Zorluoğlu tanıtım toplantılarında!

  zorluoglu.jpegAK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, Trabzon’un batı ilçelerinde idi. Önce Akçaabat’ta aday tanıtım toplantısına katılan Zorluoğlu ardından Beşikdüzü ve Şalpazarı’na geçen Zorluoğlu’na milletvekilleri Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu da eşlik etti. Beşikdüzü’nde önce parti ilçe merkezine uğrayan Murat Zorluoğlu daha Beşikdüzü belediye başkan adayı Harun Demirci ile esnafı ziyaret etti. MHP ilçe teşkilatında ilçe başkanı Erdal Açıl ve MHP’lilerle bir araya gelen Zorluoğlu,  hedeflerinin Trabzon’da tüm belediyeleri cumhur ittifakı olarak kazanmak olduğunu söyledi. Zorluoğlu, “İster AK Parti’den ister MHP’den seçilsin, kazanılan her yer bizimdir’ dedi.
Zorluoğlu, ilçede son olarak AK Parti ve MHP teşkilat mensupları, belediye meclis üyeleri, mahalle başkanları ve sandık kurulu başkanlarından oluşan topluluğu bir araya getiren yemekli cumhur ittifakı aday tanıtım toplantısına katıldı.  

Güney çevre yolunu bile yapamadık!

guney-cevre.jpgİYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, Trabzon’un yıllardır ihmal edildiğini belirterek, ‘Samsun- Ankara hızlı treni masaya yatırılmış. Ama biz hala bir güney çevre yolunu yapamadık’ dedi.
Dün Vakfıkebir’de CHP ve İYİ Parti ilçe yöneticileri ile görüşen, vatandaşlarla sohbet eden Prof. Dr. Atakan Aksoy, 31 Aralık’ta yapılacak seçimin yerel seçim olduğunu belirterek, ‘Biz Trabzon7a farklı bir hizmet anlayışı getireceğiz. İhmal edilen kenti ayağa kaldırmak için yola çıktık. Trabzon’da yaşayan her vatandaşın oyuna talibim. Destek sizden hizmet bizden’ dedi. 
Trabzon’un sorunlarının zaman zaman dillendirildiğini kaydeden Aksoy, ‘Sorunlar belli ama ne yazık ki çözüm yok. İşte biz sorunları çözmeye talibiz’ ifadelerini kullandı.

Ümit Çebi aday olur mu?

umit-cebi-001.jpgSaadet Partisi’nin Trabzon ve bölgedeki en önemli isimlerinden biri Araklı ilçesi eski belediye başkanlarından Ümit Çebi’dir. Kendisi ile birlikte siyaset yapanların büyük çoğunluğu AK Parti saflarına katılmasına rağmen Çebi, çizgisinden sapmadı ve partisinden ayrılmadı.  Dik duruşu ve heyecanlı söylemleriyle tanınan ve Araklı da geniş çevresi olan Ümit Çebi’nin yerel seçimde başkan adayı olması bekleniyor. 

Sağıroğlu rahat!

sagiroglu-010.jpgYomra Belediye Başkanı ve başkan adayı İbrahim Sağıroğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Muhalefetin kendisine yönelik eleştirilerini, meyveli ağacın taşlanmasına benzeten Sağıroğlu, ‘Bizim dünden bugüne yaptıklarımız ortada. Yomra, bizim dönemimizde çağ atlamıştır. Önümüzdeki dönem devam eden işleri bitireceği ve yeni projelere başlayacağız’ diyor.
 
‘Savaş’ çıkartacak eleştiriler!

savas-cikartacak.jpgAK Parti’nin bir kanadına yakınlığı ile bilinen 61 saat internet sitesi yazarı Ali Savaş, parti içerisinde kimilerine göre bir tarafı korusa da nalına da mıhına da vurmaya başladı. Ali Savaş’ı zaman zaman eleştirsek de iyi işler çıkardığını söyleyebiliriz. Ali Savaş, işini iyi yapıyor. Ali Savaş, dün ‘çok güzel hareketler bunlar’ başlığı ile yazdığı yazıda Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i tabiri caizse ‘gafula’ attı.
Savaş, Ahmet Metin Genç’in gönül belediyeciliği yaptığı için büyükşehir belediyesi ile ters düştüğünü öne sürdü. Savaş’a göre büyükşehir belediye başkanı yatırımları kovalayacak, Ortahisar başkanı Ahmet Metin Genç de sahaya inecek vatandaşın gönlünü okşayacaktı. Ahmet, hem icraat hem de gönül belediyeciliğine soyununca işler karışmış, büyükşehir belediyesi ile ters düşmüş!
Ali Savaş; ‘Ahmet Metin Genç, yeni dönemde kendine bir yol haritası çizmeli. İkisi birden gitmiyor. Gitmesi için büyükşehir ile uyumlu olmalı’ dedikten son Ahmet Metin Genç’e verdi veriştirdi. Savaş, ‘savaş’ çıkartacak eleştirilerini şöyle sıraladı;
‘Bakın, ilk döneminde Trabzon’a verdiği sözleri tutamadı. Beşirli’de bayanlara havuz, Boztepe’de balkon yapacaktı, bunların yerine Beşirli’de Eko parkı yaptı. Yeşillik kurudu. Akvaryum yapıyor, olay yerine dolmuş gitmiyor. Şehit Umut Karakaş parkını satışa çıkardı. Baro satın aldı. ‘Ben yıkan başkan olacağım’ dedi, TOKİ’nin yıktığı yerlere devası iki bina ve dükkanlar dikiyor. Ortahisar Belediyesi ile Kaymakamlık binalarından bahsediyoruz. Anılan yere yakıştı mı..? Oysa Pazarkapı’nın tarihi dokusu ortaya çıkartılmalıydı. ‘Narlıbahçe’de kentsel dönüşüm olacak’ dedi.. Olmadı. Çağlayan’da da benzer dönüşüm sözü verdi. Unutuldu… Şimdi imara açıldı. Yetişmiş, eğitimli, kırsal alanı avucunun içi gibi bilen elemanları dağıttı. Yerine milyon dolarlık iş makinelerini asgari ücretle çalışan tecrübesiz elemanlar istihdam etti. Bir tek tarihi çeşmeyi onarmadı. Bir tek tarihi hamamı, günümüze kazandırmadı. İstihdama dönük tek bir hamlesi, yatırımı, projesi olmadı. Ortahisar kaynaklarını, Tonya, Vakfıkebir, Akçaabat yayla yollarını asfaltlayarak harcadı. Ama taktir etmek gerek iki bayrak direği dikti! Bir ay yıldızım biri bordo mavim.. Yüklü miktarda Trabzonspor kombinesi aldı, dağıttı. Vatandaşa damardan hizmetti bu. Ortahisar’da daha bir dönemini doldurmadan Büyükşehir’e aday oldu. Partinin belediyenin ve teşkilatın her kademesinde sıkıntı oluştu. Yeni dönemde, Genç’e başarılar diliyoruz. Tabi seçilebilirse. Çünkü üç şey gevşek tutmaya gelmez -Seçim -Defin –Geçim’

Önceki ve Sonraki Yazılar