Zorluoğlu’nun TGC ziyareti!

zorluoglu-003.jpg AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, dün Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti, Cemiyet yöneticileri ve gazetecilerle görüştü. Basın İlan Kurumu’nda yönetim kurulu üyeliği de yapmış olan Murat Zorluoğlu medyanın sorunlarını bilen bir isim. Trabzon’da basının güçlü ve etkin olduğunu söyleyen Murat Zorluoğlu, Trabzon’un sorunlarını bildiğini ve bu sorunları çözmek için var gücüyle çalışacağını söyledi.

2’si doğu 3’ü batı!

2-si-dogu.jpgAK Parti’nin ilçe belediye başkan adaylarından 5’inin değişeceği kesinleşti gibi. Değişecek belediye başkanlıklarından 2’sinin doğu, 3’ünün ise batı ilçelerinde olacağı bildirildi. Şalpazarı ilçesinde ise AKP’nin MHP’ye jest olsun diye aday çıkarmama ihtimalinin de bulunduğu söyleniyor. Bu arada, AKP’nin doğu ilçelerindeki birinin belediye başkanının yeniden aday gösterilmeyeceği, bu adayın İYİ Parti’den aday olabileceği de iddia ediliyor. AK Parti Trabzon il yönetimden bir isim, ilçe belediye başkan adaylarının bütçe görüşmelerinden sonra açıklanabileceğini belirterek, ‘Trabzon’da şu anda beş-altı ilçe haricinde hiçbir ilçenin belediye başkan adayı kesinleşmedi. Bugün banko aday gösterilmesi beklenen isimler yarın aday gösterilmeyebilirler’ dedi.

Atakan Hoca proje hazırlıyor!

atakan-hoca.jpgİYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, bugünler de ekibi ile birlikte harıl harıl ders çalışıyor, proje hazırlıyor. Ulaştırma konusunda uzman bir isim olan Prof. Dr. Atakan Aksoy, Avrupa’daki belediyelerin işleyişini didik didik ediyor, yapılabilirliği olan ve kamuoyu tarafından da desteklenecek çok sayıda projeyi detaylandırıyor. Atakan Aksoy’un, projeleri arasında kırsal kesimde yaşayan vatandaşlardan, çok düşük oranda su ve emlak vergisi alınması var. Aksoy’un bir başka projesi ise Büyükşehir Belediyesi’nin kuracağı elektrik santrali işi var. Belediye ürettiği elektrikle, ilçe ve köyleri aydınlatacak. Hatta köylerdeki evlerde kullanılacak elektriğin belirli kilovatsaati ücretsiz olacak.

 Akçaabat’ta  Akbulut!

akcaabatta-akbulut.pngTrabzon’un nüfusu en kalabalık ilçesi olan Akçaabat’ta, partiler henüz adaylarını netleştirmedi. AK Parti’de favori olarak gösterilen isimler arasında eski ilçe başkanı Emre Akgün, Mustafa Uzun ve Metin Gedikli ilk üçte yer aldığı bildirildi. 
İYİ Parti’nin ise Akçaabat’ta milletvekili adayı Osman Akbulut’u aday göstereceği belirtiliyor. Söğütlü ve Galanima vadisinde etkin bir isim olan Osman Akbulut’un muhalefetin ortak adayı olması için çalışmalar yapıldığı kaydedildi.

Kitaplarını taşırken belini incitmiş!

kitaplarini.jpgSanatçı Salim Önder, 60’ından sonra konservatuar bitiren bir isimdir. Trabzon’da bir dönemler aranılan sanatçıların başında gelen Salim Önder, geçenlerde evindeki özel kütüphanesindeki müzik ağırlıklı kitaplarını KTÜ Konservatuar bölümüne hediye etme kararı almış. Önder, bu kararı icra etmek için bir araç kiralamış ve kitapları evinden araca taşımaya başlamış. İşte bu taşıma anında Salim Önder belini incitmiş. Salim Önder’in son günlerde baston taşımasının nedeni belinin incitmesiymiş. Salim Önder’e geçmiş olsun diyoruz.

Millet İttifakı mı?

millet-ittifaki.jpgKendisini Türk dünyasının birliğine adamış, ülkücü camianın önemli isimlerinden Ömer Hayali, geçenlerde ‘Millet İttfakı mı’ dedi, ilginç bir fıkra anlattı ve ardından da yorumu siz yapın dedi… İşte Hayali’nin anlattığı o fıkra;
Üç arkadaş tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş.
- Bir saat on beş dakika...
Arkadaşlarına dönmüş;
-Daha çok var, hadi gidip şu karşıki kafede çay içelim... Oradan buradan derken laf lafı açmış... Birden tren düdüğüyle kendilerine gelmişler. Koşarak dışarı fırlamışlar ama nafile... Tren kaçmış…
Sormuşlar; 
-Sonraki tren ne zaman?
-Bir buçuk saat sonra...
Yine dönmüşler kafeye. Yine çay yine laf ve derken yine düdük sesi... Koşmuşlar ama bu defa da treni kaçırmışlar.
Bir saat sonra bir tren daha varmış.
Dönmüşler kafeye... Ama bu kez uyanık duruyorlar.
Trenin sesini duyar duymaz kalkmışlar koşmaya başlamışlar.
-İçlerinden biri bir vagona, diğeri başka vagona zar zor yetişmiş...
Üçüncüsü ise geride kalarak yetişememiş...
Bir süre nefesini toparladıktan sonra başlamış katıla katıla gülmeye.
Durumu gören istasyon memuru dayanamayıp sormuş;
-Hem treni kaçırdın hem gülüyorsun!
Nasıl gülmeyeyim! Onlar beni uğurlamaya gelmişti!’
Ömer son söz olarak da; ‘Zamanı unutturacak dostlarınız ve hep gülecek bir bahaneniz olsun’ dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar