Yusuf Ziya’nın şartı!

CHP Trabzon il örgütü geçenlerde, TS eski yöneticilerinden işadamı Yusuf Ziya Yılmaz’a Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklif etmiş. Yusuf Ziya, teklife önce teşekkür etmiş ve ardından, ‘Bir şartla başkan adaylığını kabul ederim. O şart da Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nun yeniden aday gösterilmesidir. Orhan Gümrükçüoğlu aday gösterilirse ben de CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım’ demiş. Orhan Gümrükçüoğlu yeniden aday gösterilir mi gösterilmez mi? Bilmiyoruz. Bildiğimiz, Orhan beyin devre dışı kaldığı. Orhan Gümrükçüoğlu aday gösterilmeyeceğine göre Yusuf Ziya Yılmaz da aday olmayacak.

yusuf-ziya-004.jpg

Temayül yoklaması
nasıl yapılacak!

temayul-001.jpg

AKP’de büyükşehir ve ilçe belediye başkanları için Pazar günü Beşirli’deki spor salonunda temayül yoklaması yapılacak. Partinin il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları üyeleri vs. gibi birimlerinde görev yapanlar temayül yoklamasında büyükşehir ve ilçe belediye başkanları için oy kullanacaklar. Elektronik ortamda, internet üzerinden yapılacağı söylenen oylamada, bilgisayar kullanımını bilmeyenlerin kullanacakları oyun renginin belli olacağını söyleyen bir aday adayı, ‘Sistem nasıl işleyecek bilmiyoruz. Oylar kapalı ortamda mı verilecek o da belli değil’ dedi.

Ali Savaş’ın kehaneti!

ali-savas-001.jpg

Van’a idari hakim olarak atanan oğlu ile birlikte bu kente giden gazeteci Ali Savaş, güneydoğunun bu güzel ilini çok sevmiş olacak ki hala Trabzon’a dönmedi. Memleketi Arhavi’den belediye başkanlığına aday olacağını açıklayan ancak daha sonra bu kararından vazgeçen Ali Savaş, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iki ismin dosyasının Beştepe’ye gittiğini öne sürdü. Ali Savaş, ‘Beştepe’ye kimlerin dosyası gitti, biliyorum. Ama açıklamayacağım’ dedi. Ali Savaş’ın açıklamak istemediği dosyalardan biri büyük bir ihtimalle il başkanı Haydar Revi’nindir. Ali Savaş her ne kadar Beştepe’ye iki ismin dosyasının gittiğini söylese de bize ulaşan bilgilere göre Beştepe’ye henüz hiçbir adayın dosyasının gitmediğidir. 

Çarşıbaşı’na Karayolcu başkan!

caribasi.jpg

Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdürlüğü mühendislerinden Kamuran Çalış, AKP’den Çarşıbaşı ilçesi belediye başkanlığına aday adayı oldu. Çalış sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘Sosyal Belediyecilik anlayışı ile “Gönül Belediyeciliğini” Çarşıbaşı’mız da hâkim kılmak, var olan değerlerimiz "Keşan Dokumacılığı" ve "Balıkçılığı" hak ettiği yere taşımak ve ulusal bir marka değeri olması için güzel ilçem Çarşıbaşı’na belediye başkanı olmak için görevimden ayrıldım’ dedi. Çalış, Cumartesi günü Çarşıbaşı AK Parti ilçe merkezinde başkan adaylığı için başvuruda bulunacağını belirtti. 

Bülbül köylerde!

bulbul.jpeg

AKP Arsin Belediye Başkanlığına aday adayı olan Makine Mühendisi Şaban Bülbül, Pazar günü yapılacak temayül yoklaması için dağ bayır, köy köy dolaşıyor. Temayül yoklamasında ilk sırada yer almasına kesin gözüyle bakılan Şaban Bülbül’e kamuoyundan da destek var. Bülbül, yarışın Trabzon’daki ilk etabını rahatlıkla geçer gibi görünüyor.
 
Atalay ofis tuttu!

atalay-003.jpg

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan Gençlik Spor ve Basın İlan Kurumu eski başkanı Mehmet Atalay, Ortahisar ilçe merkezinde bir seçim ofisi kurdu. Atalay, Hamamizade İhsan bey Kültür Merkezi yakınlarında tuttuğu ofis şimdiden karınca yuvası gibi kalabalık. Trabzon’un dört bir yanında tanınan bir isim olan 

AKP’nin Akçaabat belediye Başkan adaylarından Aydın Birincioğlu kendinden emin. Akçaabat’ta geniş çevresi olan Birincioğlu’na en büyük desteği MÜSİAD veriyor. Temayül yoklaması öncesinden, temayülde oy kullanacak partililerle birebir görüşen Birincioğlu, sıkıntı yaşamam diyor.

Murat Üçüncü’ye teşkilat desteği!

murat-ucuncu.jpg

AKP Akçaabat Belediye Başkan adaylarından Murat Üçüncü, ilçe genelinde sevilen bir isim. Parti genel merkezi ve milletvekillerinin de yeşil ışık yaktığı isimlerden biri olan Murat Üçüncü, ‘Temayül ve kamuoyu anketlerinde ilk sırada çıkacağımı düşünüyorum. Akçaabat’ın her noktasına giden ve ilçeme hizmet getirmek için uğraş veren biriyim. Biz millete hizmet etmek için yola çıkan insanlarız’ diyor.

CHP’deki mülakat!

chp-de-001.jpg

CHP Trabzon il merkezinde önceki gün Ortahisar, Düzköy ve Beşikdüzü’nden başkan aday adayı olan isimler mülakata girdi. Parti genel merkezinden gelen üç milletvekili aday adaylarını sırayla mülakata aldı. Milletvekilleri, aday adaylarını epey terletmiş. CHP milletvekilleri, aday adayları hakkında il ve ilçe yönetimlerinin de görüşünü aldığı bildirildi.
 
Of’ta ortak aday!

Trabzon’un Of ilçesinde, muhalefet partilerinin Saral ailesinden ortak bir aday çıkaracağı bildirildi. İYİ Parti, MHP ve CHP’nin ortak adayının önümüzdeki günlerde açıklanacağı, ortak adayın bağımsız olarak seçime gireceği ileri sürüldü. Saadet Partisi’nin ise Of’ta kendi adayı ile seçime gireceği söyleniyor.

Beşikdüzü benim ilçem. Güzel bir otelimiz vardı. Yıkıldı. Arazisi m2’si 250 liradan Araplara satıldı. Avukat Ozan Karagöz Beşikdüzlü olarak hukuk mücadelesi verdi. İhale iptal edildi. .Belediye Başkanına açık çağrıda bulunuyorum. Sayın Başkan burayı açık arttırma ile satışa çıkar. Ben 3 misli fiyata hemen alıyorum. İnanın sizin sattığınız fiyatın 10-15 katını verecek çok insan var. Benim gücüm bu kadar. E ne yapalım sayın Beşikdüzü belediye başkanı görüyorsun senin korkutamadığın kişiler var. Haa bir de adalet var. Senin İçişleri bakanlığından izin için bekleyen 100’lerce dosyan var. Bunlarda da adalet mutlaka tecelli edecek. 
(Dr. Osman Yıldızlar)

Önceki ve Sonraki Yazılar