Gürol Ustaömeroğlu

Gürol Ustaömeroğlu

ZORUNLU AÇIKLAMA

Günlük yaşamın bir parçası olan sosyal medyada çok ilgi gören, içerik olarak da çok renkli ama bir o kadar da düzeyli konuların paylaşıldığı samimi bir sayfam var. Sayfada Mimarlar Odası Başkanı Sıfatım yoktur. Ayrıca sayfam herkese açık değildir. Beni tanıyan ve de benim de tanıdığım arkadaşlar ile sınırlıdır. Bu sayfada herkes her şeyi yazar. Sayfa adeta serbest kürsü haline gelir. Düzeysiz ve haddi aşan yorumlar  hemen tarafımdan silinir. Hatta bendenizin paylaştığı bir yazı veya haber bile amacının dışına çıkarsa hiç vakit geçirmeden hemen yine tarafımdan sayfadan kaldırılır.

01.01.2017 Pazar günü sayfamda Diyanet İşleri Başkanlığına ait yılbaşı Cuma Hutbesini eleştiren biraz da terör duygu yoğunluğu içinde köşeli ve sivri cümleler taşıyan bir yazı yazmıştım. Yazı Diyanet İşleri Başkanlığına değil, sadece yılbaşı konulu cuma hutbesine aitti. Özü buydu.

Yazı sosyal medya sayfamda aşırı tartışılır hale gelince hemen kaldırdım. Ancak bu arada ne yazık ki haberim olmadı ve basında da haber yapıldı. Çok sayıda tebrik aldığım gibi yergi de aldım.

Ama bu konu ile ilgili olarak benim basına verdiğim bir beyanatım yoktur.

Hal böyle olunca yazı bazı kesimlerde tepki topladı. En başta da Diyanet Mensupları üzüldü. Ben bu üzüntünün önüne geçmek için Sayın Müftümüz ile dahi ikili görüşme yaptım. Beni çok iyi anladıklarını lütfettiler. Ama buna rağmen bazı tepkilerin önüne geçemedim. Yetişemedim.

Konu amacının ve anlamının dışına çıkıverdi. Özünden uzaklaştı.

Konunun özünün dışına çıkması ve başka bir anlama sebebiyet vermesi beni derinden üzmüştür. Diyanet mensuplarından kat be kat ben üzülmüş durumdayım. Kendileri ile karşılıklı görüştük. Son derecede de birbirimizi anladık. Ama bu üzüntümü siz çok değerli kamuoyuna da arz etmek istedim.

Ayrıca bu yazının canımdan çok sevdiğim mimarlar odasına mal edilmesi de üzüntümü katlamıştır.

Mimarlar Odasının bu tartışma ile unvanımın dışında uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

Konu benim açımdan kapanmıştır. Bu konuyu derin üzüntümden sonra tekrar herhangi bir tartışma konusu yapmayı ve irdelemeyi art niyetli bir yaklaşım olarak göreceğimi bildiririm.

Kamuoyuna saygı ile arz ederim.

 

                                                                                

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum