YILDIZLARIN ALTINDA!

  Kabul edelim Ahmet Ağaoğlu’nun Yusuf Yazıcı’yı Fransız kulübü Lille’e pazarlama yöntemi oldukça arabeskçeydi. Ahmet Ağaoğlu bu pazarlama işinde başarılı olduğu için bay başkanı pek eleştirmiyoruz. Ama Trabzonspor’un transferde ölçüyü biraz kaçırdığını, takımın geçen yıldan kalan oyun kimyasının bozulacağı yönünde kuşkularımız da mevcut.
  Bu haliyle Trabzonspor yıldızlardan oluşan bir şampiyon adayı mıdır, yoksa yıldız olacak yeteneklerin üst liglere sıçraması için bir ara gezegen midir? Siz sorunun cevabını düşünedurun, maç başladı.
  Yine tadı kaçık bir Yunan gazozu. Seyircisiz maçta sahada oynanan futbolda ciddi bir inandırıcılık sorunu oluyor. Olup biten şeye objektif bir ölçü koymakta zorlanıyoruz. Trabzonspor maçın başında Hüseyni makamında uyudu. Skoru 1-0 geri düşürdüler. AEK^nın gol hücumu modern futbola örnekti, topu gevelemeden, tek vuruşla golü buldular. AEK ilk yarıda Divaja ile Trabzonspor’u zorlayacak gibi bir görüntü verdi. Ama bu fazla sürmedi; Trabzonspor’un profesyonel futbol hacmi devreye girdi ve önce oyunu sonra Ekuban’la skoru dengeledi. Ardından Ganalı futbolcusu Ecuban’la goller de buldu.
  Gerek Çekya ekibi Sparta Prag karşısında, gerek Yunan takımı AEK karşısında Ünal Karaman’ın rakiplerine biraz fazla saygı duyduğunu, buna karşılık ligte Kasımpaşa’ya aynı saygıyı duymadığı kanaati oluştu bende. Şayet duymuş olsaydı Kasımpaşa karşısında futbola hazır olmayan John Obi Mikel’i oynatmazdı. Böyle maçları sakatlanmadan, fazla efor sarfetmeden geçmek önemlidir. 
Kısacası Trabzonspor Yunan ekibi karşısında 3-1’lik net bir skorla Trabzon’a oldukça avantajlı bir skorla dönüyor. Bunun anlamı Avrupa Liginde gruplara kalma yolunda önemli bir adım atıldı. Trabzonspor’un içeride işi çok daha kolay olacak. Onun için yönetimini, teknik heyeti ve futbolcuları tebrik etmek gerekiyor. 
Galiba yukarıdaki sorunun cevabı bir şarkı sözünde yatıyor. ‘’Benim gönlüm sarhoştur, yıldızların altında!’’ Ama Trabzonspor’a yıllardan beri yıldızlar ve yıldızların üstü gerekiyor

Önceki ve Sonraki Yazılar