Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

YORULMADAN DA YORULDU DERLER

Değerli okurlar, öncelikle iş seyahati ve yoğunluğu nedeniyle analiz köşesine verdiğim aradan dolayı affınıza sığınıyorum. Hareketli günlerin yaşandığı bu hafta dönüş yapmanın mutluluğuyla sizlerleyim.
Şüphesiz haftaya damga vuran olay Bakan Soylu’nun veda konuşmasını andıran sözleriydi. 15 Temmuz sonrası muhteşem bir çıkış yakalayan Soylu kısa sürede terfi alarak kabinenin en önemli 3-5 isminden biri haline geldi. Sert ve net tavrı, Karadenizli modları, karizması, boyu, posu derken bizlerin de hoşuna gitmiyor değildi yani. Terörün inine, cinine, en ufak deliğine kadar girmesi, güneydoğuyu ekibiyle birlikte karış karış gezmesi, her önemli günde askerlerin yanında boy göstermesi ona her geçen gün güç kattı. Lakin arkasına aldığı rüzgarla güneydoğu semalarında uçan Soylu’nun hesap edemediği bir nokta vardı. Bu kervandan kimler gelip kimler geçmişti. Bu ülke ne yiğitler, ne kahramanlar harcamıştı. Sivri tipleri çok sevdiği gibi sıra adam yemeye geldi mi ilk onlardan başlardı bu ülke. Nitekim yine öyle olacaktı. Tarih tekerrürden ibaretti. Önünde Numan abi, Davutoğlu gibiler var, bir de her dönemin bakanı Eroğlu gibiler var. Bir dönüp baksan anlardın.
Ülke bu tip istatistiklere sahipken, senin de geçmişinle bugünün pek örtüşmezken (siyasi kanat olarak) daha dikkatli olmalıydın, Sayın bakanım. Gücü, rüzgarı arkana aldın, başladın muhalefete vurmaya, ona buna saldırmaya. Sen içişlerisin dediler, polis, jandarma sensin dediler, sen dikkatli ol dediler, dinlemedin. Astın da astın, kestin de kestin. Geçmişin dediler, sen de muhalefettin dediler, sert konuşmaların var dediler, videolar var dediler, kimlerle görüşmelerin var, kimlerle işbirliklerin var açıklarız dediler, dinlemedin. Samanyoluna girdiler, demokrat günlerine döndüler, Amerikalara kadar gittiler, sen yine dinlemedin. Üstelik bunu söyleyenler muhalefetin en sağlam, en korkusuz, en çarpıcı, en kararlı, en çok kelle alan isimleriydi, sallamadın.
Sonuç; Yukarıdan dinlettiler, sen biraz dinlen, yoruldun dediler. Derler bakanım derler, yorulmasan da yoruldu derler.
Üzülsek mi sevinsek mi bilemedim doğrusu. Vekillerimize bakıyorum da ardından bakan olabilecek bir isim göremiyorum. Şöyle bir Cora göz kırpıyor bakanlığa ama onun için de biraz erken. Kaldık biz yine Damat Berat Paşaya.
Bugün sana yanındayız, seninleyiz diyenler emin ol ki bakanlık gittiği gün ilk seni yarı yolda bırakacak olanlardır, Sayın Bakanım. Bizler ise sana dün olduğu gibi bugün de yarın da doğruların, yanlışların neyse onları söyleyenler olarak kalacağız. Temennimiz odur ki bir süre sessiz sedasız sadece İçişleri bakanlığı yapmalı, etliğe sütlüğe pek karışmamalısın. Seni bir anda göklere çıkaran bu kitle bir bakarsın ki yarın yolda görse selam vermez.
***
Barajı geçme korkusu saran Mhp’nin Cumhur ittifakı olayına daha sonra gireriz ama Mhp İl Başkanımız Nihat Birinci’nin, ‘Kurucu liderimizin partisi CHP, PKK ile ittifaka hazırlanıyor. Yazık... Hem de çok yazık...’ paylaşımına şu cevabı vermeden geçemeyeceğim;
Aynı şekilde Mhp-Akp ittifakına da bizler yazık diyoruz sayın başkanım…
Geçmişlerinize şöyle bir dönün ve silkelenip kendinize gelin…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.