Yüzde 20’leri aştık!

Meral Akşener’in Ekim ayında kuracağı partinin önemli isimlerinden Koray Aydın, ‘Henüz partimiz kurulmadan yüzde 20’leri aştık’ dedi.
Yeni partinin çok hızlı bir yükseliş trendi yaşadığını söyleyen Koray Aydın, ‘Toplumun her kesiminden doğudan batıya, kuzeyden güneye Türk halkını temsil edecek kurucularımız olacak. Türk halkı bu resmi görünce inanıyorum ki ilgi ve destek de zirve yapacak, rekor kıracak. Ayrıca, bu kurucular kurulu resmi yeni partinin tüm il, ilçe ve belde teşkilatlarında da gerçekleştirecek. Ben hiçbir beklenti içinde olmadan teşkilatlanmayı yürütüyorum ve müthiş bir taleple karşılaşıyorum’ dedi.

yüzde-20-leri-.jpegyüzde-20-leri-.jpg
Meral Akşener’in ikinci turda Recep Tayyip Erdoğan ile yarışacağını öne süren Koray Aydın, ‘Hedefimiz ilk turda %50+1 oy alarak seçilmek. Bugün itibarı ile Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve Recep Tayyip Erdoğan olarak 4 adayın adı ön plana çıkıyor. Başkanlık seçimi 2. tura kalırsa, seçim Akşener ve Erdoğan arasında geçer ve Meral Akşener kesin olarak kazanacaktır’ diye konuştu.

Ali Sürmen olabilir!
Koray Aydın, Trabzon il başkanlığına kimin atanacağı konusunda henüz karar vermediklerini belirterek, ‘Trabzon’da kurucu il başkanlığı yapabilecek çok sayıda değerli arkadaşımız var. İl Başkanlıkları ve kurucular kurulunda her partiden isimler yer alacak. MHP’den ayrılan arkadaşlarımızla bu konuda görüşüyoruz. Hiçbir arkadaşımızın kurucu il başkanı olmak için özel gayreti yok’ dedi.
Bu arada Meral Akşener’in Ankara’daki karargahlarından sızan haberlere göre, Trabzon kurucu il başkanlığı için Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen’in de adı geçiyor.
 
TTSO’da adam adama markaj!

Ekim ayının ilk haftasında yapılacak olan TTSO meclis üye seçiminde, 31 gruptan 5’inde meclise girecek üyeler seçim yapılmadan belirlendi gibi.  1.gruptan İlker Yıldırım ve Hüseyin Yılmaz, 4. grupta İbrahim Nalbant ve Halil Yaroğlu,  5. grupta Tolga Avcı, Davut Bozkurt, 7. grupta Alper Bektaş, Vedat Muhçu, 12. grupta Kadem Çakıroğlu, Bahattin Çelik, 18. grupta Onur Sağır, Şaban Doksanoğlu, 22. grupta Hasan Çebi, Coşkun Şahin, 24. grupta Rüştü Çakır, Aydın Kanber, 25. grupta Özcan İlaslan, Hamit İnan, 26. grupta Hülya Ulusoy, Halimağa Usta, İbrahim Sertel, tek liste ile seçime girecekleri için şimdiden meclis üyesi oldular.
Geri kalan gruplarda ise iki liste yarışacak. Meclis yönetim kurulu başkanlığı ve meclis başkanlığına aday olacakları beklenen isimlerin gruplarında adam adama markajla adaylar destek arıyor. Ticaret ve Sanayi Odasında 31 meslek grubu bulunuyor. Gruplardan bazılarında iki bazılarında da üç üye meclise giriyor.
TTSO’nun en kıdemli üyelerinden biri olan Tayfun Sezeroğlu, grupta özel hastanelerde görev yapan 50’nin üzerinde doktorun bulunduğunu söyledi. Devlet Hastaneleri ve KTÜ Farabi Hastanesi’nden ayrılıp özel hastanelerde çalışmaya başlayan doktorlar, TTSO’ya kayıtlı, vergi mükellefi olarak hizmet veriyorlar.

Halk Sağlığının kiraladığı bina ne olacak?

Trabzon Halk Sağlığı il müdürü Köksal Hamzaoğlu, bir süre önce Tanjant’ta Karadeniz Hastanesi’nin karşısındaki binayı kiralamıştı. Bina muhtemelen Halk Sağlığı il müdürlüğü veya bir birimi için kullanılacaktı. Hakkı Emiroğlu, ‘Halk Sağlığı İl Müdürlükleri kapatıldı ve Sağlık Müdürlüğüne bağlandı. Şimdi bu bina ne olacak?’ diye sordu. Halk Sağlığı il müdürlükleri kapatılsa bile bina halk sağlığı şube binası olarak kullanılabilir.

halk-sağliği-binasi.jpg

Kuzey Ekspres’e ambargo!

Dün Trabzon’dan Ankara’ya giden bir işadamı, Havalimanı alt salonundaki büfeye gider. Ulusal ve yerel gazetelerin yer aldığı bankotta Kuzey Ekspres’i arar. Gazeteyi bulamaz ve büfedeki çalışana, ‘Kuzey Ekspres yok mu? Bitti mi’ diye sorar… Büfedeki çalışanın, yüzü bir anda ekşir ve arka bölümdeki gazetelerin en altından bir Kuzey Ekspres çıkarır ve işadamına verir.
Havalimanında ve Trabzon’daki bazı gazete bayilerinden de benzer şikayetler almıştık. Olayı, Yay-Sat sahibi İsmail Yavuz’a ilettik. ‘Bayiyi uyaracağım, gereği yapılacak’ dedi.
Havalimanındaki ve Trabzon’daki bazı bayilerden benzer şikayetler alıyoruz. Bizde ilgilisine bildiriyoruz. Trabzon’daki gazete satıcıları bize göre ayırım yapmaksızın yerel gazeteleri öne çıkarmalı.
 
**********

‘Sünnilik modern Roma’nın Anadolu’daki garnizon devletinin generallerinin imtiyazlı dinine dönüştükçe formel hayatın dışında kalan insanlar yani Roma vatandaşı olma uyanıklığı gösteremeyenler, giderek paganlık dönemindeki daha hümanist dinlerine geri dönüyorlar. Kürtlerdeki Zerdüştlük, Türklerdeki Şamanlık ve Alevilik, Rumlardaki Helenistik modern Roma’nın elitlerinin İslam’la politik anlamda uzlaşmasıyla yeniden alevleniyor. Dinler arası diyalog bu siyasi uzlaşı ile alakalı bir şey. Yani sosyolojik açıdan bakıldığında modernlik İslam’ı yuttukça insan haklı olarak en başta var olana geri dönüyor. (Metin Kondel)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar