Yunusoğlu MKYK’da!

MHP’nin önceki gün Ankara’da yapılan genel kurulunda Devlet Bahçeli, gazetelerdeki haberlere göre kongrede oy kullanma hakkı bulunan 1169 delegenin 1167’sinin oyunu almış. Yazılanlara bakılırsa Bahçeli iki fire vermiş. Bahçeli gerçekten delegelerin tamamının oyunu aldı mı almadı mı, yoksa masa başında mı sonuç belirlendi bilemiyoruz.
MHP’nin MKYK’sına Trabzon’dan da bir isim girdi. Bu isim eski milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu… Süleyman Latif Yunusoğlu’nun, MKYK üyesi olarak önümüzdeki seçimde MHP’nin Trabzon’da 1. sıra milletvekili adayı olması da kesinleşti. Süleyman Latif; MHP Trabzon teşkilatında tabiri caizse yıllarca bekçilik yaptı. Partiyi kolladı ve mükafat olarak da liste 1’den aday gösterildi ve seçildi. Latifoğlu’nu kutlar başarılar dileriz.

Meral Akşener
iki nikaha da katılacak!

meral.jpg

Hafta sonu İYİ Parti il merkezinin açılışı için Trabzon’a gelecek olan, İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener, açılış sonrası iki de nikaha katılacak.
Havaalanında partililer tarafından karşılanacak olan Akşener ve beraberindekiler, Atatürk Alanına gelecek. Akşener burada il merkezinin açılışını yapacak ve parti binası balkonundan Trabzonlulara hitap edecek.
Akşener, açılış sonrası kısa bir Uzunsokak turu yapacak ve Zorlu Grand Otele geçecek. Akşener, Zorlu Grand Otel’de Eda-Kürşat Başkan çiftinin nikah töreninde, şahitlik yapacak.
Nikah sonrası otelde bir süre dinlenecek olan Akşener daha sonra Kunduracılar caddesinde vatandaşlarla sohbet edecek.
Kunduracılar’dan sonra tekrar Zorlu Grand Otele gelecek olan Meral Akşener, burada İYİ Parti kurucularından Ali Sağır’ın oğlu Tuna-Ayşegül çiftinin nikah törenine katılacak ve şahitlik yapacak.
Koray Aydın ve partinin önemli isimleriyle birlikte Trabzon’a gelecek olan Meral Akşener, gece Ankara’ya dönecek.

Canalioğlu mu Pekşen mi?

canalioğluindir-(1).jpgcanalioğluindir-(2).jpg

CHP Trabzon milletvekili ve eski Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu’nu 18 Mart Çanakkale Zaferi etkinliklerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile samimi bir havada sohbet ettiğini görenler, Canalioğlu’nu AKP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarından biri yaptılar. Canalioğlu’nu AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapanlar, CHP milletvekili Haluk Pekşen’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yakınlığını bilseler, demek ki Pekşen’i de AKP milletvekili aday adayı yaparlar.

Bayburt’a havaalanı
lazım değil!

bayburt.jpg

Bayburt-Gümüşhane arasında yapımına başlanılan havaalanının, iki kentin Trabzon ve Erzurum’a yakınlığı nedeniyle ölü bir yatırım olacağı ileri sürülüyor. Trabzon’da yaşayan ünlü Bayburtlulardan Hasan Tahsin, ‘40 yılı aşkın süredir havacılık sektöründeyim. Ben de, memleketime havaalanı yapılmasını isterim. Ancak, bu tür yatırımlar yapılırken, işlevi, çalışıp çalışmayacağı hesap edilmeli. Bayburt ile Erzurum havalimanı arası bir saat. Diğer tarafta Erzincan var. Yine de yatırımı destekliyorum’ dedi.
Şükrü Yayan ise, ‘Bayburt- Gümüşhane arasına yapılan havaalanına harcanacak paranın Bayburt’ta hayvancılığın geliştirilmesi için harcansa daha doğru bir iş yapılırdı, diye düşünüyorum’ dedi.

Patatesin kilosu
35 kuruşmuş!

patates.jpg

Türkiye’den Gürcistan’a patates taşıyan çok sayıda TIR Sarp kapasından geri çevrilmiş. Gerekçe de muhtemelen Gürcistan’ın, patates alımını durdurmasıdır. Türkiye’nin dört bir yanında onca çeşit patates üretilir. En fazla üretim yapılan yerlerin başında da Ürgüp ve Nevşehir geliyormuş. Bu iki kentte üretilen patatesin kilosu 35 kuruşmuş. İhraç edilen patatesler Nevşehir ve Ürgüp patatesi mi yoksa diğer illerde üretilen mi bilemiyoruz. Trabzon’da patates konusunda uzman isimlerden biri meyve ve sebze komisyoncusu Ayhan Mazlum’dur. Ayhan Mazlum’un sattığı patatesler Türkiye’nin en iyi patatesleridir, diyebiliriz. Trabzon’da eskiden yerli patates cinsleri arasında ‘Paşa’ adı verilen bir çeşit vardı. Diğer cins patatesler bir lira ise Paşa cinsi iki liraydı. Son yıllarda, yerli tohumların genetiği ile mi oynandı, yoksa ithal tohum mu getirildi, bilemiyoruz. Bildiğimiz, ürünlerimizde eski kalitenin olmaması.

Hasan Fehmi’nin kehaneti!

Ankara’da yaşayan gazetemiz yazarlarından Hasan Fehmi Bayraktar, dün aradı ve ‘Önümüzdeki günlerde siyaset renklenecek. İlginç gelişmeler olabilir’ dedi ve şu kehanette bulundu;
‘CHP'de Türkiye'yi sarsacak bir gelişme yaşanacak!
Çok yakında.
Söylentilere bakılırsa; Kemal Kılıçdaroğlu yaşamsal bir gerçek yüzünden, görevinden ayrılacakmış...
Yapılacak Olağanüstü Kongre ile CHP'de yeniden genel başkanlık yarışı olacak..
Tabi, adaylardan biri,  Muharrem İnce platforma tekrar çıkacaktır...
Diğer adaylar kimler olacak!
Soru burada.
Konuşulanlara göre, çok ani gelişen ve çekilecek olan Kılıçdaroğlu yerine İlker Başbuğ CHP Genel Başkanlığına aday olacakmış...
Peki Haluk Pekşen aday olacak mı?
Henüz net bir cevap yok!
Duyumlara göre Meral Akşener; Haluk Pekşen'i partisinde görmek istiyormuş.
Araya aracılar girmiş çoktandır, ama henüz bir doğrulama yok!
Ankara'da siyaset sis altında mı kalacak...
Yoksa yeni bir sayfamı açılacak CHP'de çok yakında!
Biraz bekleyelim, ortaya çıkar...
Yoksa; asparagas bir SENARYO ile karşı karşıya mıyız? Yakında belli olur!’

***

Mehmet Korkmaz Kayserili bir ülkücüydü. İki yıl sıra arkadaşlığı yaptım onunla diyordu Mustafa Baktır. Üstü başı ahır kokardı ama ben hiç yüksünmedim ondan ve sıra arkadaşlığıma devam ettim, ta ki bir akşamüstü TKPML tarafından 40 kurşunla öldürülene kadar.
Babası yoktu. Annesi çocuklarına bakabilmek ve okutabilmek için Kayseri’nin varoşlarında inek bakar, sütlerini satarak geçinirlerdi. İşte o sütleri satabilmek için Mehmet Korkmaz herkesten daha erken kalkar sütleri dağıtır okula öyle gelirdi. Bu yüzden inek kokardı ama ben hiç yüksünmedim ondan aksine her gelişinde daha bir severek sarılırdım ona; ta ki bir daha sarılamayacağım güne kadar.
Bugün Mustafa Korkmaz’ın hikayesini Mustafa Baktır’dan dinledim. Konu ne miydi? Elbette ki ihanetler ve Bahçeli. Bir hikayesi olan her ülkücüye binlerce selam olsun.
(Temel Kahveci)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar