Zorluoğlu MHP’yi ziyaret etti!

Zorluoğlu MHP’yi ziyaret etti!

zorluogu-001.jpgAK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, dün Araklı’da idi. Partisinin ilçe başkanı Şaban Bıyık, parti yöneticileriyle birlikte MHP Araklı ilçe başkanı Hasan Demiray’ı ziyaret etti. Murat Zorluoğlu, Araklı belediye başkanı Recep Çebi ve ilçe merkezinde vatandaşlarla da bir süre görüştü. Zorluoğlu, Araklılıların önceki seçimlerde olduğu gibi seçimde de AK Parti’ye ve kendisine destek vereceklerine inandığını söyledi.

Trabzonlulara güveniyorum!

trabzonullara-guveniyorum-001.jpgİYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Atakan Aksoy, ilçe gezilerini tamamladı. Aksoy, ‘Ziyaretlerimin amacı tanışmaktı. Gittiğim her ilçede büyük ilgi gördüm. Önümüzdeki günlerde art arda projelerimi açıklayacağım. Trabzon’a yapacaklarımı söyleyeceğim. Trabzon’un her bölgesinde yaşayan vatandaşlar, belediye yönetimlerinden şikayet ediyor’ dedi.  Aksoy, 31 Mart’ta ipi kendisinin göğüsleyeceğine inandığını söylüyor.

Maçka’nın kaderi değişecek!

mackanin-kaderi-001.jpgCHP’nin Maçka belediye başkan adayı Musa Turan, “Futbol oynadığım, ticaret hayatımı icra ettiğim, siyaset hayatıma devam ettiğim Maçka’mızın sorunlarını yaşayan ve en yakından bilen bir insanım. Maçkalılara, özgür bir Maçka vaat ediyorum” diyor.
Maçkalılara hayal değil gerçekleri vaat ettiğini belirten Turan, “Eğer Maçka halkı beni başkan seçerse Maçka’da yatırımların yapıldığını görecekler. Bizi tanıyanlar biliyor yerine getiremeyeceğim hiç bir sözü vermem. Ben seçmenimize hayal değil gerçekleri vaat ediyorum. Seçildiğimiz takdirde Ak Parti, MHP, Saadet Parti, İyi Parti tüm ilçe başkanlarımızla kol kola girip esnafımızla bir olacağız. Demokrasi rüzgarı Trabzon’un Maçka ilçesinden başlayacak” dedi. 

Tonya’da Şuayip Hoca!

tonyada-suayip.jpgCHP’nin Tonya ilçesi belediye başkan adayı, eğitimci Şuayip Aydın oldu. Tonya belediyesi meclis üyesi de olan Şuayip Aydın, ilçe merkezinde ve köylerinde sevilen bir isim. İYİ Parti Tonya il teşkilatı da Şuayip Aydın’a destek verdiğini açıkladı. 
CHP Tonya ilçe başkanı Muhammet Karadeniz, başkan adayını belirlemek için ince eleyip sık dokuduklarını belirterek, ‘İlçe genelinde vatandaşlarımızın görüşünü aldık. Şuayip hocanın ismi öne çıktı. İYİ Parti Tonya teşkilatı da Şuayip Aydın’a destek vereceğini açıkladı. Şuayip hoca Tonyamıza hayırlı olsun’ dedi.
İYİ Parti Tonya İlçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu ise “Büyükşehir’de İYİ Parti adayı Atakan Aksoy, Tonya’da CHP’nin adayı Şuayip Hocamız hepimizin adayıdır” dedi.
Tonya’nın Sayraç mahallesinden olan Şuayip Aydın, öğretmenlik ve ülke genelinde farklı liselerde müdürlük yapmış bir isim. Şuayip Aydın, “Tonya’ya hizmet için yola çıktık. Tonya’da yaşayan hemşerilerimi mahcup etmeyeceğim” diye konuştu.

Uludüz’ün hedefi!

uluduz.jpgCHP’nin Vakfıkebir belediye başkan adayı Emin Uludüz, ilçe halkına siyasi görüşlerine bakmaksızın hizmet edeceğini söyledi. Uludüz, ‘Vakfıkebir tarihi bir ilçe. Ne yazık ki son yıllarda yatırım alamayan bir durumda. İlçemizde ve köylerimizde onca sorun birikti. Başkan seçildiğimde Vakfıkebir, bölgenin en önemli merkezlerinden biri haline gelecektir’ dedi. 
İYİ Parti kurucularından Ali Sağır’ın da ilçesi olan Vakfıkebir’de, İYİ Parti aday çıkarmamış ve CHP adayı Emin Uludüz’ü desteklemişti.
 
Akçaabat ve  İsmet Mısır!

akcaabat-ve.pngTrabzon Ticaret ve Sanayi Odası eski meclis üyelerinden İsmet Mısır, Akçaabat’ın en sevilen isimlerinden biridir. İlçede ve Trabzon’da geniş çevresi olan Mısır’ın Yaylacık Mahallesindeki işyeri, Akçaabat’ta siyasetin ve ekonominin nabzının attığı mekanlardan biridir. Merhum işadamı Ali Osman Ulusoy’un da en yakınındaki isimlerden biri olan İsmet Mısır, Akçaabat’ın her geçen gün betonlaştığını söylüyor.

Mustafa Usta ana kumandada!

mustafa-usta-001.jpgAK Parti Trabzon il yönetiminin en önemli isimlerinden biri olan il başkan yardımcılarından işadamı Mustafa Usta, hemen her seçimde partinin ana kumanda masasında yer alıyor. Başarılı işadamı, AK Parti’nin de en çalışkan yöneticilerinden biri. Kamuoyunda hayırsever bir isim olarak da tanınan Mustafa Usta, AK Parti adaylarının bu seçimde de sandıkları patlatacağını söylüyor.

Kanca kayıplarda!

kanca.jpgAK Parti belediye meclis üyesi Faruk Kanca, hemen her yerel seçimde belediye başkanlığına soyunan bir isim olarak bilinir. Kanca, bu seçimde ne hikmetse belediye başkan aday adayı olmadı. Son günlerde köşesine çekilen Faruk Kanca’nın, partisine küstüğü söyleniyor. Asım Aykan’ı yakınlığı ile bilinen Faruk Kanca’nın Ortahisar belediye meclis üyeliğine aday olacağı öğrenildi.

Prof. Dr. Süleyman Güven!

pro-dr-suleyman.jpegTrabzon’un tanınmış yapsatçılarından, müteahhit Hasan Güven’in oğlu olan kadın-doğum profesörü Süleyman Güven, çok yönlü bir doktordur. Prof. Dr. Güven, geçenlerde Atatürk köşkünde Necati bey sitesindeki konutunun otomatik ana giriş kapısının tamiratını yaptı. Trabzon Sağlık il müdürü Dr. Hakan Usta, ‘Süleyman kardeşimiz iyi bir doktor olduğu gibi inşaat işini de biliyor’ dedi. 
Dr. Hakan Usta ile Sağlık il müdürü Hakan Usta aynı sitede oturuyorlar. Doktorların, site komşusu ise Saadettin Kanca, Hülya Ulusoy, Orhan Gümrükçüoğlu ve Faruk Kanca.

****************

İktidar partisinin adayıdır mantığıyla oy vereceklerin dikkatine!
Mevcut belediyelerin durumu içler acısı, değil yeni projeler yapmak, eskilerini bile bitirmekten acizler. Kısacası çivi dahi çakamazlar.
Yani iktidarın Belediyesi olmak hiçbir işe yaramaz, atın gitsin!
Bu koca koca fil ordularından kurtulmak için önümüzde iyi bir fırsatımız var, inşallah doğrusunu yaparsınız..
Osmanlı tokadını yemedikçe bunlar düzelmez. 
(Hasan Saka)

Önceki ve Sonraki Yazılar