Zorluoğlu dinliyor!

zorluogluu-(1)-001.jpgAK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, gittiği her yerde önce vatandaşı dinliyor. Vatandaşın söylediklerini bir kenara not alan Murat Zorluoğlu, ‘Belediyecilik alanında neler yaptığım ortada. Van’da bir yakını tanıdığı olan varsa, sorsun. Bizim belediyecilik anlayışımız da önce insan ve çevre gelir. Daha güzel ve yaşanabilir Trabzon için el ele vereceğiz’ diyor.

Ahmet Metin  Genç seçilirse!

ahmet-metin-013.jpgOrtahisar Belediye başkan adayı Ahmet Metin Genç’in yakın kurmayları, çok büyük bir sürpriz yaşanmazsa Genç’in yeniden başkan seçileceğini söylüyorlar. Kurmaylar, Genç’in yeni dönemde belediyede bir iki istisna dışında yeni bir ekip kuracağını söylüyorlar. Ahmet Metin Genç ise çalışmalarını sürdürüyor.

Salih Akyüz’e sürpriz destek!

salih-akyuz-005.jpgCHP Ortahisar Belediye Başkan adayı Salih Akyüz, ilçe merkezindeki gezilerine sürdürüyor. Dün Pazarkapı mahallesinde esnafla görüşen Salih Akyüz’e, esnaftan tam destek geldi. Pazarkapı ve çevresi için yeni proje hazırlanması gerektiğini söyleyen bölge esnafı, ‘Pazarkapı, Mumhaneönü eskiden kent ticaretinin nabzının attığı yerdi. Son yollarda bölge bu özelliğini kaybetti ve sıradanlaştı’ dediler. 

Prof. Aksoy’un dudak uçurtan projeleri!

İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Atakan Aksoy, projeci bir bilim adamı olarak tanınır. Aksoy’un, büyükşehir belediye başkanı seçilmesi halinde Trabzon’da yüzlerce kişiye istihdam yaratacak projeleri bulunuyor. Prof. Dr. Aksoy’un bir başka projesi de Galyan barajına, Maçka deresinden su takviyesi yapmak ve elektrik üretmek. Prof. Dr. Aksoy, ‘Galyan’dan üreteceğimiz elektrikle ilçe ve köylerin aydınlatılmasını yapacağız hem de para kazanacağız’ diyor.

Rize-Artvin havaalanı Keleşoğlu’na teslim!

rize-artvin.jpgRize- Artvin havalimanı, Giresun- Ordu havalimanı gibi deniz dolgusu üzerine yapılıyor. Rize- Artvin havalimanının yapımcısı Cengiz İnşaat, dolgu işini taşeron olarak İlhan Karadeniz’in firmasına vermişti. Karadeniz’in firması İstanbul’un yeni havalimanın da taşeron firmalarından biriydi. Geçtiğimiz günlerde, Karadeniz’in firması Artvin- Rize havalimanı dolgu işini bıraktı. Yapımcı firma, işi Giresun- Ordu havalimanının dolgusunu gerçekleştiren Gökmen Keleşoğlu’na verdi. Gökmen Keleşoğlu, dolgu işini zamanında tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Yomra’da işler  Karışık!

Yomra Belediyesi’nin MHP’li iki meclis üyesinin İYİ Parti adayı Mustafa Bıyık’a destek vermesine, MHP ilçe başkanı tepki gösterdi. Yomra Belediye Başkanı Ömer Sağıroğlu ise, ‘Kimin kime destek verdiğinden çok halk kime destek veriyor, ona bakmak lazım’ dedi. 
İYİ Parti belediye başkan adayı Mustafa Bıyık ise, kendisine yönelik desteklerin önümüzdeki günlerde daha da artacağını söylüyor. MHP’li iki meclis üyesi, Yomra’da seçimin çekişmeli geçeceğinin işareti olarak kabul ediliyor.

Akbulut’a  sevgi seli!

akbulut-002.jpgMillet İttifakının Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Akbulut’un, dün akşam saatlerinde tanıtım toplantısı vardı. İYİ Partinin Trabzon kökenli milletvekillerinden Yavuz Ağıralioğlu, Hüseyin Örs, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy’un ve CHP kurmaylarının katıldığı toplantıya, ilçe merkezi ve köylerden gelen yüzlerce kişi katıldı. Akbulut,  ‘Sokakta ve köylerdeki hava, 1 Nisan itibarıyla Akçaabat’ta yeni dönem başlayacağının işaretini veriyor’ dedi.

Suiçmez’e öğrenci desteği!

suicmez.jpegİYİ Parti’nin Araklı Belediye Başkan adayı, eğitimci, araştırmacı, yazar Hasan Suiçmez’e, görev yaptığı okullardan mezun olan öğrencilerinden tam destek gelmiş. Suiçmez Hoca’nın, başarılı bir eğitimci olduğunu söyleyen öğrencileri, ‘Hocamız aynı başarıyı belediye başkanlığında da gösterecektir’ diyorlar. Seçim çalışmaları için sahaya inen Hasan Suiçmez, ‘Seçimin sonucu sandıklar açıldıktan ve sayım bittikten sonra belli olur. O nedenle bugünden kimse seçimi kazandım havasına girmesin. Hükümete ve belediye yönetimine tepki gösteren vatandaş, bu tepkiyi inanıyorum ki sandıkta da gösterecektir’ dedi.

Ulusoy’un Venezuella izlenimleri!

ulusoy-001.jpgİşadamı Kemal Ulusoy, sosyal medya hesabında önceki gün Venezuella’da yaşadıklarını ve gördüklerini yazdı. Kemal Ulusoy’un dünyada gezip görmediği ülke sayısı çok azdır. Ulusoy, 180’in üzerinde ülkeye gittiğini söylemişti. Kemal Ulusoy’un anlatımıyla Venezuella gerçekten ilginç bir ülke. Benzinin 5-10 kuruşa satıldığı ülkede karaborsa tavan yapmış.  Ulusoy’un Venezuella izlenimlerini yarın Kuzey Ekspres’te okuyabilirsiniz.

İlham Süheyl’in yeni kitabı!

ilham-suheyl.jpgGazetemiz yazarı, insan kaynakları uzmanı, danışman İlham Süheyl’in yeni kitabı birkaç piyasaya sunuldu. İlham Süheyl ‘Cesaret Kulübü’ adlı yeni kitabı için şöyle dedi;
‘Bu kitap binlerce beyaz yakalı çalışan arasından seçilmiş, hayatın anlamını, kişisel yolunu kaybetmiş herhangi birinin yeniden varoluş yolculuğu öyküsüdür. Kendini fark etmenin, kayıp parçalarını bulmanın, bütün olmanın hikâyesidir.
Yeniden umutlanabilmenin, hazzın gerçek kaynağına ulaşabilmenin, statü denilen yapay değerlere sırtını dönebilmenin, korku ve kaygılarından arınıp sevgiye ulaşabilmenin hikâyesidir. Ve bu hikayenin başlayabilmesi için gereken tek şey cesarettir.’

-

Önceki ve Sonraki Yazılar