Yomra Kampüsünün  Faaliyetini Durdurdu!

Yomra Kampüsünün Faaliyetini Durdurdu!

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, üniversitenin Yomra kampüsünde eğitim-öğretim faaliyetini durdurduklarını açıkladı.

Kampüsün faaliyetlerine son verdiklerini dile getiren Yıldız, “Personel ve öğrencileri riske atmadan onları diğer yerleşkelerimize alacağız. Burada siyasi partilerin yarışı bizi ilgilendirmiyor. Kaybedenden bizim üzerimizden intikam alınmamalı. Burada işgale uğradık. Zor kullanılarak kanunsuz bir iş yapıldı. Adalete güveniyoruz, burada tedbirler alınana kadar eğitime son vereceğiz" diye konuştu.

yomra-kampusunun1.jpg

Yıldız, boşaltılacak kampüsün yerine Yalıncak ve Pelitli'deki yerleşkelerin kullanılacağını ifade ederek, “Yomra Belediye Başkanlığı, bir yükseköğretim kurumuna karşı son derece yakışıksız bir tavırla, hukuk dışı ve önceden bildirimde bulunmadan, sabaha karşı üniversitemizin Yomra Yerleşkesine kepçelerle girerek, öğrencilerimizin, öğretim üyelerimizin ve memurlarımızın can güvenliğini hiçe sayarak yıkım yapmıştır ve bu eylemlerini nereye kadar götüreceği de belirsizdir. Anlaşılan şu ki Yomra'da korsanlar var. Bu işgalin, bu yıkımın, bu hukuksuzluğun Trabzon milletvekilleri ve Valisinin ve Yomra Kaymakamının haberi olmadan gerçekleştirilmesinin mümkün olup olmadığını sormaktan kendimizi alamamaktayız. Yomra Belediyesinin yaptığı bu icraat kelimenin tam anlamıyla bir eşkıyalıktır, bir ilçede yer alan bir yükseköğretim kurumunun ne anlam taşıdığından habersiz olmaktır, Yomra halkına, öğretim üyeleri, memurları ve öğrencilerine saygısızlıktır. Belediye Başkanının bu icraatını protesto ediyoruz. Durum netlik kazanıncaya kadar tedbir olarak, Yomra Kampüsündeki eğitim-öğretim faaliyetlerimizi durdurduğumuzu, bu yapılanlardan dolayı hukuk önünde hesap soracağımızı duyuruyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.