Zorluoğlu’nun ofisi!

  AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, Ortahisar ilçe merkezinde Atatürk Alanındaki bir iş merkezinde seçim ofisi açtı. Zorluoğlu’nun seçim kampanyasını İstanbul merkezli bir ajans üstlendi.

zorluoglu-007.jpgProfesyonel bir ekiple kampanyayı sürdürecek olan Murat Zorluoğlu’nun basın ve halkla ilişkiler sorumlusu da Trabzon dışından geldi. Basın ve halkla ilişkiler sorumlusu, Zorluoğlu’nun açıklamalarını, duyurularını ve programını günlük olarak Trabzon medyasına iletecek.

Aksoy ekibini kuruyor!

aksoy-002.jpgİYİ Parti ve CHP’nin ortak Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof.Dr. Atakan Aksoy, Ortahisar ilçe merkezinde seçim ofisi açacak. Aksoy’un seçim ofisinde danışmanları çalışacak. Aksoy’un seçim çalışmalarının bu ofiste planlanacağı öğrenildi. Prof. Dr. Atakan Aksoy’un basın sorumluluğuna ise Trabzon’un kadın gazetecilerinden Şükran Atalar getirildi.

Tanıtım töreni!

AK Parti Trabzon il teşkilatı, ilçe adaylarının açıklanmasından sonra Ortahisar ilçesinde geniş katılımlı bir aday tanıtım toplantısı yapacak. Ak Parti Trabzon teşkilatı, tanıtım toplantısına katılımın fazla olacağını düşünerek Ortahisar ilçesinde geniş bir salon arıyor.
  

İskenderpaşa’ya neden  doğalgaz verilmiyor?Trabzon’da ilk önce doğalgaz verilmesi gereken, kent merkezine 10 yıldır doğalgaz verilmemesi, farklı yorumlara neden oluyor. Ortahisar ilçe merkezinde onlarca otel ve restoranın bulunduğu İskenderpaşa, Gazipaşa ve Kemerkaya mahallelerine bugüne kadar doğalgaz verilmedi. Kemerkaya mahallesinin bir kısmına boru döşendiğini kaydeden vatandaşlar, ‘Tarihi İskenderpaşa mahallesine hala doğalgaz hattı döşenmedi. İskenderpaşa mahallesinde onca otel, motel ve konut var. İskenderpaşa, Gazipaşa ve Kemerkaya mahalleleri yaz aylarında yerli ve yabancı turist akınına uğruyor. Yaz aylarında bu mahallelerin cadde ve sokaklarında çalışmak zordur. Bu mahallelere hat döşeme işi kış aylarında olmalı. Ancak bu gerçeği belediyeler ve dağıtım şirketi görmüyor’ diyorlar. 

Ortahisar’ın ilk dördü!

ortahisarin-ilk-dordu-(1).jpgortahisarin-ilk-dordu-(2).jpg

CHP ile İYİ Parti’nin belediye meclis üyeliklerinin iki parti arasında eşit olacağı bildirildi. İlçe belediye başkan adayı hangi partiden ise, o partinin birinci sıra meclis üyesini alacak, daha sonraki sıralama ise birer atlamalı olacak.

ortahisarin-ilk-dordu-(4).jpgortahisarin-ilk-dordu-(3).jpg

Buna göre CHP Ortahisar belediye meclisinin ilk dört sırasında Turgay Şahin, Davut Çakıroğlu, Oktay Söğüt ve Berrin Tezel Erkuloğlu’nun yer alacağı söyleniyor. Bu dört isminde mühendis olması dikkat çekti.

Ali Sağır  veda edecek!

ali-sagir-002.jpgİYİ Parti kurucusu ve Ortahisar belediye meclis üyesi Ali Sağır, yeni dönemde belediye meclis üyeliğine aday olmayı düşünmediğini söylüyor. Gençlerin önünün açılması gerektiğini belirten Ali Sağır, ‘Trabzon’da pırıl pırıl, donanımlı gençler var. Bizim yerimizi onların alması gerekir. Biz artık görevimizi yaptık. Bayrağı devretmemizin zamanının geldiğine inanıyorum’ diyor.

CHP’de emekliler sırada!

CHP’de ilçe belediye meclislerinde, meclis üyesi olmak için çok sayıda emekli öğretmen, devlet memuru ve serbest meslek sahibinin sırada olduğu bildirildi.  CHP’deki emeklilerin belediye meclis üyesi olma istekleri genç partililer tarafından eleştiri konusu oldu. CHP gençlik kollarından bir isim, ‘Partimizde 40-50 yıldır il ve ilçe örgütlerinde görev alan, meclis üyeliklerinde bulunan amcalarımızın, dedelerimizin hala meclis üyesi olmak için kulis atmaları, partimize yarar değil zarar vermektedir’ diyorlar.

Üç vekile neden fazla yer veriyorsunuz?

uc-vekile-(1).jpguc-vekile-(1).jpeguc-vekile-(2)-001.jpgKuzey Ekspres’te en fazla CHP’den Ahmet Kaya, İYİ Parti’den Hüseyin Örs ve AK Parti’den Salih Cora’nın haberleri yer alır. Geçenlerde bir okur, ‘Trabzon’da 6 vekil var sizin gazete 3 vekili öne çıkarılıyor. Onların resimleri ve haberleri var. Diğer vekillerden neden haber yazmıyorsunuz’ diye sitemde bulundu.
Okura, ‘Üç vekilin gazetemizde daha fazla yer bulmaları, açıklamalarını yayınlamamızın nedeni, üç vekilin çalışmaları ve söylemlerinin gazetemize ulaşmasındandır. Üç vekil de, danışmanları da iyi çalışıyor’ dedik 
Çevre Komisyonu Başkanı AK Parti milletvekili Muhammet Balta’nın danışmanı, Oğuz Özbakan işsiz kaldığında kendisine Kuzey Ekspres kucak açmıştı. Muhammet Balta ve Adnan Günnar yakından tanıdığımız iki isim. AK Parti’nin önceki kadın milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu haftada bir arardı. Şimdiki kadın vekil ise kayıplarda. Kuzey Ekspres ve kuzeyekspres.com.tr, Trabzon’un 6 vekiline de eşit mesafededir.
 
Sezer’e aday ol baskısı!

TTSO eski meclis üyelerinden, apart öğrenci evi işletmecisi Mehmet Ali Sezer’e, MHP’den Çaykara ilçesinde belediye başkan adayı olması için yoğun baskı geldiği bildirildi. Türkçe’nin yanı sıra Rumca ve meramını anlatacak kadar Rusça bilen Mehmet Ali Sezer’in, Çaykara’dan aday olması halinde AK Partililerin de desteği ile seçimi kazanma ihtimalinin yüksek olduğu belirtiliyor. Sezer’in yakın arkadaşlarından Kamil Ataman, ‘Mehmet Ali Sezer kardeşimiz çok yönlü başarılı bir isimdir. İmam Hatipli olması nedeniyle az da olsa Arapça da bilmektedir. Mehmet Ali kardeşimizin adaylığını destekliyorum’ dedi. 
CHP Trabzon milletvekili adaylarından Nuri Aydın da, Mehmet Ali Sezer’in adaylığını destekleyenler arasında. Aydın, ‘Mehmet Ali aday olur ve kazanırsa Çaykara ve özellikle de Uzungöl çağ atlar’ dedi. 
Mehmet Ali Sezer’e başarılar diliyoruz.

 

Patlamış mısır ve sinema bileti konusunda birbirine giren dönemin sinemacıları Metin Akpınar hakkında 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı silahlı isyana tahrik etme' suçundan fezleke hazırlanmasına bir tepkileri olacak mı, olmayacak mı çok merak ediyorum! 
(Metin Yılmaz)

Önceki ve Sonraki Yazılar