Yolsuzluk iddiasına  başkandan cevap!

Yolsuzluk iddiasına başkandan cevap!

Giresun'un Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, kendisi ve bazı belediye çalışanları hakkında ortaya atılan yolsuzluk iddialarına cevap verdi.

Kimliği açıklanmayan kişi ve kişiler tarafından posta yoluyla gazete, kişi ve kurumlara gönderilen Görele Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili Belediye Başkanı Tolga Erener, basın toplantısı düzenledi. Tolga Erener, “Ortaya atılan yolsuzluk iddialarını yapanlar belgesiz dedikodu ağzıyla yaptı, ben iddialara belgelerimle beraber cevap verdim. Şahsımın çalışanlarımın alnı açık, başı diktir. Bizim haramla, yalanla, şerefsizlikle işimiz yok. Bu işin arkasında siyasi bir komplo var. Buradaki hedef hak arama değil, kesinlikle ve kesinlikle algı operasyonu yapmaktır. Çamur at izi kalsın ama iz kalmayacak bizde. Çünkü biz delillerle, belgelerle konuşuyoruz” dedi.
Bu işin altında bir siyasi partinin olmadığını savunan Başkan Erener, “Hiçbir siyasi partinin resmi kimliği, resmi kurumu bu işin arkasında değildir, olamaz ama siyaseten bizi istemeyen, çekemeyen çeşitli siyasi partiler arasında da yer almış kişiler var mıdır? Elbette vardır. Şuanda dosya savcılıkta olduğu için ben bunlarla alakalı olarak konuşmayacağım, geniş çaplı olarak bu operasyon devam ediyor. Allah’ın izniyle bu işi ortaya atanlar tek tek gün yüzüne çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
ÇADIR BELEDİYESİ DEĞİL
“Burası çadır belediyesi değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti İçişleri Bakanlığına bağlı bir belediyedir" diyen Erener "Bize iki yılda bir denetim raporu için müfettiş gelir. Bizim alnımız ak, yüzümüz temizdir. İsmini ve kimliğini saklayan Görele Belediyesi’nde çalıştığını iddia eden kişi ve kişiler tarafından belediyemizdeki yolsuzluk iddialarıyla ilgili yazdıkları dedikodudan ibaret söylentileri posta yoluyla gazetelere, kişi ve kurumlara gönderiyorlar. Bunu yapanlar, Eynesil Şehit Şahin Abanoz Ortaokulu’nun da ismini lekeleyerek zarfın üzerine bu okuldan gönderilmiştir yazarak, kaşe tarihini değiştirip, kendini öğretmen olarak tanıtıp, olaya öğrencileri de alet ederek, Eynesil Postanesine verdirterek, gönderim yapıyorsun. Sinsice, gerçekten de sinsice yapılmış olan bir taktik. Ben Eynesil Emniyet Müdürlüğüne bu olayı aydınlattığı için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.