırımhan’ın durumu da buna benziyor!


Birincisi, bırakalım Türkiye’yi dünyanın hiçbir yerinde bir kamu binasının harabeye döndürüleceği varsayımından yola çıkarak Emniyet’e yazı yazılıp polis koruması istenmez. Bu başlı başına bir skandal! Ayrıca hiçbir emniyet boş bir kamu binasını 24 saat koruması için polis tahsis edemez.


Bu iş kurumun görevidir.


Buradaki beceriksizlik ve komiklik Milli Eğitim’den ranza veya masa bahane edilerek binanın geri alınamamasıdır. Bu da ikinci skandaldır ki, her ikisi de bizzat Yıldırımhan’ın ağzından itiraf edilmektedir.


Sadece bu iki gerekçe skandal olmaya yeter de artar bile.


YILDIRIMHAN’IN BOMBASI!


Ama gelin size skandalın kralını ben açıklayayım da, bundan da takipçi usta gazeteci arkadaşlar bir bomba haber daha patlatsınlar.


Sıkı durun! Vakıflar Bölge Müdür Vekili Mazhar Yıldırımhan, Milli Eğitim ve Emniyet’i suçlayarak töhmet altında bırakıyor ya…


İşte bombası da burada patlıyor. O da ne? 


Bahçecik’de skandal bir şekilde kaderine terk edildiği için yağmalanan Vakıflar Bölge Müdürlüğü yurt binasının hemen arkasında da içinde yine Vakıflar Bölge Müdürlüğü İnşaat Abide ve Emlak Şube Müdürü Celal Altıntaş’ın ikamet ettiği lojmanlar bulunuyor.


Yani kalorifer peteklerinden, elektrik tesisatına, yangın tertibatından, kapı çerçevesine kadar yağmalanan yurt binasına adeta bitişik durumda bulunan lojmanda kurumun bu binadan sorumlu Şube Müdürü Celal Altıntaş oturuyor.


Gördünüz mü skandalı. Yani oturduğu lojmanın önündeki kuruma ait yurt binasını yağmalanmaktan ve harap edilmekten koruyamayan şube müdürü ve onun üstündeki Bölge Müdür Vekili Yıldırımhan bu olup bitenlerden bihaber.


Sadece o mu?


Diğer dairelerde de en az 6–7 Vakıflar personeli oturuyor.


Ne acı değil mi?


Şimdi bu duruma hangi açıklamayı yapabilirsiniz, Mazhar Efendi?


Bir de kendinizi savunduğunuzu sanarken elinizi yüzünüze dolandırdığınız açıklamanızda, “Sitenizdeki haberi fırsat bilerek konuyu siyasal zemine çekme ve şahsi ihtirasını yansıtmaya gayret edenleri yüz yüze gelmeye davet ediyorum” diyorsunuz.


Bırakın haber61.net internet sitesindeki haber ve yorumlarla uğraşmayı. Bakın bu sütunlardan bizzat ben imzamı atarak, sizleri bir gazeteci olarak eleştiriyorum ve size sorular soruyorum.


Varın benim soruma açıklama gönderin bakalım!


Soru: Bahçecik’deki 300 kişilik yurt binasını kaderine terk ettiğiniz bir yana, yağmalanmasına göz yumup, suçu Emniyet ve Milli Eğitim’e yıkarken o binanın hemen arkasında bizzat binadan sorumlu şube müdürünüz oturmuyor mu?


Cevabınızı zevkle yayınlamak üzere, merakla bekliyorum. Bir de, “Kamu malını zarara uğratmaktan” Bakanlık, Genel Müdürlük, Valilik ve Cumhuriyet Savcıları’nı göreve davet ediyorum.


Bir dip not da ilgili ve yetkililerin dikkatine sunmak istiyorum! Mazhar Yıldırımhan’ın Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ndeki görevi Bölge Müdür Vekilliğidir. Nasıl oluyor da Bölge Müdürü unvanıyla açıklamalar yapabiliyor?


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.